sobota, 19 października 2019

Ziemowita, Jana

MKS 9: Pływacy na Mistrzostwach Polski

poniedziałek, 20.5.2019 07:30 , komentarze: 30 , odsłony: 2201

W dniach 15-19.05.2019 roku odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na olsztyńskiej Aquasferze na 50m basenie. W zawodach udział wzięło 780 zawodników ze 136 klubów z Polski. Nasz Klub reprezentowali Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk, Paulina Porębska i Wiktoria Bejster podopieczni trenera Andrzeja Wojtala.

Paweł Juraszek wypełnił minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Korei. Podczas eliminacji na dystansie 50m stylem dowolnym uzyskał czas 21,87, a podczas finału na tym samym dystansie wywalczył złoty medal z czasem 21,71.

Karolina Jurczyk eliminacje na dystansach 50m stylem motylkowym (27,52), 50m stylem grzbietowym (30,04) oraz 50m stylem dowolnym (26,40) zakończyła awansem do finału „A”. Ostatecznie zajęła 4. miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym (27,43), 6. na dystansie 50m stylem grzbietowym (29,67) oraz 8. na dystansie 50m stylem dowolnym (26,41). Czas uzyskany na dystansie 100m stylem dowolnym - 58,28 – umożliwił jej start w finale „B”, gdzie zajęła 3. miejsce z czasem 57,79.

Paulina Porębska rywalizację na dystansie 50m (30,35) i 100m (1:05,33) stylem dowolnym oraz 50m (32,52) i 100m (1:13,90) stylem motylkowym zakończyła na eliminacjach.

Wiktoria Bejster rywalizację na dystansie 50m (30,36) i 100m (1:07,35) stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym (35,20) i 50m stylem motylkowym 34,60 zakończyła na eliminacjach.

Gratulujemy zawodnikom wyników a trenerowi sukcesu.

Uczestnictwo zawodników Klubu w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie zostało współfinansowane ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.

...jestem przekonany że to wina złego materiału genetycznego, przeciążonego lenistwem i wygórowanymi aspiracjami rodziców!!! Trener, nawet najlepszy to i ze złej mąki chleba nie upiecze, ale rodzic wie lepiej!Wie bo przecież siedzi na basenie jak jeniec za kratami i patrzy w dziecinę jak męczy się w wodzie! Oj żeby dzieci miały takie jaja jak rodzice to już dawno by byli mistrzami świata i okolic!!!

środa, 22.05.2019 19:43:12 autor: Pływak z Biedawy

Z faktami się nie dyskutuje ;) Fakty są takie, że...
poniedziałek, 20.05.2019 12:45 autor: