MKS 9: pływacy na Mistrzostwach Dolnego Śląska

poniedziałek, 11.6.2018 09:14 47304 7

W dniach 08-09.06.2018 roku we Wrocławiu, na pływalni im. Marka Petrusewicza, odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP IV Memoriał im. Andrzeja Wernera w pływaniu na 50m basenie. W zawodach udział wzięło 230 zawodników z 34 klubów. Nasz Klub reprezentowało 17 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria senior (18 lat i starsi):

Paweł Juraszek wywalczył dwa złote medale na dystansach 50m (21,95) i 100m (50,96) stylem dowolnym. W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty został najlepszym zawodnikiem zawodów z dorobkiem 1644 pkt.

Kacper Dereń na dystansie 50m stylem motylkowym z czasem 25,20 wywalczył złoty medal. Dwa srebrne medale zdobył na dystansach 100m (55,03) oraz 200m (2:07,43) stylem motylkowym a dystans 50m stylem dowolnym z czasem 23,80 ukończył na czwartym miejscu.

Kacper Krasiński wywalczył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym (30,34), a na dystansie 100m stylem dowolnym (54,77) uplasował się na 6. miejscu.

Krystian Dobrzański zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (30,16), a na dystansach 50m (28,06), 100m (1:04,53) stylem motylkowym i 100m stylem dowolnym (56,09) uplasował się w pierwszej dziesiątce.

Jakub Bielski na dystansach 50m stylem motylkowym (26,13) i 100m stylem dowolnym (54,34) zajął czwarte miejsca, a na dystansach 100m stylem motylkowym (58,32) oraz 50m stylem dowolnym (25,00) zajął kolejno 5. i 9. miejsce.

Kategoria junior (16-17 lat):

Karolina Jurczyk zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 26,41. Zawodniczka została wycofana z dalszych zmagań ze względu na chorobę.

Kacper Tuchewicz zajął piąte miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym (32,99).

Kategoria junior młodszy (14-15 lat):

Julia Kuleta zajęła piąte miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym (34,73) a na dystansach 100m stylem grzbietowym (1:14,36) i 50m stylem motylkowym (33,46) zajęła kolejno 7. i 8. miejsce.

Paulina Porębska rywalizację na dystansach 50m (32,99) i 100m (1:14,68) stylem motylkowym zakończyła kolejno na  7. i 8. miejscu.

Izabela Bator, Daria Siejk, Liliana Wierzbicka, Wiktoria Bejster, Hubert Czyszczoń, Jakub Michalkiewicz, Dominik Pietrewicz i Miłosz Sztachelek ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Uczestnictwo zawodników Klubu w Otwartych Letnich Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego we Wrocławiu zostało współfinansowane ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego i Gminy Miejskiej Dzierżoniów.