Dąbrowska 3 podczas 1 serii Pucharu Polski

czwartek, 17.5.2018 21:44 1727 1

W pierwszy weekend maja (5-6.05) została rozegrana I seria Pucharu Polski na szosie w Gostyniu. Na starcie pojawili się zawodnicy z całej Polski. W sobotę została rozegrana jazda indywidualna na czas a w niedziele wyścig ze startu wspólnego. Trasa czasówki była płaska, największym utrudnieniem był silnie wiejący wiatr.

Na samotną walkę z czasem jako pierwsi ruszyli młodzicy. Na 5cio kilometrowym odcinku Kamil Mazur był 20. Młodziczki miały do przejechania ten sam dystans, gdzie Joanna Wodnicka wykręciła 6 rezultat. 46 w juniorach młodszych był Kacper Najda. Elita kobiet wraz z juniorkami startowała na dystansie 15km. W juniorkach 6 miejsce zajęła Małgorzata Dąbrowska, 8 Marianna Kolinko, 9 Wiktoria Zborowska, 11 Sara Tonder.  Dorota Przęzak była 10 w elicie.

Następnego dnia odbywały się wyścigi ze startu wspólnego. Wszystkie kategoria ściągały się na rundzie 19 kilometrowej. Młodziczki miały do przejechania jedna rundę gdzie 11 była Wodnicka. Kamil Mazur tego dnia uległ kraksie i nie mógł walczyć o najwyższą lokatę, przyjeżdżając na 46 miejscu. 76 kilometrów miały do pokonania kobiety. Na metę wpadł trzydziestoosobowy peleton i losy wyścigu rozstrzygnął finisz z grupy na 7 pozycji przyjechała Dąbrowska, będąc jednocześnie 3 juniorką. 16 miejsce w elicie zajęła Przęzak.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom  za okazana pomoc: Atom Deweloper, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, Dzierżoniów - nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Centrum TMT Dzierżoniów, J.G. Jerzy Gawrycki Przetwórstwo Mięsne oraz Aklima Serwis.

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Dzierżoniowa.