komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

środa, 12 grudnia 2018

Dagmary, Aleksandra

1,8 mln złotych dla Bielawy z Unii Europejskiej

wtorek, 10.10.2017 15:57 , komentarze: 33 , odsłony: 8056
kategorie artykułu:

Urząd Miejski w Bielawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Ziemia Dzierżoniowska pozyskał fundusze z Unii Europejskiej w wysokości 1.813.604 zł. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 4 znajdującego się przy ulicy Waryńskiego. Planowane prace obejmują między innymi: docieplenie ścian i dachów, częściową wymianę okien, modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz z remontem kotłowni. Inwestycja może kosztować około 2,2 mln zł, więc pozostałą kwotę miasto dołoży z własnego budżetu. Według planu zadanie ma zostać wykonane w 2018 roku.

Z pewnością inwestycja wpłynie na poprawę rachunku ekonomicznego placówki. Dzięki nowej elewacji szkoła będzie tańsza w utrzymaniu szczególnie w okresie zimowym. Docieplenie ścian i dachu oraz modernizacja całego systemu CO, w zdecydowany sposób wpłyną na obniżenie rachunków za ogrzewanie budynku.

Źródło: UM Bielawa

 

Wasze komentarze

Brawo Burmistrz Bielawy!!!
wtorek, 10.10.2017 19:50 autor:
Ciekawe co na to konserwator zabytków?
wtorek, 10.10.2017 19:24 autor:
Za tyle kasy to można wybudować nową szkołę a nie...
wtorek, 10.10.2017 16:43 autor: znawca
Racja, wystarczy spojrzeć na budżet 2017, Administracja Publiczna, wydatki 10,7 miliona zł. A to nie wszystko bo wiele jest poukrywane po różnych innych miejscach budżetu. A tu "pozyskali" 1,8mln i to w zasadzie nie sami, tylko przez pośrednika. Ciekawe za co biorą kasę osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie środków w tym śmiesznym urzędzie. Czy nadal ktoś uważa, że zmiana na Łyżwę wychodzi temu miastu na dobre? Urząd się rozrasta, koszty rosną a efekty - jakieś pozorowane manewry w okolicach zbiornika i wciskanie kitu mieszkańcom jak to teraz mają dobrze.

środa, 11.10.2017 07:37:43 autor:


dzisiaj, 2 godz temu
9