Kolejny „Senior Online” w Mikołajki

środa, 1.12.2021 08:15 1268 0

Już po raz kolejny osoby starsze będą miały możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciu „Senior Online”. 6 grudnia prowadzącą szkolenie będzie asystent Wydziału Prewencji sierż. szt. Barbara Gaweł.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, taki jak oszustwa, kradzieże, czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Policjantka przybliży metody działania przestępców w gorącym przedświątecznym okresie.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantem w dniu 6 grudnia 2021roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE:

Dodaj komentarz

Komentarze (0)