komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Kocioł Elektrodowy – innowacyjne, ekologiczne urządzenie grzewcze

piątek, 11.9.2020 00:00 , odsłony: 2688
kategorie artykułu:

Każdego niemal dnia można usłyszeć w mediach lub przeczytać w prasie o globalnym ociepleniu. Wszyscy obserwujemy jak z roku na rok zimy są coraz łagodniejsze a „białe święta” stają się bardziej legendą niż normalnym zjawiskiem występującym każdego roku. Oczywiście globalne ocieplenie jest faktem –  jednak:  „Jak jest zima, to musi być zimno”, co - cytując klasyka – „jest odwiecznym prawem natury”.

W naszej strefie klimatycznej nieomal sześć miesięcy w roku jesteśmy skazani na korzystanie z ogrzewania. Sezon grzewczy zaczyna się w połowie października i trwa do końca kwietnia. W praktyce bywa różnie – tak jak różne są systemy grzewcze. Domy jednorodzinne często są wyposażone w dwa niezależne źródła ciepła a więc kocioł CO (gazowy, węglowy, olejowy) oraz kominek. Mieszkania w kamienicach przeważnie ogrzewane są kotłami gazowymi bądź węglowymi.

Każdy z systemów spełnia swoje zadanie – ogrzewa. Podobnie jak zaprzęg konny czy parowóz spełnią swoje zadanie czyli przewiozą pasażera i towar z punktu A do punktu B. Tylko po co jechać furmanką, skoro można autem elektrycznym

Do niedawna powszechnie uważano, że szczytowym osiągnięciem technologii grzewczej są pompy ciepła. Dziś już wiemy, że tak nie jest. Urządzenia te mimo oczywistych zalet posiadają również wiele wad którymi są:

- Bardzo duży koszt instalacji.

- Konieczność wykonywania drogich przeglądów i serwisu.

- Duże zapotrzebowanie na energię elektryczną.

- Skomplikowana konstrukcja, która jest podatna na mechaniczne uszkodzenia.

Instalacja pompy ciepła wymusza instalacje ogrzewania podłogowego, które jest bardzo niekorzystne dla alergików oraz zwierząt domowych jak psy i koty. Alternatywnie można zastosować odpowiednio duże grzejniki ścienne lub ogrzewanie nadmuchowe – co jednak wiąże się z koniecznością przebudowy całej instalacji.

Pompa ciepła nie sprawdzi się w ogrzewaniu mieszkania w kamienicy.

Doskonałym rozwiązaniem jest kocioł elektrodowy. Jest to urządzenie elektryczne, które wykorzystuje zjawisko elektrolizy cieczy roboczej opartej na glikolu, działającym w systemie zamkniętym. W największym uproszczeniu prąd elektryczny zasilający zespół elektrod wzbudza drgania jonów dodatnich i ujemnych ( anionów i kationów), których energia kinetyczna drgań przekształca się w energię cieplną – oddawaną poprzez bufor ciepła do systemu CO.

Urządzenie nie posiada żadnych ruchomych części co redukuje możliwość awarii mechanicznej właściwie do zera.  Mimo tego, że woda w kaloryferach może być podgrzana nawet do 80°C kocioł nie posiada grzałki oporowej jak w tradycyjnych akumulacyjnych piecach elektrycznych. Dzięki temu kolejna możliwość awarii została wyeliminowana. Kocioła działa właściwie bezszelestnie ponieważ jedynym dźwiękiem jest szum wody w rurach wymuszony pompą.

Skoro wszytko jest tak doskonałe i innowacyjne to z pewnością musi być drogie ?

Otóż jest zupełnie inaczej. Montaż i uruchomienie są bajecznie proste. Kocioł można podłączyć do KAŻDEJ istniejącej instalacji CO. Urządzenia w naszej ofercie są w 100% polskiej produkcji i myśli technicznej a co za tym idzie, są względnie tanie i objęte są nawet 15 letnią gwarancją producenta.

Koszty eksploatacji  są niskie ponieważ kocioł współpracując z odpowiednio dobranym buforem ciepła włącza się jedynie w celu podgrzania wody będącej w obiegu.

Przykładowe kalkulacje:

  1. Dom jednorodzinny o powierzchni do ogrzania 150 m kw – roczny koszt ok. 955 zł - 80 zł miesięcznie.
  2. Dom jednorodzinny o powierzchni do ogrzania 200 m kw – roczny koszt ok. 1450 zł - 120 zł miesięcznie.
  3. Mieszkanie o powierzchni 60 m kw – roczny koszt ok. 512 zł - 42,6 zł miesięcznie.
  4. Mieszkanie o powierzchni 130 m kW – roczny koszt ok. 980 zł - 82 zł miesięcznie.

Jak widać ogrzewanie kotłem elektrodowym jest najtańszym i jednocześnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem na rynku.

Ale czy może być jeszcze taniej i jeszcze bardziej ekologicznie?

Oczywiście, że tak!

Kocioł elektrodowy współpracujący z instalacją fotowoltaiczną. Panele PV wyprodukują energię elektryczną zarówno na potrzeby bieżącego zużycia w gospodarstwie domowym jak i zapewnią energię niezbędną do ogrzewania. Brzmi to wszystko jak Science Fiction ale to współczesna rzeczywistość dowiedziona licznymi przykładami działających instalacji w budynkach, które śmiało można nazwać w 100% autonomicznymi – niezależnymi od zewnętrznych źródeł energii.

Zapraszamy do bezpłatnej wyceny i analizy

Jak to działa w praktyce?

Instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do dwukierunkowego licznika energii elektrycznej. Nadmiar energii wyprodukowanej latem,  jest odbierany zimą a więc w skali roku produkcja bilansuje się ze zużyciem. Przy odpowiednio dobranych elementach całej instalacji dostosowanej do każdego klienta, możliwe jest uzyskanie pełnej synergii energetycznej a więc panele słoneczne produkują ilość energii, która w 100% pokryje zapotrzebowanie zarówno na bieżące zużycie jak i na ogrzewanie.

 

 

 
poniedziałek, 28.9.2020 00:00
poniedziałek, 28.9.2020 17:35
5
poniedziałek, 28.9.2020 14:50
2
poniedziałek, 28.9.2020 10:15
7
poniedziałek, 28.9.2020 11:00
13
poniedziałek, 28.9.2020 10:00
185
poniedziałek, 28.9.2020 18:29
poniedziałek, 28.9.2020 15:00
11
niedziela, 27.9.2020 14:30
59
niedziela, 27.9.2020 08:43
3
sobota, 26.9.2020 07:40
11
piątek, 25.9.2020 12:30
54
piątek, 25.9.2020 21:00
5
piątek, 25.9.2020 19:45
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status