Kobiety dla kobiet

sobota, 10.10.2015 15:00 12439 7

Jak schudnąć i nie zwariować? Jak dbać o zdrowe plecy? Co jest modne tej jesieni? Jak się malować? Co zrobić, by ruch sprawiał nam przyjemność? Na te pytania odpowiedzieli kobietom specjaliści podczas imprezy Kobiety dla Kobiet.

W sobotę, 10 października w Centrum Aktywizacji Społecznej w Dzierżoniowie odbyło się wyjątkowe spotkanie dla kobiet. Organizacji tej inicjatywy podjęły się uczestniczki kursu animatorów - Magdalena Żygadło, Anna Szydziak, Katarzyna Białek, Małgorzata Haratym i Ewa Maciejewska.

- Jesteśmy kobietami takimi jak wy. Z myślą o waszych potrzebach przygotowałyśmy tę imprezę - mówi Katarzyna Białek.

Podczas imprezy uczestniczki wzięły udział w warsztatach pod nazwą Jak dbać o zdrowe plecy? Prowadzący zajęcia fizjoterapeuta, Adam Wysoczański pokazał, jak na co dzień dbać o prawidłową postawę ciała, jakie ćwiczenia wykonywać, by odciążyć kręgosłup. Ponadto udzielił kilku indywidualnych porad naszym uczestniczkom.

10 przykazań zdrowego żywienia przedstawiła Monika Wilkos, dietetyk z Wellbeing Poradnictwa Dietetycznego w Dzierżoniowie. Rozwiała też wiele wątpliwości kobiet dotyczących prawidłowej diety. Spośród uczestniczek spotkania wylosowaliśmy dwie panie, które bezpłatnie skorzystają z fachowej parady pani Moniki Wilkos.

Kobieta szczęśliwa, to przede wszystkim aktywna kobieta. Uczestniczki imprezy zatem chętnie wzięły udział w zajęciach aerobiku prowadzonych przez panią Adriannę Bezdzietną z Fitness Clubu Piękni i Zdrowi z Dzierżoniowie. Aktywne były wszystkie kobiety! Wyrazy uznania dla seniorek!

Trzy panie - Sandra Król i Klaudia Lekka z Salonu Urody Satysfakcja oraz Joanna Szymoniak, właścicielka sklepu Love Fashion z Dzierżoniowa wybrały trzy kobiety, którym zorganizowały błyskawiczną metamorfozę. Pani wizażystka dobrała uczestniczkom odpowiedni makijaż, fryzjerka fryzurę, a stylistka ubrała kobiety od stóp do głów. - Metamorfozy dały świetny efekt - komentuje jedna z uczestniczek spotkania. Dla każdej z pań, które zgodziły się na zmianę swojego wizerunku sklep Love Fashion ufundował nagrody - uczestniczki mogły zachować jedną z rzeczy, w które były ubrane.

Na zakończenie zagrał zespół Eljot ze Świebodzic. Mimo lekkiego chłodu muzycy rozgrzali serca kobiet.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki Fundacji Manufaktura Inicjatyw. Projekt współfinansowali: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie!

Organizatorzy

Foto.: Krzysztof Brzeźniak - Doba.pl i organizatorzy

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

Jola z Bielawy poniedziałek, 12.10.2015 01:08
Eljot , miałam przyjemność ich słuchać w Pieszycach...
Ania niedziela, 11.10.2015 21:18
Dziewczyny super!!! Wielkie dzięki za bardzo fajną imprezę.Bardzo miło spędziłam...
Jagódka niedziela, 11.10.2015 18:37
1. Świetnie napisany artykuł. Z całym szacunkiem dla redaktorów...
animatorka niedziela, 11.10.2015 18:13
Gratulacje dla wspaniałych ANIMATOREK - egzamin zdano !!!!
Magda Sulikowska niedziela, 11.10.2015 17:46
wspaniały zespół, tylko szkoda ze w takich warunkach grali....Szacun dla...
Marta niedziela, 11.10.2015 08:30
Impreza super! Wszystko się udało i wszystkim się podobało- mówię...
niedziela, 11.10.2015 16:36
Oho!Chwalą nas.Niesmaczne.A feeee!