wtorek, 13 kwietnia 2021

Przemyslawa, Hermenegildy

Klub Boks Ciszewski na Mistrzostwach Dolnego Śląska

poniedziałek, 15.3.2021 13:45 , komentarze: 4 , odsłony: 1065

Klub Boks Ciszewski Piława Górna miał okazje rywalizować w 75. Mistrzostwach Dolnego Śląska w boksie, które odbyły się w Hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ul. Wysockiego 11. Turniej ten trwał od 12 do 14 marca, a brały w nim udział kluby z całego województwa. Klub Boks Ciszewski reprezentowało 6 zawodników w składzie:
Jacek Łuczak jako kadet do 57 kg, który debiutował na tak dużej imprezie. W walce półfinałowej wygrał przed czasem już w drugiej rundzie. A w walce finałowej po zaciętej walce z wicemistrzem Polski młodzików przegrał na punkty. W ten sposób wywalczył sobie możliwość w starcie w międzystrefowych eliminacji do finału OOM kadetów (czyli eliminacji do Mistrzostw Polski).

Jakub Gorzynik Kadet 70 kg był jako jedyny w swojej wadze i w ten sposób zapewnił sobie pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku i start do międzystrefowych eliminacji do finału OOM kadetów.

Arkadiusz Sauter senior 91 kg w swoim debiucie na ringu w Wałbrzychu zaprezentował się w dobrym stylu i wywalczył brązowy medal.

Mikołaj Tercha, młodzieżowiec 91 kg, zdobywa brązowy medal Mistrzostw. Mikołaj ma najkrótszy staż bokserski (6 miesięcy) i naprawdę jest szybko rozwijającym się zawodnikiem, który ma tzw. ''głowę do walki'' i z pojedynku na pojedynek będzie nabierał rutyny.

Dawid Skalny junior 75 kg wywalczył srebrny medal mistrzostw. W walce półfinałowej w swoim stylu udowodnił wyższość i odesłał swojego rywala do narożnika, gdzie przeciwnik był liczony. Walkę wygrał na punkty. Walkę finałową przegrał po zaciętej walce.

Tobiasz Stanisławczyk junior 69 kg zdominował wszystkich zawodników w swojej kategorii nie oddając żadnej rundy w całym turnieju. Tobiasz jest już rutynowanym zawodnikiem dla którego były już to trzecie mistrzostwa Dolnego Śląska. W poprzednich latach zdobył wicemistrza Dolnego Śląska Kadetów, mistrza kadetów, a teraz obecnie jest mistrzem juniorów.