Katarzyna Stokłosa-Wiech - Kandydatka do Rady Miejskiej Dzierżoniowa

środa, 13.3.2024 16:23 2035

Nazywam się Katarzyna Stokłosa-Wiech, mam 40 lat i od urodzenia jestem mieszkanką Dzierżoniowa.

W Naszym Mieście buduję swoją przyszłość u boku męża i dwójki dzieci. Na co dzień pracuję jako psycholog  i Pełnomocnik  ds. Praw Pacjenta w szpitalu. Jestem też członkiem Zespołów Interdyscyplinarnych ds. Przeciwdziałania Przemocy. Studia kierunkowe odbyłam na Uniwersytecie Wrocławskim, poza tym rozwijałam się kończąc Szkołę Trenerów, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlowej na Wydziale Ekonomiczno-Menadżerskim z  Zarządzania Zasobami Ludzkimi z elementami coachingu. Ustawicznie  dokształcam się jako uczestnik  szkoleń i licznych kursów.

Jestem bezpartyjna, a w tegorocznych wyborach samorządowych mam przyjemność kandydować do Rady Miejskiej Dzierżoniowa jako członkini Stowarzyszenia Obywatelski Blok Samorządowy.

Miałam szczęście wychować się w rodzinie wielopokoleniowej, co niewątpliwie mnie ukształtowało. Cenię sobie rozwój i nowoczesność, ale nie zapominam o tradycji, bo to ona buduje naszą tożsamość. Kto miał dziadków i pradziadków to wie, jak wiele dobrego można czerpać z relacji z nimi. Moim zdaniem kontakt międzypokoleniowy jest niezmiernie istotny. Na co dzień mam z tą grupą społeczną chyba największe relacje, bo to właśnie  seniorzy zostają najczęściej pacjentami szpitala w którym pracuję. Ta grupa Mieszkańców Dzierżoniowa zawsze może liczyć na moje wsparcie i pomoc.

Na człowieka i jego problemy patrzę wielowymiarowo i całościowo. Uważam, że życie ludzkie to najwyższa wartość i należy o nią dbać od maleńkości. Dlatego staram się wspierać kobiety w ciąży. Z przyjemnością prowadziłam zajęcia w Dzierżoniowskiej Szkole Rodzenia i chciałabym rozbudowywać formy wsparcia  także dla tej właśnie grupy. Przyszłość małego człowieka kształtuje się już w łonie matki więc sądzę, że warto zadbać o dobrostan kobiet spodziewających się dzieci, także w czasie po porodzie. To jeden z moich celów.

Swymi działaniami chciałaby również wspomóc dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, by ułatwić im start w świat nauki i wzmocnić ich poczucie wartości od początku edukacji. By ich wiara w siebie rozwijała się i procentowała na przyszłość. Będąc mamą dwójki urwisów i konsultując dzieci na co dzień w pracy widzę, z jakimi problemami dzieci muszą się dziś mierzyć i jak wiele trzeba zrobić w tym temacie.

W Naszym Dzierżoniowie przez wiele kadencji różnych władz już dużo zrobiono, ale zawsze będą kolejne problemy, które należy rozwiązać.  Wiem z jakimi bolączkami mierzą się choćby mieszkańcy ulicy na której mieszkam. Remonty i modernizacja dróg, powiększanie przestrzeni zielonej i rekreacyjnej, dbanie o ochronę środowiska… można wymieniać w nieskończoność.

Chętnie wysłucham z czym Państwo macie problemy w mieście i wspólnymi siłami, bo w OBS-ie idziemy do wyborów z hasłem „WSPÓLNIE DLA MIESZKAŃCÓW”  będę starała się wesprzeć Państwa sprawę. Ale by było to możliwe proszę już dziś o oddanie na mnie swojego głosu podczas wyborów 7 kwietnia 2024r.

Do zobaczenia na wyborach!