komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Kartoflisko w Stoszowie [WIDEO, FOTO]

czwartek, 5.9.2019 13:00 , komentarze: 1 , odsłony: 3946
kategorie artykułu:

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. po raz piąty w Stoszowie Sołtys, Mieszkańcy Stoszowa wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach zorganizowali wyjątkowy festyn zwanym KARTOFLISKIEM tym samym wskazując na najpopularniejsze warzywo, jakim jest ziemniak nazywany również kartoflem czy pyrą.

Piękna słoneczna pogoda i wspaniała atmosfera, świetna organizacja, występy artystyczne, pyszne ziemniaczane potrawy, ciasta, napoje, piekielnie smaczna strażacka grochówka a’la Piotr znana nie tylko w naszym powiecie - wszystko to sprawiło, że zabawa była przednia. Frekwencja na festynie dopisała, a goście mogli się doskonale bawić się przy ludowej muzyce w wykonaniu zespołów JARZĘBINA z Kobierzyc, którym kieruje Tomasz Bykowski z Łagiewnik oraz ROZMARYN z Rogowa Sobóckiego. Nie zabrakło naszych lokalnych młodych artystów. Na skrzypcach popis gry dała Wiktoria Kapłon z Sieniawki a piosenki śpiewali Zuzanna Kwiędacz i Adam Juraszek uczniowie łagiewnickiej szkoły. Były konkurencje rodzinne i potyczki z „ziemniakiem w tle”, w których zacięcie, ale z humorem o medale i nagrody rywalizowało wiele drużyn. Gospodarze zadbali również o najmłodszych uczestników imprezy. Animacje, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, balonowe cudaki, pieczątki z ziemniaków, lody i dmuchane zamki tak, że dzieci i dorośli mieli, w czym wybierać, aby aktywnie spędzić sobotnie popołudnie. Z dużym zainteresowanie widzowie oglądali paradę motocykli za Stowarzyszenia Motocyklistów Ziemi Dzierżoniowskiej MOTOSMOKI oraz samochodów rajdowych ze Stowarzyszenia Rajdowego AKR z Dzierżoniowa. Upał sprawił, że kurtyny wodne w wykonaniu strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jaźwiny i Ligocie Wielkiej cieszyły się wielkim powodzeniem a samochody pożarnicze i pokazy strażackie w wykonaniu strażaków sporym zainteresowaniem.

Kartoflisko w Stoszowie ma już swoją renomę. To również sprawiło, że nastąpiła integracja mieszkańców nowego osiedla w Janczowicach z miejscowymi mieszkańcami. Wszyscy się wspólnie bawili jakby znali się od lat. Pod namiotami można było spotkać znakomitych gości. Na tak znanej imprezie nie mogło zabraknąć naszych gminnych władz. Obecny był Wójt Gminy Łagiewniki Jarosław Tyniec ze swoją małżonką Wiolettą oraz zastępca Wójta Jacek Mikus z małżonką Hanną. Całą imprezę prowadziła profesjonalnie niezrównana mieszkanka Stoszowa Alina Kuźniecowska. Za tak świetnie przygotowaną i prowadzoną imprezę podziękowania należą się organizatorom Pani Sołtys, mieszkańcom Stoszowa oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Dziękujemy wszystkim gościom, artystom, darczyńcom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania imprezy. V KARTOFLISKO w Stoszowie już za nami. Zapraszamy ponownie do Stoszowa za rok.

Tekst: Tadeusz Szot - Moja Gmina Łagiewniki

 

Wasze komentarze

SUPER. ZABAWA !!!!! DO NASTEPNEGO ROKU !!!
czwartek, 05.09.2019 18:30 autor:
piątek, 18.9.2020 20:53
33
piątek, 18.9.2020 14:50
13
piątek, 18.9.2020 08:05
19
środa, 16.9.2020 19:33
22
wtorek, 15.9.2020 08:01
12
poniedziałek, 14.9.2020 19:29
9
poniedziałek, 14.9.2020 11:08
7
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele