Karolina Kozłowska zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski w Zapasach Kobiet

wtorek, 22.5.2018 21:10 3829 0

W dniach 20-22 maja w Krotoszynie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet. W zawodach rywalizowało 140 zawodniczek z 50 klubów z całej Polski. Zawody te miały rangi Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w zapasach.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowały zawodniczki Karolina Kozłowska, Olimpia Łosyk, Sylwia Moskal, Sandra Moskal UKS IRON BULLS Bielawa.

W zmaganiach najlepiej zaprezentowała się Karolina Kozłowska, która zdobyła srebrny medal w kat. 73kg. Zawodniczka jeszcze w piątek rywalizowała w Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach w kat. 69kg gdzie wywalczyła V lokatę.

V miejsce zdobyła Olimpia Łosyk kat. 53kg, która przegrała walkę o brązowy medal.

W walkach eliminacyjnych odpadła natomiast Sylwia Moskal kat. 49kg., która wywalczyła IX lokatę oraz Sandra Moskal w kat. 57kg, która uplasowała się na XVI pozycji.

W tym roku finały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych pokryły się z terminem Mistrzostw Europy. Po mimo wywalczenia tylko jednego krążka jestem bardzo zadowolony z moich dziewcząt. Karolina przez ostatnie 8 dni była cały czas w podróżach bądź walczyła w zawodach. Zdaję sobie sprawę, że dla tak młodego organizmu to wielki wysiłek.

Chciałbym pogratulować udziału wszystkim z naszego klubu, gdyż zostawili serce na macie – mówi Norbert Warchoł

Klasyfikacji drużynowej UKS IRON BULLS Bielawa wywalczył X lokatę na 50 ekip z całej Polski. Klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki zdobywamy natomiast 17 punktów.

Wielkie podziękowania dla firmy DRG AGRO GROUP z Tuszyna za wsparcie młodych sportowców. Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Bielawie.