komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 5 sierpnia 2021

Oswalda, Marii

Kampania społeczna pod hasłem „Prawo bez Strachu”

środa, 23.9.2020 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 416
kategorie artykułu:

We wtorek, 22 września odbyła się konferencja prasowa nowej kampanii społecznej pod hasłem „Prawo bez Strachu”, którą zainicjowało czterech prawników z wieloletnim doświadczeniem. Akcję wsparło wiele gwiazd, m.in. Artur Chamski, Monika Zamachowska, Marta Wiśniewska, Iwona Węgrowska, Eliza Gwiazda i Dariusz Kordek.

Ideą kampanii jest pokazanie, że w dzisiejszym świecie większość z nas ma lub miało w przeszłości styczność z prawem, np. w sytuacji rozwodu, podpisania niekorzystnej umowy, ubiegania się o odszkodowanie. Jednak wiele osób obawia się poprosić o pomoc profesjonalisty i na własną rękę próbuje rozwiązać swój problem, co ostatecznie kosztuje je wiele czasu oraz nerwów i najczęściej przynosi niezadowalające rozwiązanie problemu. Powszechnie uważa się, że korzystanie z pomocy prawnika jest powodem do wstydu, dlatego inicjatorzy kampanii stworzyli PRAWO BEZ STRACHU.

–Pamiętajmy, że spotkanie z prawnikiem to nie tylko sądy i kancelarie, a przyjście ze swoim problemem kosztuje dużo pieniędzy. Często analizujemy umowy kredytowe i doradzamy frankowiczom pro bono, by pomóc im rozwiązać problem swojego zadłużenia. Każda osoba, która do nas przychodzi, obawia się rozpocząć spór sądowy z bankiem, ponieważ boi się, że np. straci nieruchomość, na którą wzięła kredyt w przypadku unieważnienia swojej umowy kredytowej. Właśnie po to potrzebna jest pomoc prawnika, by rozwiać wszystkie obawy i pomóc wyplątać się z niekorzystnej umowy –mówi Bartosz Czupajło z kancelarii Czupajło&Ciskowski Kancelaria Adwokacka Sp.p i jeden z inicjatorów kampanii.

Inicjatorzy kampanii zauważają, że wiele osób decyduje się w końcu na wsparcie prawnika w momencie, kiedy ich problem jest już bardzo poważny. Gdyby postanowili zwrócić się do profesjonalisty wcześniej, sprawę można byłoby rozwiązać o wiele szybciej i prościej.

– Każdy aspekt naszego życia jest uregulowany prawnie i trzeba zdawać sobie z tego sprawę, a przede wszystkim znać swoje prawa i możliwe rozwiązania. Dzięki kampanii chcemy pokazać, że każda sprawa jest inna i nie ma podręcznikowych przypadków, dlatego rozmowa z prawnikiem pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości, a przede wszystkim będzie prowadzona we właściwym kierunku od samego początku – dodaje Karolina Marszałek z Kancelarii Adwokackiej Adwokat Karolina Marszałek i kolejna pomysłodawczyni kampanii.

Podczas konferencji swojego wsparcia udzieliło również kilka gwiazd, m.in. Dariusz Kordek, Eliza Gwiazda, Iwona Węgrowska, Marta Wiśniewska, Artur Chamski i Ryszard Rembiszewski. Jednak to nie jedyne osoby, które zmagały się w przeszłości z problemami i potrzebowały wsparcia prawnego.

–Jak widzimy, również gwiazdy znane nam z telewizji czy ze sceny artystycznej w przeszłości zmagały się z różnymi problemami prawnymi. Dziękujemy im za ich wsparcie dla naszej kampanii oraz za to, że postanowiły podzielić się z nami swoimi historiami. Praktycznie każdy z nas w swoim życiu potrzebował lub potrzebuje pomocy czy porady prawnej i nie należy się tego wstydzić. Dzięki specjaliście, który od początku pomoże poprowadzić naszą sprawę, unikniemy wielu nerwów, straconego czasu, a wręcz możemy uniknąć procesu sądowego i rozwiązać sprawę polubownie – mówi Anna Stasiak-Apelska, radca prawny oraz kolejna z inicjatorek kampanii PRAWO BEZ STRACHU.

– W każdy wtorek od 29 września będziemy spotykać się w Restauracji Avangarda Warszawa i pomagać osobom potrzebującym prawnego wsparcia. Dodatkowo, jeśli będzie taka potrzeba, będziemy wyjaśniali wszelkie prawne terminy, podsuwali pierwsze kroki, podpowiadali, co należy zrobić w konkretnej sprawie. Na spotkania będzie można zapisać się poprzez naszą stronę www.prawobezstrachu.pl – dodaje Michał Miller z kancelarii E&M MILLER Adwokaci Sp. p.

PRAWO BEZ STRACHU – kampania społeczna stworzona przez czterech prawników: Karolinę Marszałek, Annę Stasiak-Apelską, Bartosza Czupajło oraz Michała Millera. Jej celem jest zachęcenie społeczeństwa do korzystania z profesjonalnych porad prawnych i wsparcia prawników w każdej sprawie oraz przybliżenie wiedzy na temat współpracy. www.prawobezstrachu.pl

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 11 godz temu
1
wczoraj, 13 godz temu
wtorek, 3.8.2021 14:35
wtorek, 3.8.2021 13:00
1
poniedziałek, 2.8.2021 20:00
poniedziałek, 2.8.2021 13:34
poniedziałek, 2.8.2021 13:27
niedziela, 1.8.2021 14:24
sobota, 31.7.2021 18:00
1
sobota, 31.7.2021 22:50
3
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS