Już w niedzielę 31. Finał WOŚP w Dzierżoniowie

czwartek, 26.1.2023 00:30 3696

Wolontariusze z puszkami ruszą na ulice naszego miasta już z samego rana w niedzielę, 29 stycznia, a wszyscy będziemy się pozytywnie nakręcać od 9.00 w miasteczku WOŚP-owym, a od 16.00 w sali koncertowej DOK oraz przed sceną główną. W tym roku koncerty i sporo atrakcji będzie właśnie na parkingu przed ośrodkiem kultury, ale nie tylko.

Zabawa WOŚP-owa rozpocznie się w orkiestrowym miasteczku, czyli na sali koncertowej DOK-u o godz. 9.00 od turnieju FIFA na konsoli. Od 12.00 będzie można nauczyć się pierwszej pomocy, a od 14.00 porwie nas modelowy świat RC Monkeys. Przez cały dzień czynne będą stoiska z kiermaszem ciast, kawiarenką WOŚP, animacjami dla dzieci, a na ekranie towarzyszyć nam będzie finał WOŚP w Kręcioła TV.

Duża scena stanie na parkingu przed DOK-iem, a tam od 16.00 występy Amatorskiego Ruchu Artystycznego, o godz. 16:45 zagrają Wędrowne Gitary, o 17:45 licytacje ze sceny, około godz. 18.20 rozgrzeje nas Antony Esca, a godzinie 19:00 - Piękni i Młodzi – Dawid Narożny. O 20.00 nie zabraknie tradycyjnego światełka do nieba!

Naprzeciw DOK-u, na parkingu Banku Spółdzielczego działać będzie Rally TAXI obsługiwana przez Amatorski Klub Rajdowy. Już od 14.00 będzie można zasiąść na prawym fotelu rajdówki i przejechać zamknięty OS zlokalizowany na terenie firmy Globgranit. Kierowcy czekać będą na Was na parkingu Banku Spółdzielczego do godziny 18.00. Aby poczuć emocje pilota konieczny będzie wykup specjalnego vouchera w sklepiku wielkoorkiestrowym za jedyne 50 zł. Liczba przejazdów ograniczona, a czas jednego około 15–18 minut. To będzie prawdziwa lenia zadyma w środku zimy.

Oprócz wydarzeń finałowych przypominamy, że Dzierżoniowski Sztab WOŚP uruchomił ponad 100 aukcji na allegro. Licytować można m.in. Dwie wieże widokowe – ratusza w Dzierżoniowie oraz na szczycie Wielkiej Sowy. Centrum TMT Moto Group  przekazało na licytację 48-letniego niezwykłego Opla Mantę A - rocznik 1975. To prawdziwa perełka dla fanów motoryzacji.

Finał tradycyjnie już odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Dzierżoniowa, Dariusza Kucharskiego, który rokrocznie włącza się w niego także jako aktywny wolontariusz.

 

 

UM Dzierżoniów