komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 19 listopada 2018

Seweryny, Maksyma

III Rodzinny Festyn Strażacki w Ligocie Wielkiej [WIDEO]

sobota, 7.7.2018 21:10 , komentarze: 4 , odsłony: 3112
kategorie artykułu:

Rodzinny Festyn Strażacki w Ligocie Wielkiej to nie tylko świetna zabawa, ale i plenerowa edukacja. Ochotnicza Straż Pożarna w Ligocie Wielkiej trzeci rok z rzędu zorganizowała festyn z myślą przewodnią "STRAŻACY DZIECIOM".

Pierwszą zabawę dla najmłodszych zorganizowały panie z GOKBiS w Łagiewnikach. Do zabawy stanęły dzieci, które razem ze swoimi rodzicami uczestniczyli w pikniku. Był cały zestaw zabaw i gier, ale największym zainteresowanie cieszyła się ostatnia konkurencja polegająca na przeciąganiu liny. Wiele naszych pociech uczestniczyło w zawodach strażackich dla dzieci. Chętnych było tak dużo, że nie wszyscy mogli się sprawdzić na strażackim torze.

Były zamki dmuchane i zjeżdżalnie dla dzieci. Dzieci i dorośli okupowali plac, na którym firma RC MONKEYS urządził pokaz modeli spalinowych sterowanych zdalnie drogą radiową. Pod namiotami można było spokojnie degustować różne specjały. Pyszna była „Grochówka Piotra” czy „Bigos à la „Co się nawinie”. Kiełbasa, karkówka bardzo pachniały na całym placu. Było i czym popić te wyśmienite danie. Złocisty napój nalewany do plastikowych kubków miał duże wzięcie. W namiotach serwowały dania sympatyczne panie w czarnych koszulkach z napisami: „Żona strażaka”, „Siostra strażaka”, „Narzeczona strażaka”. W tym roku odnalazł się jeden narzeczony, co się gdzieś zapodział rok temu i nawet z ochotą do zdjęcia stanął.

Po zawodach i obfitym polewaniu wodą dzieci rozpoczął się profesjonalny pokaz ratowania kierowcy motocykla i uwalniania kierowcy z rozbitego samochodu osobowego. Na plac wjechały wozy strażackie OSP Ligota Wielka i OSP Łagiewniki. Strażacy z Ligoty zabezpieczali teren wypadku i udzielali pomocy poszkodowanemu kierowcy motocykla oraz kierowali ruchem, a strażacy z Łagiewnik za pomocą sprzętu hydraulicznego zabrali się do uwalniania zablokowanego w samochodzie kierowcy. W ruch poszły nożyce hydrauliczne i strażacki „chuligan”. W między czasie trwały rodzinne, sąsiedzkie i przyjacielskie rozmowy pod namiotami. Przy suto zastawionych stołach kątem oka oglądano konkurencje czy występy sceniczne oraz poddawano się degustacjom.

Na scenie występowali młodzi, chętni artyści, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na estradzie zagościł chór GRODZIANIE z Niemczy. Świetny śpiew tego kolorowo ubranego chóru wszystkich uczestników pikniku zachwycił. Po chórze zagościli nasi młodsi artyści, czyli nasze gminne talenty. Rozpoczęła Martyna Hołyńska śpiewając trzy piosenki. Następnie śpiewała przy własnym gitarowym akompaniamencie Maja Krawczyk. Oskar Krawczyk wykonał utwory, które są kojarzone z 100. rocznicą uzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Pokaz walk bokserskich w wykonaniu mistrza, a zarazem trenera z Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego Piotra Wilczewskiego wzbudził wielkie zainteresowanie tym bardziej, że prezes OSP Ligota Wielka Piotr Taraszkiewicz skrzyżował rękawice z samym mistrzem. W pokazach OSP Lgota Wielka wykorzystała plecak medyczny PSP R-1 wraz z deską otrzymaną w ramach Funduszu Sprawiedliwości, a dofinansowaną częściowo przez Gminę Łagiewniki.

Całe to świetne przedsięwzięcie strażaków z Ligoty Wielkiej nie mogło by się odbyć bez finansowego wsparcia rzeszy sponsorów, którym to strażacy z OSP Ligota Wielka bardzo dziękują. Do szerokiego grona sponsorów dołączyły dwie panie, które wylicytowały dwa piękne i zapewne smaczne torty. Panie Katarzyna i Beata postanowiły tymi tortami poczęstować zgromadzonych na pikniku. Uzyskane z licytacji pieniądze przeznaczone zostaną na półkolonie dla naszych dzieci. Patrząc już spokojnie na tą świetną imprezę można śmiało powiedzieć, że mamy w naszej GMINIE ŁAGIEWNIKI wiele ludzi o dużym i szczerym sercu. Dodam tylko, że możemy być dumni z tego, że w naszej gminie jest pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy obecni są nie tylko w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale na co dzień w życiu swoich miejscowości, w szkołach, przedszkolach na różnych imprezach i wydarzeniach kulturalnych w Gminie Łagiewniki.
JESTEŚCIE WIELCY. Dziękujemy.

Tadeusz Szot

MATERIAŁ MOJA GMINA ŁAGIEWNKI  - KLIKNIJ TUTAJ

 

Wasze komentarze

Super zorganizowane ! Szacunek za zaangażowanie !
niedziela, 08.07.2018 17:14 autor:
Jest moc tak trzymać :-)
niedziela, 08.07.2018 17:14 autor: Dobry duch

środa, 14.11.2018 10:40
wtorek, 13.11.2018 12:45
21
czwartek, 8.11.2018 12:00
66
poniedziałek, 5.11.2018 09:00
sobota, 3.11.2018 13:30
43
czwartek, 1.11.2018 17:00
wtorek, 30.10.2018 12:45
2
wtorek, 30.10.2018 03:00
35
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Tomograf3D
Tomograf3D
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca