I Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

poniedziałek, 13.3.2023 07:45 783 0

6 marca 2023 roku odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla uczniów klas 2 - 4 szkół podstawowych z powiatu dzierżoniowskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Bielawa Andrzeja Hordyja i Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego.

Do konkursu zgłosiło się 12 szkół (w tym 3 szkoły z terenu Gminy Dzierżoniów), każda wystawiła trzyosobową drużynę. Uczniowie z dużym zapałem i energią wykonywali zadania z matematyki, rozwiązywali matematyczne łamigłówki, popłynęli w wymarzoną podróż na geograficznych bezdrożach mapy świata i polecieli w kosmos badając planety Układu Słonecznego. Podczas "pokonywania" kolejnych stacji zadaniowych można było zauważyć wspaniałą współpracę, dzielenie się wiedzą i ogromne zaangażowanie. Nauka i zabawa oraz wspólne spędzenie czasu podczas poczęstunku dało szansę nawiązania nowych znajomości, wymianę zdań, odczuć i wrażeń. Po czterogodzinnych zmaganiach wyłoniono 3 zwycięskie zespoły.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Byliście wielcy!

Zwycięzcy:

  1. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 im. Polskich Olimpijczyków w Bielawie
  2. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Dzierżoniowie
  3. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie

Oficjalne wyniki I Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego

Biorąc pod uwagę wrażenia uczniów i opinie opiekunów, których gościliśmy na wyżej wymienionym konkursie, pierwsza edycja na pewno nie będzie ostatnią. Gwarantujemy kolejną dawkę dobrej zabawy i nauki przy kolejnych edycjach, na które serdecznie zapraszamy już dzisiaj.

Dziękujemy sponsorom głównych nagród: Burmistrzowi Miasta Bielawa i Wójtowi Gminy Dzierżoniów oraz sponsorom Voucherów dla zwycięskich szkół: Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego, która zasponsorowała zajęcia na terenie Przepompowni oraz Pływalni Miejskiej Aquarius w Bielawie, która zasponsorowała wejście na basen.

Szkoła Podstawowa w Ostroszowicach

UG Dzierżoniów

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)