komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 14 listopada 2019

Rogera, Serafina

Hiszpania – kraj, który ma wiele do zaoferowania

czwartek, 7.11.2019 14:47 , odsłony: 257
kategorie artykułu:

Hiszpania – kraj pięknych miast

Szukając wakacyjnych ofert last minute na pewno zastanawiacie się, na jaki kierunek postawić. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się wczasy w nieco mniej znanych zakątkach Europy jak Czarnogóra czy Albania. Jednak niesłabnącą popularnością cieszy się Hiszpania – jeden z najbardziej urokliwych krajów Europy Zachodniej. Jednak nie każdy decyduje się na wakacje na półwyspie Iberyjskim ze względu na koszta związane z wyjazdem.  Nic straconego. Hiszpania i oferty last minute to okazja na spędzenie niezapomnianych chwil w rajskiej scenerii.

Co warto zobaczyć? Które miasta są warte odwiedzenia? Jak poruszać się po kontynentalnej części Hiszpanii? Podpowiadamy, jak za niewielkie pieniądze spędzić wakacje życia.

Wakacje last minute do Hiszpanii: https://www.traveligo.pl/last-minute

Madryt

Stolica Hiszpanii i jednocześnie jej największe miasto. Liczba turystów rocznie przybywających do Madrytu może robić wrażenie – są to dziesiątki, jeśli nie setki milionów osób z całego świata. Miasto może nie tak atrakcyjne poprzez wzgląd na brak dostępu do morza, ale kryje w sobie wiele ważnych miejsc dla historii kraju.

Będąc w stolicy Hiszpanii nie można przejść obojętnie obok Muzeum Prado, które skrywa w sobie jedną z najpokaźniejszych kolekcji dzieł sztuki na świecie. Znajdziecie tutaj obrazy Frascisco Goyi, Rafaela Santi czy Hieronima Boscha. Na Waszej liście nie może również zabraknąć Pałacu Królewskiego, który stanowi jeden z największych tego typu budynków na świecie. Madryt jednak to nie tylko historyczne zabudowania. Warto „zapuścić się” w urokliwy Park Retiro, który urzeka ciszą i spokojem.

Barcelona

Wybierając wakacyjne oferty last minute można zdecydować się na wycieczkę w miejsce łączące w sobie coś z kurortu i zabytków historycznych. Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii położone u wybrzeży Morza Śródziemnego. Zachęca swoimi rajskimi plażami, jak również dziedzictwem kulturowym, które można wyczuć na każdym kroku. Sagrada Familia – najsłynniejsza świątynia w Hiszpanii, której autorem jest legendarny Francisco Gaudi to przystanek obowiązkowy każdego turysty. Wizyta w Barcelonie to okazja do odwiedzenia Camp Nou – stadionu lokalnej drużyny piłkarskiej FC Barcelona, która uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Oprócz tego warto wyłożyć się na leżaku na Costa Brava, które sąsiaduje z Barceloną.

Zobacz także: https://wakacyjnehity.pl/wakacje-na-wyspach-kanaryjskich-przydatne-wskazowki/

Sewilla

Stolica Andaluzji, regionu położonego na południu Hiszpanii. Miasto całkiem inne od pozostałych, zachwycające przede wszystkim swoją zabytkową starówką. Przebywając w Sewilli można podziwiać dziesiątki historycznych budowli, z których niemal każda skrywa swoją wyjątkową historię. Hiszpania i wakacje last minute to niepowtarzalna okazja, aby nieco bliżej obcować z kulturą tej części kraju. Słysząc Sewilla, myślimy La Giralda. Meczet w gotyckim stylu, który przypomina o arabskich wpływach dynastii Almohadów zamieszkujących miasto na południu Hiszpanii. Nie można również oprzeć się wrażeniu, że przemieszczając się z jednego krańca miasta na drugi korzystamy z kilku mostów. Nie bez powodu Sewilla nazywana jest „miastem mostów”.

Podróżowanie po Hiszpanii

Jeśli nie planujemy podróży na pobliskie Wyspy Kanaryjskie, spędzając aktywnie wakacje last minute w Hiszpanii można za niewielkie pieniądze wynająć samochód. Odległości między najważniejszymi metropoliami może nie należą do najmniejszych, ale za to po drodze można podziwiać piękne krajobrazy.

Grafiki: pixabay.com

Artykuł powstał we współpracy z portalem traveligo.pl

 
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
1
środa, 13.11.2019 11:35
środa, 13.11.2019 10:13
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny