komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Hiszpania – kraj, który ma wiele do zaoferowania

czwartek, 7.11.2019 14:47 , odsłony: 493
kategorie artykułu:

Hiszpania – kraj pięknych miast

Szukając wakacyjnych ofert last minute na pewno zastanawiacie się, na jaki kierunek postawić. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się wczasy w nieco mniej znanych zakątkach Europy jak Czarnogóra czy Albania. Jednak niesłabnącą popularnością cieszy się Hiszpania – jeden z najbardziej urokliwych krajów Europy Zachodniej. Jednak nie każdy decyduje się na wakacje na półwyspie Iberyjskim ze względu na koszta związane z wyjazdem.  Nic straconego. Hiszpania i oferty last minute to okazja na spędzenie niezapomnianych chwil w rajskiej scenerii.

Co warto zobaczyć? Które miasta są warte odwiedzenia? Jak poruszać się po kontynentalnej części Hiszpanii? Podpowiadamy, jak za niewielkie pieniądze spędzić wakacje życia.

Wakacje last minute do Hiszpanii: https://www.traveligo.pl/last-minute

Madryt

Stolica Hiszpanii i jednocześnie jej największe miasto. Liczba turystów rocznie przybywających do Madrytu może robić wrażenie – są to dziesiątki, jeśli nie setki milionów osób z całego świata. Miasto może nie tak atrakcyjne poprzez wzgląd na brak dostępu do morza, ale kryje w sobie wiele ważnych miejsc dla historii kraju.

Będąc w stolicy Hiszpanii nie można przejść obojętnie obok Muzeum Prado, które skrywa w sobie jedną z najpokaźniejszych kolekcji dzieł sztuki na świecie. Znajdziecie tutaj obrazy Frascisco Goyi, Rafaela Santi czy Hieronima Boscha. Na Waszej liście nie może również zabraknąć Pałacu Królewskiego, który stanowi jeden z największych tego typu budynków na świecie. Madryt jednak to nie tylko historyczne zabudowania. Warto „zapuścić się” w urokliwy Park Retiro, który urzeka ciszą i spokojem.

Barcelona

Wybierając wakacyjne oferty last minute można zdecydować się na wycieczkę w miejsce łączące w sobie coś z kurortu i zabytków historycznych. Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii położone u wybrzeży Morza Śródziemnego. Zachęca swoimi rajskimi plażami, jak również dziedzictwem kulturowym, które można wyczuć na każdym kroku. Sagrada Familia – najsłynniejsza świątynia w Hiszpanii, której autorem jest legendarny Francisco Gaudi to przystanek obowiązkowy każdego turysty. Wizyta w Barcelonie to okazja do odwiedzenia Camp Nou – stadionu lokalnej drużyny piłkarskiej FC Barcelona, która uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Oprócz tego warto wyłożyć się na leżaku na Costa Brava, które sąsiaduje z Barceloną.

Zobacz także: https://wakacyjnehity.pl/wakacje-na-wyspach-kanaryjskich-przydatne-wskazowki/

Sewilla

Stolica Andaluzji, regionu położonego na południu Hiszpanii. Miasto całkiem inne od pozostałych, zachwycające przede wszystkim swoją zabytkową starówką. Przebywając w Sewilli można podziwiać dziesiątki historycznych budowli, z których niemal każda skrywa swoją wyjątkową historię. Hiszpania i wakacje last minute to niepowtarzalna okazja, aby nieco bliżej obcować z kulturą tej części kraju. Słysząc Sewilla, myślimy La Giralda. Meczet w gotyckim stylu, który przypomina o arabskich wpływach dynastii Almohadów zamieszkujących miasto na południu Hiszpanii. Nie można również oprzeć się wrażeniu, że przemieszczając się z jednego krańca miasta na drugi korzystamy z kilku mostów. Nie bez powodu Sewilla nazywana jest „miastem mostów”.

Podróżowanie po Hiszpanii

Jeśli nie planujemy podróży na pobliskie Wyspy Kanaryjskie, spędzając aktywnie wakacje last minute w Hiszpanii można za niewielkie pieniądze wynająć samochód. Odległości między najważniejszymi metropoliami może nie należą do najmniejszych, ale za to po drodze można podziwiać piękne krajobrazy.

Grafiki: pixabay.com

Artykuł powstał we współpracy z portalem traveligo.pl

 
dzisiaj, 3 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
czwartek, 24.9.2020 08:45
11
czwartek, 24.9.2020 08:25
czwartek, 24.9.2020 08:15
środa, 23.9.2020 14:48
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE