Harmonogram Owls Bielawa 2021

czwartek, 5.8.2021 22:45 1902 0

W zeszłym roku Sowy z Bielawy po emocjonujących bataliach w fazie grupowej awansowały do Ćwierćfinału drugiej Ligi, gdzie trafiły na drużynę z pierwszego miejsca Ogólnopolskiej Tabeli - Orły z Warszawy. Faworytem spotkania były pewne siebie Orły. Sowy nie miały jednak zamiaru przejmować się wskazaniami bukmacherów i chciały pokazać, na jak wiele ich stać. Do trzeciej z czterech kwart pojedynek był bardzo zacięty, jedna i druga drużyna punktowała na przemian. Jednak to w czwartej kwarcie Sowy z Bielawy zdominowały ostatecznie przeciwnika i odskoczyły zdobywając o 2 przyłożenia więcej niż przeciwnik z Warszawy. Emocje na stadionie eksplodowały - pokonanie tak zdecydowanego faworyta były dla Owls wielkim sukcesem i awansem do Półfinału.

W Półfinale przeciwnikiem Sów miała być ponownie drużyna z czołówki Tabeli - tym razem pierwszoligowa drużyna Armia Poznań.

Niestety epidemia nie pomagała Sowom z Bielawy, gdy na 2 dni przed meczem 5 podstawowych zawodników trafiło na kwarantannę, a kilku miało drobne urazy. W bardzo osłabionym składzie Sowy jechały do Poznania walczyć o Finał.Po pierwszej połowie (2 kwartach) wynik był remisowy [Armia 7-7 Owls] co dla Owls walczących przeciwko pierwszoligowej drużynie, było sporym wyczynem - zwłaszcza w tak mocno osłabionym składzie. Na olbrzymie wyróżnienie tego dnia zasługiwała obrona, która w pierwszej połowie nie pozwoliła przeciwnikom z Poznania na zbyt wiele.

W drugiej połowie Sowy rozpoczęły od posiadania piłki tuż pod swoim polem punktowym. Sukcesywnie przesuwana piłka i kolejne pierwsze próby zbliżyły Sowy pod pole punktowe przeciwnika. Emocje sięgały zenitu, zdobycie punktów w tym momencie zapowiadało wyjście na prowadzenie Owls, skupienie się na obronie i spaleniu czasu. Niestety tuż pod polem punktowym przeciwnik przechwycił lecącą do skrzydłowego piłkę i na domiar złego udało mu się z tej akcji wrócić w pole punktowe Owls i zdobyć 6 punktów dla Poznania. Starta ta podcięła Sowom skrzydła, które pomimo dalszej walki o odrobienie wyniku nie zdołały poprowadzić tak dobrej serii i zwyciężyć. Bielawa była zmuszona do uznania wyższości przeciwnika, jednak zawodnicy czuli olbrzymi niedosyt bo wiedzieli, że gdyby do Poznania stawili się pełnym składem wynik mógłby wyglądać inaczej.

Po udanym zeszłorocznym sezonie czas na rozgrywki w 2021.

Faza grupowa:
21 sierpnia - Wyjazd - Wataha Zielona Góra vs Owls Bielawa
29 sierpnia - Domowy - Owls Bielawa vs Jaguars Kąty Wrocławskie
18 września - Wyjazd - Renegades Świdnica vs Owls Bielawa
26 września - Domowy - Owls Bielawa vs Towers Opole

Z grupy do Finałów awansują 2 drużyny, które walczyć będą o Złoto.

W imieniu KFA Bielawa Owls, zapraszamy wszystkich na stadion i śledzenia wyników :