komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

GVT BMC Triathlon Team zakończyli zgrupowanie

czwartek, 16.5.2019 14:46 , komentarze: 0 , odsłony: 405
kategorie artykułu:

Zawodniczki i zawodnicy GVT BMC Triathlon Team zakończyli czwarte zgrupowanie w Katalonii, które było bezpośrednim przygotowaniem do nadchodzących startów. Jednym z nich będzie Puchar Europy w Olsztynie na dystansie sprinterskim.

Zgrupowanie w Arenas Giverola Resort trwało blisko dwa tygodnie i według trenera Zbigniewa Gucwy, wszystko poszło zgodnie z ustalonym wcześniej planem.

"W tym roku mamy już za sobą cztery obozy w Hiszpanii. Pomysł, by przenieść się z Polski na majówkę do Giverola Resort okazał się "strzałem w dziesiątkę". Pogoda w kraju nie rozpieszczała, a wybrzeże Costa Brava dostarczyło nam idealne warunki do treningu", opowiada dyrektor sportowy i trener GVT BMC Triathlon Team.

"Generalnie przez cztery zgrupowania, czyli łącznie ponad 2,5 miesiąca od stycznia do początku maja pogoda nam sprzyjała. Padało tylko dwa razy! Jeden raz w styczniu i jeden raz w maju. Jesteśmy bardzo wdzięczni Łukaszowi Komarowi - menadżerowi Arenas Giverola Resort Costa Brava za perfekcyjną organizację, warunki w hotelu oraz jak zwykle za ekspresowe rozwiązywanie wszelkich problemów w trakcie zgrupowań. Dzięki niemu, mogliśmy w stu procentach skupić się na trenowaniu i regeneracji. Świetnie funkcjonuje w naszej ekipie Tomek Mickiewicz - masażysta, który jest z nami od początku roku. Oprócz masaży Tomek jest w stałym kontakcie z naszym dietetykiem Mateuszem Gawełczykiem i przygotowuje odżywki Namedsport w oparciu o ich skład oraz indywidualne potrzeby zawodników", dodał Zbigniew Gucwa.

Niestety u progu rozpoczęcia sezonu w Polsce nie wszystko poszło zgodnie z planem. Aleksandra Jędrzejewska - tuż przed wyjazdem na obóz do Hiszpanii miała wypadek na treningu. Kontuzja wyeliminowała ją z treningów oraz pierwszych wyścigów w tym roku.

"Tuż przed wyjazdem na obóz do Hiszpanii, 26 kwietnia podczas treningu na MTB doznałam wypadku. Dość niefortunnie upadłam i złamałam z przemieszczeniem kość łokciową. Jestem właśnie w tracie okresu rekonwalescencji i może to potrwać jeszcze parę tygodni, aż lekarze ściągną gips i rozpocznę rehabilitację. Staram się jednak nie odpuszczać treningów i codziennie odbyć jakąś jednostkę- rower na trenażerze lub siłownię", opowiada zawodniczka z Wrocławia.

"Byłam szczęśliwa, kiedy trener zadzwonił do mnie od razu po wypadku ze słowami “Przyjeżdżaj do nas”. Po szybkim przebukowaniu lotu dołączyłam do reszty ekipy trenującej w Hiszpanii. Dzięki temu mogłam rozpocząć swój “mini powrót” do aktywności w świetnych warunkach z dużym wsparciem całej ekipy. Spędziłam kilka godzin na trenażerze i zwiedziłam pieszo całą okolicę. Oglądanie jak wszyscy osiągają już prędkości startowe i łapią formę tuż przed kolejnymi zawodami - to dla mnie niezła motywacja i mam nadzieję, że uda mi się szybko powrócić do zdrowia i wystartuję jeszcze pod koniec sezonu. Póki co wróciłam do pracy i szybko się uczę rysować lewą ręką, bo nie wyobrażam sobie, że mogłabym nic nie robić przez kolejne tygodnie", dodała Aleksandra Jędrzejewska.

Najbliższym startem zawodników i zawodniczek GVT BMC Triathlon Team będzie Puchar Europy i Puchar Polski podczas Elemental Tri Series w Olsztynie (18-19.05 br).

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
poniedziałek, 6.7.2020 15:55
poniedziałek, 6.7.2020 15:10
poniedziałek, 6.7.2020 13:35
niedziela, 5.7.2020 22:45
2
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz