Europejski Tydzień Sportu o Koronę Aktywności Fizycznej

poniedziałek, 11.10.2021 09:00 1007 1

W dniach 23-30 września 2021r. miała miejsce ogólnoeuropejska kampania pn. EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU czyli wielkie święto  sportu  i aktywności fizycznej o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym i lokalnym, realizowane pod hasłem #BeActive (bądź aktywny).

Cele główne wydarzenia:

- promowanie sportu, aktywności fizycznej oraz pogłębienie wiedzy na temat licznych korzyści

- zachęcenie obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok,

- integracja sympatyków aktywności fizycznej poprzez bezpośrednie bieganie , marsz i jazdę na

  rowerze

W tym roku do inicjatywy dołączył również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, organizując EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU O KORONĘ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ . Wydarzenie miało charakter otwarty z myślą o wszystkich obywatelach bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Uczestnicy w powyższym terminie  o dowolnej porze i w dowolnym miejscu pokonywali marszem dystans 10,5km, biegiem 21,1km i na rowerze 42km.Po pokonaniu dystansu uczestnik przesyłał informacje (screen ) z  pokonanymi dystansami oraz jeśli to możliwe jedno pamiątkowe zdjęcie.

Czas i miejsce nie były ważne, liczył się czynny wypoczynek uczestników w pozytywnej atmosferze i wzmacnianie zdrowia oraz kondycji.

ETSOKAF  połączył wirtualnie  sympatyków aktywności fizycznej nie tylko z Bielawy, powiatu ale z całego kraju, którzy w sumie pokonali ponad 1500 km.

Uczestnicy za pokonanie trzech aktywności uhonorowani zostali pamiątkowymi okolicznościowymi pucharami a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe  medale.

Partnerami organizacyjnymi wydarzenia byli Miasto Bielawa, Bielawska Akademia Biegania i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

K.Sz. poniedziałek, 11.10.2021 21:21
Brawo Aga! Gratulacje dla całej sportowej Rodzinki :)