komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 16 czerwca 2019

Aliny, Benona

Dzierżoniowski Budżet Obywatelski - głosuj! [ZOBACZ WIDEO]

środa, 22.5.2019 11:15 , komentarze: 45 , odsłony: 3248
kategorie artykułu:

Oddaj swój głos w DBO 2019! Najwygodniej zrobić to sprzed ekranu własnego komputera, korzystając ze specjalnego modułu na stronie www.dzierzoniow.pl. Nie masz komputera czy telefonu z dostępem do internetu? Nic nie szkodzi – zapraszamy do punktu mobilnego do rynku do końca tygodnia lub w weekend na Dni Dzierżoniowa.Przed ratuszem w mobilnym namiocie będzie można zagłosować do 24 maja w godz. od 10.00 do 14.00. 25 i 26 maja czekamy zaś na Państwa przy wejściu do hali OSiR-u od 14.00 do 19.00 na Dzierżoniowskich Prezentacjach i Dniach Dzierżoniowa.

A jeśli nie zdążycie, jest jeszcze okazja 4 czerwca w Alei Bajkowych Gwiazd, gdzie namiot mobilny będzie stał od godz. 11.00 do 18.00 podczas Dnia Bezpieczeństwa lub w ostatnie dni głosowania: 5, 6 i 7 czerwca w rynku przed ratuszem.

Głosowanie odbywa się elektronicznie przy użyciu dedykowanego modułu na stronie www.dzierzoniow.pl. Po wejściu na stronę wyskakuje pop-up: “Kliknij i zagłosuj w DBO 2019”. Klikamy, zapoznajemy się z klauzulą informacyjną i przechodzimy do głosowania – wybieramy 1, 2 lub 3 projekty, które chcemy poprzeć. Teraz wystarczy podać swoje dane, zaakceptować regulamin, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby głosowania DBO i poświadczyć, że jest się mieszkańcem Dzierżoniowa.

Zadania, na które można oddać głos w DBO 2019:

1. Park zabaw dla psów

 • lokalizacja: Park na os. Błękitnym

 • celem projektu jest stworzenie w przestrzeni parkowej ogrodzonej przestrzeni dla czworonogów z wydzieloną strefą wybiegu, rekreacyjną i treningową z torem przeszkód, podestami itd., w której można by było puścić psa luzem, by się wybiegał, zgodnie z przepisami i bez obaw, że będzie to komuś przeszkadzało.


2. Zatrzymajmy wodę w mieście – ogrody deszczowe w Dzierżoniowie

 • lokalizacja: Obiekty szkolne i inne obiekty miejskie (ogólnodostępne), także budynki mieszkalne.

 • ogrody deszczowe to rośliny hydrofitowe (odporne na zalewanie i suszę) posadzone w gruncie lub pojemnikach, oczyszczające wodę deszczową z dachów lub powierzchni nieprzepuszczalnych. Powodują transpirację wody, poprawiając mikroklimat, ograniczając szybki spływ wody do kanalizacji deszczowej, zalewanie itd.

3. Hip-Hop Festiwal

 • lokalizacja: Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

 • projekt zakłada organizację koncertu muzyki hip-hop (przykładowi wykonawcy: Paluch, ReTo, Bedoes, Pro8l3m, Young Igi, Ja-rapowanie).


4. 2020 drzew w Dzierżoniowie w 2020 roku

 • lokalizacja: Tereny zielone należące do miasta, ze szczególnym uwzględnieniem sąsiedztwa zakładów przemysłowych, ciągów pieszych, rowerowych i miejskich parkingów.

 • opis: Projekt dotyczy zakupu i nasadzenia ukształtowanych lub częściowo ukształtowanych sadzonek drzew na terenach miejskich.


5. Książkomat – urządzenie do samoobsługowego, całodobowego wypożyczania i zwrotu książek

 • lokalizacja: Centrum miasta lub okolice budynku filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

 • opis: Projekt zakłada uruchomienie książkomatu – całodobowego urządzenia do samodzielnego odbioru zamówionych książek, umożliwiające wypożyczenie i oddawanie książek z biblioteki o każdej porze, również podczas dni wolnych od pracy.


6. Sieć miejsc rekreacyjnych do gry w bule

 • lokalizacja: Okolice placów zabaw i parków przy ul. Złotej i ul. Sikorskiego, os. Kolorowym, Złotym, Różanym, Zielonym, Makowym i Andersa, Skwer Juniora i Seniora.

 • opis: Projekt zakłada budowę łatwo dostępnych miejsc rekreacyjnych o wymiarach 3 x 15 m lub 4 x 15 m, o różnych podłożach. do gry w bule w pobliżu największych skupisk mieszkaniowych w mieście.


7. Ławki solarne – dobra energia

 • lokalizacja: Np. pas zieleni nad rzeką Piławą, przy ul. Bat. Chłopskich, park przy murach miejskich. (skrzyżowanie Piłsudskiego i Miodowej i w okolicach synagogi), Aleja Bajkowych Gwiazd, plac zabaw na ul. Klonowej, park im. Kusocińskiego.

 • opis: Projekt zakłada montaż 6 ławek solarnych na terenie Dzierżoniowa. Posiadają one akumulatory ładowane przez moduły solarne, dwa złącza USB i ładowarkę indukcyjną, zapewniając mieszkańcom bezpłatny, przyjazny środowisku dostęp do energii. Dodatkowo są wyposażone w stojaki na rowery, co zwiększa komfort poruszania się po mieście rowerzystów.


8. Wesoły Skwer

 • lokalizacja: ul. Wesoła, działka 772/1.

 • opis: Utworzenie placu zabaw dla dzieci z elementami siłowni plenerowej – miejsca spotkań młodzieży, dzieci i seniorów (montaż min. 2 huśtawek na bezpiecznym podłożu, „małpiego gaju” ze zjeżdżalniami, pajęczyny do wspinaczki i min. trzech urządzeń do ćwiczeń, koszy na śmieci i ławek).


9. Filmowe poranki w kinie „Zbyszek”

 • lokalizacja: Kino „Zbyszek”.

 • opis: Projekt zakłada organizację projekcji filmowych dla rodzin z dziećmi w niedzielne poranki co drugą niedzielę ok. godz. 9.30 z przyciszonym dźwiękiem i przygaszonymi lekko światłami. Miałyby to być seanse klasycznych bajek dla dzieci.


10. Wielka Pompa

 • lokalizacja: Rynek, miejsce po kiosku z ogródkiem piwnym.

 • opis: Montaż ponad 2-metrowej pompy ulicznej, która poza walorami estetycznymi miałaby też funkcję użytkową, będąc źródłem wody z 4 mosiężnych, bezkurkowych wylewek. Pompa miałby być umieszczona na cokole na ażurowym postumencie. Byłby to akcent nawiązujący do historii miejsca, gdzie znajdowała się w przeszłości ogólnie dostępna pompa uliczna.


11. Aranżacja zieleni fragmentu dzierżoniowskiego Rynku

 • lokalizacja: Część rynku wydzielona z ruchu samochodowego.

 • opis: Zadanie obejmuje wprowadzenie do części rynku gazonów/donic z drzewami i kaskadowych konstrukcji kwiatowych z nasadzeniami jednorocznymi, które ożywią przestrzeń, ujednolicenie ławek i koszy na śmieci oraz stojaków na rowery.


12. Budowa placu zabaw

 • lokalizacja: ul. Szkolna 24, teren OPS-u (byłej SP 3).

 • opis: Projekt dotyczy przygotowania terenu i montażu urządzeń do zabawy dla dzieci. Powstałe miejsce rekreacyjne ma zaspokoić potrzeby mieszkających w okolicy rodzin z dziećmi, bo najbliższe place zabaw znajdują się w okolicach Rynku i os. Kolorowego.

 

Wasze komentarze

Gdzie jest komentarz o parku srodowisk LGBT.Nikt nas tu nie
piątek, 24.05.2019 18:46 autor: Cieply
I tylko w rozumieniu nas - Polaków JP2 kompletnie nic...
środa, 22.05.2019 12:57 autor: Hipokryta
jakie miasto taki kardynał
środa, 22.05.2019 18:02 autor:
piątek, 14.6.2019 18:09
2
piątek, 14.6.2019 14:42
13
piątek, 14.6.2019 13:14
czwartek, 13.6.2019 12:50
1
czwartek, 13.6.2019 12:17
2
czwartek, 13.6.2019 11:04
1
czwartek, 13.6.2019 10:24
czwartek, 13.6.2019 09:44
czwartek, 13.6.2019 08:48
2
czwartek, 13.6.2019 12:00
15
czwartek, 13.6.2019 09:00
5
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Tomograf3D
Tomograf3D
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl