Dzierżoniowska policjantka odniosła sukces na Mistrzostwach Polski WRPF Służb Mundurowych

wtorek, 23.11.2021 09:30 2983

W pierwszy weekend listopada odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Miejsce na podium w swojej kategorii, zajęła sierżant Katarzyna Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie

Początkiem miesiąca odbyły się w Złotoryi Mistrzostwa Polski WRPF (World RAW Powerlifting Poland) służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Rywalizacja miała na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej, w myśl maksymy „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uprawianie tego typu dyscyplin powoduje wzrost siły, która może być przydatna w codziennej służbie.

W zmaganiach wzięła udział funkcjonariuszka Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie sierżant Katarzyna Adamczyk.  W kategorii do 60 kilogramów, 28-latka wycisnęła 62,5 kilograma, co  pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca. Dla laików, którzy mogą twierdzić, iż to niewielki ciężar proponujemy zmierzyć się z ciężarem przewyższającym własną masę ciała.

 

Policjantka sportami siłowymi zajmuję się od około 4 lat i twierdzi, iż treningi uczą systematyczności, samodyscypliny, a fizyczne zmęczenie daje odpocząć głowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KPP Dzierżoniów