Dzierżoniowscy kolarze w formie

piątek, 6.5.2022 07:30 1894 0

To był pracowity weekend kolarzy z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, podczas jednego weekendu zawodnicy ścigali się na 3 różnych wyścigach w kraju i za granicą.

W sobotę ponad 20 zawodników naszego klubu wystartowało w kryterium kolarskim w Cieplicach. Podczas sobotnich zmagań zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Najlepiej m.in. wypadł Jan Bruchwalski, który w kategorii juniora młodszego zajął 2 miejsce, Zuzanna Dąbrowska w kategorii juniorki młodszej również była 2 oraz Karol Witomski w kategorii młodzik uplasował się na 3 pozycji.

Niedziela była bardziej intensywna ponieważ część zawodników wystartowała w wyścigu szosowym w Chrząstowicach, a grupa BMX w I etapie East Cup w Berlinie. Podczas rozgrywanego wyścigu klasycznego nieopodal Opola bardzo dobrze zaprezentował się ponownie Jan Bruchwalski zajmując 9 miejsce ze stawki 87 zawodników. Wyścig był bardzo intensywny, średnia prędkość wyścigu to niemalże 41 km/h, a na finiszu zawodnicy wykręcili ponad 60 km/h. Jeżeli chodzi o zmagania BMX w Berlinie to również mamy powody do zadowolenia ponieważ Antoni Break-Kempczyński zwyciężył w kategorii juniora młodszego, Emil Gorlicki zdobył 3 lokatę w młodzikach, a w najmłodszej kategorii Igor Samborski również był 3.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za osiągnięte rezultaty.

Trzymajcie za nas kciuki przed kolejnymi startami.

Dziękujemy za wsparcie w postaci transportu dla firmy Aklima Serwis dzięki czemu nasi kolarze bezpiecznie dotarli i wrócili na zawodów.