Dzierżoniów: pasja łączy polsko-czeskie pogranicze

wtorek, 20.9.2022 08:30 838 2

To właśnie nazwa nowego projektu polsko-czeskiego realizowanego przez Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. W jego ramach 16 i 17 września gościliśmy w naszym mieście dawnych pracowników i sympatyków Zakładów Radiowych Tesla Lanškroun. Spotkali się oni z dawnymi pracownikami i sympatykami Zakładów Radiowych „Diora”.

Spotkanie pasjonatów dawnego przemysłu radiotechnicznego było okazją do wspomnień i rozbudzenia dawnych pasji. Jego uczestnicy wysłuchali w sali „Tęcza” wykładu dotyczącego działalności „Diory”, zwiedzili muzeum, przespacerowali się po Dzierżoniowie i poznali najważniejsze zabytki miasta. W ramach projektu został również przygotowany minifolder dot. wybranych radioodbiorników z dzierżoniowskiego zakładu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Jego celem jest rozwój współpracy między społecznościami lokalnymi oraz rozwój działań poznawczych między grupą z polsko-czeskiego pogranicza.

UM Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

czwartek, 22.09.2022 23:03
Ten po lewej ostatni to również diorowiec w zyciu nie...
sobota, 24.09.2022 09:49
Radzi se gosc w zyciu :-))