komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 10 kwietnia 2020

Michala, Makarego

Dzierżoniów: kontakt z urzędem – informacje dla przedsiębiorców

poniedziałek, 23.3.2020 09:45 , komentarze: 3 , odsłony: 2096
kategorie artykułu:

- Sytuacja, w której się znajdujemy w znaczący sposób negatywnie wpłynie na rozwój lokalnej gospodarki i wielu dzierżoniowskich firm. Jednym z najważniejszych obszarów, którym się teraz zajmuję jest, oprócz bieżących spraw związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, pomoc dzierżoniowskim przedsiębiorcom i ochrona istniejących miejsc pracy.


Poniżej znajdą Państwo pierwszy pakiet ulg dla przedsiębiorców, z którego już można korzystać:

  • urząd wstrzymuje się od egzekwowania od przedsiębiorców należności na rzecz miasta;
  • podmioty gospodarcze, znajdujące się w trudnej sytuacji ekonomicznej mogą składać indywidualne wnioski o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty podatku, umorzenie zaległości podatkowych (te kwestie reguluje ordynacja podatkowa);
  • ustalenie niższych nowych stawek czynszu (możliwa jest również stawka zerowa) najmu lub dzierżawy na wniosek firmy, której działalność ucierpiała w związku z epidemią koronawirusa (dotyczy to lokali i terenów należących do miasta);
  • przedsiębiorcy, którzy dzierżawią tereny miejskie pod ogródki gastronomiczne mogą składać wnioski o nienaliczanie opłat w czasie, gdy nie prowadzą lub ograniczyli działalności w związku z koronawirusem.

Najszybciej jak to możliwe przedstawię kolejny pakiet rozwiązań przygotowywany z myślą o firmach, które w związku z epidemią ograniczają lub zawieszają swoją działalność – informuje Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Bieżąca obsługa przedsiębiorców w urzędzie

W Wydziale Rozwoju Miasta obsługiwane sa sprawy związane z podatkami od nieruchomości dla przedsiębiorców w ramach pomocy de minimis lub regionalnej pomocy inwestycyjnej. Dotyczy to rozpatrywania wniosków i bieżącej obsługi zwolnień. Szczegółowe informacje w tych sprawach udzielane są pod numerem telefonu 74 645 08 21, e-mail: mszczepanowski@um.dzierzoniow.pl.

Czynności urzędowe związane z licencją na wykonywanie transportu drogowego taksówką i zezwoleniami na sprzedaż napojów alkoholowych należy poprzedzić wcześniejszym umówieniem się telefonicznym - 74/ 645 08 48.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

Urząd rekomenduje, aby wszystkie sprawy dotyczące czynności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i wpisie do CEIDG (wniosek o wpis, zmianę we wpisie, zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej, wznowienie wykonywania działalności gospodarczej) realizować interentowo, z wykorzystaniem strony www.ceidg.gov.pl lub za pomocą platformy ePUAP.

W przypadku braku możliwości załatwienia tych spraw przez internet, zaleca się wypełnienie wniosku na platformie www.ceidg.gov.pl. Po wygenerowaniu wniosku należy zapisać jego kod (nr wniosku) i dopiero wtedy skontaktowac sie urzędem w celu weryfikacji wniosku i jego potwierdzenia. Telefon 74 645 08 48.

W Ministerstwie Rozwoju funkcjonuje infolinia dedykowana działalności gospodarczej (801 055 088, 22 765 6732, w dni robocze, w godzinach 7.00-17.00.

Wszystkie informacje dotyczące założenia Profilu Zaufanego (wniosek online można złożyć także poprzez bankowość internetową wybranych banków)

Film instruktażowy – jak założyć profil zaufany

Koronawirus - najważniejsze informacje dla przedsiębiorców – strona www.biznes.gov.pl

Zmiana godzin pracy urzędu

UM Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

Już cały wypiłeś?
poniedziałek, 23.03.2020 11:39 autor: delirium tremens
Do niedawna w piciu wódki byliśmy potęgą
poniedziałek, 23.03.2020 12:52 autor: abstynent
środa, 8.4.2020 16:36
środa, 8.4.2020 09:45
16
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK