komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Dzierżoniów: 5 maja ruszamy na TRAKT

środa, 24.4.2019 13:50 , komentarze: 10 , odsłony: 4159
kategorie artykułu:

Szykujcie rowery, wygodne buty i dobry humor. 5 maja TRAKT, czyli Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki. Na uczestników czekają trzy trasy piesze i osiem rowerowych – w tym roku do konkretnych atrakcji turystycznych, które będzie można zwiedzić. A wpisowe to nadal tylko 5 zł.

To największa cykliczna impreza rekreacyjna w Dzierżoniowie dla pieszych i rowerzystów w każdym wieku. Biorą w nim udział nie tylko mieszkańcy miasta, ale i goście z regionu oraz miast partnerskich.
Uczestnicy pieszo, z kijkami do nordic walking oraz na rowerach wyruszą spod ratusza na trasy o różnej długości i stopniu trudności. Spotkają się na mecie na targowisku miejskim, gdzie czeka na nich ciepły posiłek i nagrody. Główną jest tradycyjnie rower.

Nowością jest w tym roku konkretny cel tras i adekwatne do nich nazwy. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnicy TRAKT-u będą mogli poznać dzierżoniowskie zabytki, Arboretum w Wojsławicach, pałac w Pieszycach, kompleks w Krzyżowej, górskie przełęcze czy uroki pobliskich terenów wiejskich.

Wystarczy wybrać długość, stopień trudności i cel trasy, zapłacić 5 zł wpisowego (w tej cenie koszulka) i wyruszyć na TRAKT. Zapisy od godziny 8.00 na dzierżoniowskim Rynku. Grupy zorganizowane mogą się zgłaszać wcześniej na adres imprezy@hotelosir.pl.

Zapisy ruszają już o godz. 8.00, ale pamiętajcie: rejestracja uczestników najpóźniej 15 min. przed startem danej trasy!

TRASA PIESZA „SZLAKIEM DZIERŻONIOWSKICH ZABYTKÓW” – 2,5 KM
Dzięki niej poznasz najciekawsze obiekty historyczne w Dzierżoniowie, wysłuchasz ciekawostek na ich temat, spojrzysz inaczej na budynki, które mijasz na co dzień – docenisz ich znaczenie, piękno i tajemnice.
Trasa A – łatwa, po mieście.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina wyjścia: 15.00.
Czas przejścia: ok. 2 godz.
Przebieg trasy: ul. Kościelna (kościół ŚJ), planty miejskie, Synagoga, Wał Szwedzki (wieża ciśnień), ul. Świdnicka (kościół MMK + Św. Trójcy), ul. Garncarska (II LO), ul. Klasztorna, (kościół NPNMP), Kaplica Sadebecków, ul. Daszyńskiego, ul. Świdnicka, Muzeum Miejskie, przejście przez park aleją Rotmistrza Pileckiego, ul. Piastowska, targowisko Miejskie- META.

TRASA PIESZA „NORDIC WALKING” – 12 KM
Kijki w dłonie i do dzieła! Spacer po najbardziej urokliwych miejscach w mieście i poza nim to szansa na zaczerpnięcie powietrza pełną piersią i podreperowanie swojej kondycji w pięknych okolicznościach przyrody.
Trasa B – średnio trudna, urozmaicona.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina wyjścia: 13.30.
Czas przejścia: ok. 3 godz.
Przebieg trasy: ul. Świdnicka - kościół Maryi Matki Kościoła i kościół Św. Trójcy, przejście do ul. Pocztowej, wejście do parku, wzdłuż murów obronnych, wieża ciśnień, przejście przez ul. Krasickiego do Willi Radość Marty, kaplica przy ul. Młyńskiej, planty przy ul. Prochowej i Bat. Chłopskich, przejście przez ul. Ząbkowicką, planty przy ul. Piłsudskiego, przejście przez ul. Piłsudskiego, ul. Bielawską, Rondo Żołnierzy Wyklętych, ul. Armii Krajowej, ul. Piaskowa, działki Relax, droga polna w kierunku drogi Uciechów-Dobrocin, droga w kierunku Uciechowa, ul. Kościelna, ul. Piastowska, skręt w prawo w drogę szutrową w kierunku os. Białe, przejście drogą asfaltową w kierunku Dzierżoniowa, ul. Korczaka, przejście przez park przy kościele Królowej Różańca Św., przejście drogą przez os. Różane przy SP 1, łącznikiem na os. Jasne, skręt w lewo przy placówce Poczty polskiej, os. Jasne, skręt w lewo w kierunku Targowiska Miejskiego, przejście przez parking przy Intermarche w kierunku ul. Piastowskiej, skręt w lewo w kierunku bramy wejściowej na Targowisko Miejskie – META.

TRASA PIESZA „SOWIOGÓRSKA” – 25 KM
Dla miłośników górskich wędrówek i zdobywców szczytów – Wielka Sowa powita was niesamowitymi widokami na ziemię dzierżoniowską. Wystarczą wygodne buty i dobry humor! Przyda się też aparat fotograficzny.
Trasa C- trudna, dla wytrwałych turystów.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina i miejsce wyjazdu autokaru: 9.30, parking przy DOK-u.
Godzina i miejsce powrotu autokaru: 16.30, parking przy Leśnym Dworku w Bielawie.
Powrót indywidualny: pętla autobusowa ul. Nowobielawska w Bielawie, linia nr 1 i 2
Czas przejścia: ok. 7 godz. Uczestnicy dokonują zgłoszenia uczestnictwa w punkcie zgłoszeń (najpóźniej 15 min. przed godz. odjazdu autokaru). Udają się następnie na miejsce zbiórki, skąd pod opieką przewodnika nastąpi wyjazd na miejsce startu w Kamionkach. Dojazd: Kamionki Dolne (przystanek autobusowy linii nr 15)
Przebieg trasy: droga w kierunku kościoła, żółty szlak na Starą Jodłę, dalej żółtym szlakiem na Wielką Sowę, przejście na czerwony szlak i dojście do Przełęczy Jugowskiej, zejście zielonym szlakiem do szosy (kierunek Kamionki), dalej szosą do rozwidlenia, przejście na niebieski szlak i dojście do Trzech Buków, zejście niebieskim szlakiem do Leśnego Dworku w Bielawie - przejazd autokaru na Targowisko Miejskie – META.

TRASY ROWEROWE

TRASA RODZINNA – 10 KM
To propozycja dla rodzin z mniejszymi dziećmi, które bez problemu poradzą sobie z niedużym dystansem, a także dla osób niewprawionych w rowerowych wojażach.
Trasa 1 - łatwa, dostępna przede wszystkim dla dzieci.
Godzina wyjazdu: 16.00.
Czas przejazdu: ok. 1 godz.
Miejsce zbiórki: Rynek, ul. Świdnicka, ul. Nowowiejska, ul. Brzegowa, staw w Bratoszowie, ul. Brzegowa, ul. Złota, ul. Piastowska, Targowisko Miejskie - META

TRASA PAŁACOWA - 22 KM
Chcesz poznać barokowe wdzięki śląskiego Wersalu? Wybierz się do pieszyckiego zamku. Uczestnicy TRAKT-u zwiedzą architektoniczną perełkę od środka.
Trasa 2 – łatwa, dostępna przede wszystkim dla dzieci.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina wyjazdu: 15.30.
Czas przejazdu: ok. 1 godz.
Przebieg trasy: Rynek, ul. Świdnicka, ul. Złota, ul. Brzegowa, Pieszyce Dolne, Pieszyce, ul. Świdnicka, ul. Nabrzeżna, ul. Adama Mickiewicza, Plac Zamkowy-Pałac Pieszyce, ul. Mickiewicza, ul. Nabrzeżna, ul. Skowronkowa, ul. Rolna, ul. Stawowa, Bratoszów, droga w kierunku na Mościsko, Nowizna ul. Wierzbowa, ul. Wąska, ul. Mostowa, ul. Wąska, Dzierżoniów ul. Nowowiejska, ul. Złota, ul. Piastowska, Targowisko Miejskie – META.

TRASA ROWEROWA „SIELSKA” - 30 KM
Dla miłośników pięknych widoków i wypoczynku na łonie natury. Warto ją wybrać, jeśli chcecie odpocząć od miejskiego zgiełku.
Trasa 3 – łatwa, dostępna dla wszystkich rowerzystów jadących na dowolnych rowerach.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina wyjazdu: 14.30.
Czas przejazdu: ok. 3 godz.
Przebieg trasy: ul. Wrocławska (przecinamy ul. Piastowską), za myjnią w prawo przez Park do ul. Bielawskiej, przejściem dla pieszych do ul. Armii Krajowej, ul. Piaskowa, ul. Relaksowa, przez Ogródki Działkowe „Relax”, dojazd drogą polną do drogi Dzierżoniów – Dobrocin, Dobrocin, Uciechów, Borowica, Włóki, Mościsko, Nowizna, Bratoszów, Dzierżoniów: ul. Brzegowa, ul. Złota, ul. Korczaka, ul. Rzeźnicza, ul. Piastowska, Targowisko Miejskie - META

TRASA ROWEROWA „KRZYŻOWA” - 40 KM
Z „drogą krzyżową” niewiele ma wspólnego. Ci, którzy na nią wyruszą, odwiedzą malowniczą wieś Krzyżowa, gdzie na terenie byłego majątku rodziny von Moltke usytuowany jest nowoczesny obiekt szkoleniowo- konferencyjny z XVIII-wiecznym pałacem. Tam historia obecna jest na każdym kroku.
Trasa 4 – łatwa, dostępna dla wszystkich rowerzystów jadących na dowolnych rowerach.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina wyjazdu: 14.00.
Czas przejazdu: ok. 3,5 godz.
Przebieg trasy: ul. Świdnicka, ul. Złota, ul. Zachodnia, ul. Strefowa, Bratoszów, Mościsko, Lutomia Dolna, Lutomia Mała, Wieruszów, Krzyżowa, Grodziszcze (skręt w prawo za kościołem), Mościsko, Nowizna, Włóki, Borowica, Uciechów (droga dla rolników), Dzierżoniów: ul. Korczaka, ul. Rzeźnicza, ul. Piastowska, Targowisko Miejskie – META.

TRASA ROWEROWA „ŚLĘŻĄŃSKA” - 50 KM
Zbliż się do świętej góry Ślężan. Trasa nie przewiduje zdobywania najwyższego szczytu Masywu Ślęży, ale eksplorację okalających ją wsi. Region Masywu Ślęży ma charakter wybitnie wypoczynkowo-krajoznawczy.  
Trasa 5 – średnio trudna, na dobrych nawierzchniach, dla rowerzystów jadących na rowerach szosowych („kolarskich”) i innych (trekkingowych, górskich, itp.).
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina wyjazdu: 13.45.
Czas przejazdu: ok. 5 godz.
Przebieg trasy: ul. Świdnicka, ul. Złota, Włóki, Tuszyn, Kiełczyn, Jędrzejowice, Wiry, Przełęcz Tąpadła, Sulistrowiczki, Sulistrowice, Oleszna, Słupice, Stoszów, Kołaczów, w kierunku na Roztocznik, przed zatoką autobusową w Roztoczniku (czerwona wiata po lewej stronie ulicy) skręt w prawo, na skrzyżowaniu skręt w prawo w kierunku Dobrocina, za zatoczką autobusową w prawo (po ok. 250 metrach), dojazd do drogi Dobrocin – Uciechów, skręt w prawo, Uciechów, droga dla rolników, Dzierżoniów: ul. Korczaka, ul. Rzeźnicza, ul. Piastowska, Targowisko Miejskie – META

TRASA ROWEROWA „SOWIOGÓRSKA” - ok. 55 KM
To propozycja dla tych, którym niestraszne są górskie ścieżki i wyboje, ale ceniących sobie piękne widoki i bliskość przyrody.
Trasa 6 – trudna, dla rowerzystów jadących na rowerach górskich, OBOWIĄZKOWE KASKI.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina wyjazdu na trasę: 12.00.
Czas przejazdu z odpoczynkami: ok. 6 godz.
Przebieg trasy: ul. Świdnicka, ul. Kościuszki, ul. Nowowiejska, Pieszyce Dolne, Pieszyce, Rościszów, Przełęcz Walimska, niebieskim szlakiem na Wielką Sowę, czerwonym szlakiem na Kalenicę przez Kozie Siodło, Przełęcz Jugowską, Zimną Polanę, powrót czerwonym szlakiem z Kalenicy na Zimną Polanę, żółtym szlakiem na Trzy Buki, niebieskim szlakiem do Bielawy: Leśny Dworek, ul. Nowobielawska, OWW Sudety i trasą rowerową z Bielawy, OSiR, przejazd przez tory na rampę kolejową, ul. Kilińskiego, ul. Kościuszki, ul. Świdnicka, ul. Daszyńskiego, ul. Piastowska, Targowisko Miejskie – META.

TRASA ROWEROWA „ARBORETUM WOJSŁAWICE” - 60 KM
Po płaskim terenie, ze zwiedzaniem Arboretum, by nacieszyć oczy soczystą zielenią i kolorami roślin kwitnących w ogrodzie dendrologicznym, filii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, która słynie z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców i bukszpanów.
Trasa 7 – średnio trudna, dla rowerzystów jadących na dowolnych rowerach.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz.
Godzina wyjazdu: 13.00.
Czas przejazdu: ok. 5,5 godz.
Przebieg trasy: ul. Ząbkowicka, ul. Wojska Polskiego, ul. Wiejska, Piława Dolna, skręt w lewo w drogę szutrową (ok. 200 m. za firmą Domar), przejazd ok 750 m droga szutrową przez wiadukt kolejowy do drogi asfaltowej w kierunku Dobrocina, Pałac Dobrocin, ul. Ogrodowa, ul. Kościuszki, Byszów, Gilów, Niemcza, Wojsławice, Niemcza, Podlesie, Przerzeczyn Zdrój, Piława Górna, Kośmin, Gilów, Byszów, Roztocznik, Kołaczów, Stoszów, Jaźwina, Tuszyn, Włóki, Dzierżoniów: ul. Złota, ul. Korczaka, ul. Rzeźnicza, ul. Piastowska, Targowisko Miejskie – META

TRASA ROWEROWA „TRZECH PRZEŁĘCZY SOWIOGÓRSKICH” - 100 KM
Dla tych, którzy lubią ekstremalne wyzwania i niestraszne im kilometry górskich wybojów, serpentyny i wzniesienia.
Trasa 8 – bardzo trudna, wymagająca dobrego przygotowania kondycyjnego.
Miejsce zbiórki: Rynek, ratusz
Godzina wyjazdu: 11.30.
Czas przejazdu: ok. 8 godz.
Przebieg trasy: Rynek, ul. Świdnicka, ul. Złota, ul. Nowowiejska, Dzierżoniów Dolny, Nowizna, Mościsko, Bratoszów, Piskorzów, Pieszyce, Rościszów, Glinno, Zagórze Śląskie, Jugowice, Walim,  Rzeczka, Sokolec, Przełęcz Sokola, Jugów, Wolibórz, Przełęcz Srebrna, Srebrna Góra, Jemna, Rudnica, Grodziszcze, Różana, Owiesno, Piława Dolna, Bielawa, Dzierżoniów: ul. Bat. Chłopskich, ul. Bielawska, ul. Piastowska, Targowisko Miejskie – META.

 

Wasze komentarze

A Motosmoki nie organizują trasy motocyklowej?
sobota, 04.05.2019 21:20 autor:
W górach jest sporo śniegu więc trasa na 55 km
niedziela, 05.05.2019 00:03 autor: Kolo
Dobrze że będzie gdzie oprzeć rowery.
niedziela, 28.04.2019 16:28 autor: Turysta
Rowery mają pilnować.
niedziela, 28.04.2019 16:41 autor: Julian
Bardzo fajnie pomyślane.
niedziela, 28.04.2019 16:59 autor: Stach

sobota, 25.5.2019 09:30
czwartek, 23.5.2019 15:12
3
czwartek, 23.5.2019 09:55
4
wtorek, 21.5.2019 17:11
15
poniedziałek, 20.5.2019 11:22
czwartek, 16.5.2019 00:00
1
środa, 15.5.2019 10:00
2
środa, 15.5.2019 09:00
2
poniedziałek, 13.5.2019 10:00
7
czwartek, 9.5.2019 08:15
4
poniedziałek, 6.5.2019 16:18
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Tomograf3D
Tomograf3D
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa