komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Dzień Edukacji Narodowej w ZSiPKZ w Bielawie

poniedziałek, 16.10.2017 14:28 , komentarze: 0 , odsłony: 1294
kategorie artykułu:

13 października, w auli Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście wicestarosta Marek Piorun,  przedstawiciele firmy Pentair Poland Sp. z o.o, którą reprezentowali pan Adrian Walczewski – Dyrektor zakładu, pani Anna Augustyniak i Aleksandra Stolarczyk oraz przedstawiciele firmy Thor Industriemontagen GmbH z Niemiec którą reprezentowali Prezes pan Kersten Thor oraz pan Michał Kwietniewski. W uroczystości uczestniczyli także emerytowani nauczyciele i pracownicy, uczniowie oraz nauczyciele pracownicy naszej Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od defiladowego wejścia uczniów klasy mundurowej ze sztandarem Szkoły a następnie odśpiewania hymnu państwowego. W okolicznościowym przemówieniu dyrektor szkoły - Ireneusz Rutowicz podziękował kadrze pedagogicznej oraz pracownikom Szkoły za włożony wysiłek w kształcenie i wychowanie młodzieży. Wyróżnionym nauczycielom i pracownikom Szkoły wręczył nagrody i podziękowania.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było podpisanie w obecności wszystkich uczestników uroczystości umów partnerskich:

1)   Umowy pomiędzy Szkołą a firmą Pentair Poland Sp. z o.o, w sprawie objęcia patronatem klasy technik mechanik;

2)   Umowy pomiędzy Szkołą a firmy Thor Industriemontagen GmbH,  w sprawie objęcia patronatem klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Dokumenty te regulują formy współpracy Szkoły i firm w zakresie lepszego, oczekiwanego przez europejski rynek pracy, przygotowania młodzieży do egzaminu zawodowego
i wreszcie podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie.

Fakt podpisania umów patronackich świadczy o tym, że pracodawcy nie tylko biernie oczekują na dobrze przygotowanego absolwenta szkoły zawodowej, ale również aktywnie włączają się w proces edukacyjny poprzez merytoryczne, finansowe i materialne zaangażowanie w naukę zawodu. Przedsiębiorstwa chętnie przyjmują uczniów na praktyki i pokazują możliwości dalszego zatrudnienia w firmie. Absolwent Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, który wyposażony jest w umiejętności zawodowe zdobyte w szkolnych pracowniach warsztatowych, podczas zajęć i praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach i wreszcie podczas zagranicznych praktyk zawodowych może być pewny zdobycia wymarzonej pracy w wyuczonym zawodzie.

Warto również dodać, że dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach programu „Erasmus plus”, w latach 2017-2019 z możliwości wyjazdu na praktyki zagraniczne w Niemczech, Wlk. Brytanii i Hiszpanii skorzysta łącznie 101 uczniów Technikum w Bielawie.

Po części oficjalnej odbył się program artystyczny, który przygotowała młodzież  z klasy II uf T pod kierunkiem pani Agnieszki Nowakowskiej i pana Grzegorza Błachuta.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
1
dzisiaj, 4 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
1
środa, 12.8.2020 10:58
1
wtorek, 11.8.2020 13:35
2
środa, 12.8.2020 01:00
wtorek, 11.8.2020 13:00
wtorek, 11.8.2020 11:30
1
wtorek, 11.8.2020 10:05
wtorek, 11.8.2020 09:15
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
KANTOR BIELAWA
KANTOR BIELAWA
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status