komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 19 października 2019

Ziemowita, Jana

Dzień Edukacji Narodowej w ZSiPKZ w Bielawie

poniedziałek, 16.10.2017 14:28 , komentarze: 0 , odsłony: 994
kategorie artykułu:

13 października, w auli Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście wicestarosta Marek Piorun,  przedstawiciele firmy Pentair Poland Sp. z o.o, którą reprezentowali pan Adrian Walczewski – Dyrektor zakładu, pani Anna Augustyniak i Aleksandra Stolarczyk oraz przedstawiciele firmy Thor Industriemontagen GmbH z Niemiec którą reprezentowali Prezes pan Kersten Thor oraz pan Michał Kwietniewski. W uroczystości uczestniczyli także emerytowani nauczyciele i pracownicy, uczniowie oraz nauczyciele pracownicy naszej Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od defiladowego wejścia uczniów klasy mundurowej ze sztandarem Szkoły a następnie odśpiewania hymnu państwowego. W okolicznościowym przemówieniu dyrektor szkoły - Ireneusz Rutowicz podziękował kadrze pedagogicznej oraz pracownikom Szkoły za włożony wysiłek w kształcenie i wychowanie młodzieży. Wyróżnionym nauczycielom i pracownikom Szkoły wręczył nagrody i podziękowania.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było podpisanie w obecności wszystkich uczestników uroczystości umów partnerskich:

1)   Umowy pomiędzy Szkołą a firmą Pentair Poland Sp. z o.o, w sprawie objęcia patronatem klasy technik mechanik;

2)   Umowy pomiędzy Szkołą a firmy Thor Industriemontagen GmbH,  w sprawie objęcia patronatem klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Dokumenty te regulują formy współpracy Szkoły i firm w zakresie lepszego, oczekiwanego przez europejski rynek pracy, przygotowania młodzieży do egzaminu zawodowego
i wreszcie podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie.

Fakt podpisania umów patronackich świadczy o tym, że pracodawcy nie tylko biernie oczekują na dobrze przygotowanego absolwenta szkoły zawodowej, ale również aktywnie włączają się w proces edukacyjny poprzez merytoryczne, finansowe i materialne zaangażowanie w naukę zawodu. Przedsiębiorstwa chętnie przyjmują uczniów na praktyki i pokazują możliwości dalszego zatrudnienia w firmie. Absolwent Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, który wyposażony jest w umiejętności zawodowe zdobyte w szkolnych pracowniach warsztatowych, podczas zajęć i praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach i wreszcie podczas zagranicznych praktyk zawodowych może być pewny zdobycia wymarzonej pracy w wyuczonym zawodzie.

Warto również dodać, że dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach programu „Erasmus plus”, w latach 2017-2019 z możliwości wyjazdu na praktyki zagraniczne w Niemczech, Wlk. Brytanii i Hiszpanii skorzysta łącznie 101 uczniów Technikum w Bielawie.

Po części oficjalnej odbył się program artystyczny, który przygotowała młodzież  z klasy II uf T pod kierunkiem pani Agnieszki Nowakowskiej i pana Grzegorza Błachuta.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
piątek, 18.10.2019 10:00
piątek, 18.10.2019 09:18
piątek, 18.10.2019 08:30
2
piątek, 18.10.2019 08:40
czwartek, 17.10.2019 12:37
czwartek, 17.10.2019 11:36
czwartek, 17.10.2019 11:24
czwartek, 17.10.2019 11:22
czwartek, 17.10.2019 11:18
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Tomograf3D
Tomograf3D
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca