Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pieszycach z wizytą na Posterunku Policji

czwartek, 16.11.2023 18:00 817 0

W mijającym tygodniu do Posterunku Policji przyszły maluchy z jednej z pieszyckich placówek oświatowych. Dzieciaki miały możliwość zapoznania z pracą funkcjonariuszy, zwiedzenia budynku, obejrzenia elementów umundurowania i wyposażenia policjantów oraz radiowozu.

W trakcie wizyty nie zabrakło elementów edukacji, a dzieci były pilnymi słuchaczami i chętnie uczyły się wszystkich zasad bezpieczeństwa, o których mówili policjanci. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak zachować bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi, ze zwierzętami oraz do czego może doprowadzić zabawa zapałkami lub niebezpiecznymi przedmiotami. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i były bardzo ciekawe pracy policji. Była możliwość obejrzenia atrybutów policjanta takich jak tarcza sygnalizacyjna zwana potocznie lizakiem, radiowozu, czy przymierzenia elementów umundurowania.

Takie odwiedziny na pewno są z korzyścią dla młodych ludzi, a i policjantom sprawiają radość. Dzieci otrzymały od funkcjonariuszy elementy odblaskowe aby były lepiej widoczne w okresie jesienno-zimowym kiedy szybciej zapada zmrok.

nadkom. Marcin Ząbek
    KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)