Działania profilaktyczne kształtują młodych ludzi

poniedziałek, 22.11.2021 11:15 670

Asystent Wydziału Prewencji i piławscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne. Podczas spotkań z małoletnimi przekazywali wiedzę zawartą w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, oraz zagrożeniach wynikających z korzystania z nowych technologii. Przy okazji tych spotkań przybliżano profesję policjanta.

Funkcjonariusze policji Powiatu dzierżoniowskiego realizują programy profilaktyczne z osobami w różnym wieku. Jedną z grup docelowych są dzieci i młodzież. Obecnie zarówno uczniom szkół podstawowych i średnich przypomina się zasady związane z unikaniem zagrożeń. W ostatnim czasie funkcjonariuszka na co dzień zajmująca się między innymi działaniami profilaktycznymi sierż. szt. Barbara Gaweł odwiedziła pierwszaków z dzierżoniowskiego Zespołu Szkół nr 2, natomiast st. asp. Grzegorz Baraniuk, asp. Krystian Grzesiak i st. sierż. Jerzy Wojciechowski piławską podstawówkę. Policjanci  poświęcili swój czas na promowanie bezpieczeństwa.

Z uczestnikami poruszano tematykę odpowiedzialności prawej nieletnich,  cyberprzemocy i mowy nienawiści.  Przybliżono ponadto zawód policjanta.

Źródło: KPP Dzierżoniów