komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 23 października 2019

Marleny, Seweryna

Działania Posterunku Policji w Łagiewnikach

piątek, 20.9.2019 11:24 , komentarze: 2 , odsłony: 659
kategorie artykułu:

Zalew wodny „Tama w Łagiewnikach to obiekt rekreacyjny turystyczny oraz wspaniałe miejsce dla wędkujących, można tu spotkać spacerujące rodziny oraz grupującą się na grillu młodzież. Z obiektu korzystają nie tylko lokalni mieszkańcy, ale również przyjezdni. Akwen wodny cieszy się sporą frekwencją - z uwagi na to warto zainteresować się kwestią spokoju i poczucia bezpieczeństwa przy samym zbiorniku oraz rejonie przyległym. W siedzibie koła PZW zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Wrocławskiego, lokalnej Policji oraz Prezesa i Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Koła PZW nr 68 Łagiewniki. Uczestniczyli w nim:

Od lewej strony w górnym rzędzie: Mariusz Mazur - Komendant – Służb Ochrony Wody Polskiego Związku Wędkarskiego - Okręg we Wrocławiu; Krzysztof Szachniewicz - społeczna straż rybacka; Wojciech Porada - strażnik z Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu; mł. asp. Wojciech Kosko – dzielnicowy Posterunku Policji w Łagiewnikach; Jerzy Barański – Prezes Koła PZW nr 68 w Łagiewnikach; od lewej dolny rząd: Grzegorz Błądek – Komendant Społecznej Straży Rybackiej w Łagiewnikach, Kazimierz Woźnica - strażnik Służb Ochrony Wody PZW Okręg we Wrocławiu

W części teoretycznej omówiono taktykę i działanie osób kłusujących oraz konsekwencje prawne i postępowanie wobec nich. Poruszono problematykę dozwolonych godzin (nie każdy wie, że regulaminowe łowienie ryb na zbiorniku wodnym „Tama” jest tylko od świtu do zmierzchu) i sposobów wędkowania, zasad pobytu nad wodą oraz przestrzegania przepisów wykroczeń społecznie uciążliwych takich jak zaśmiecanie, zakłócanie ładu, porządku publicznego i spoczynku nocnego.
W części praktycznej dokonano wspólnego patrolu rejonu zbiorniku wodnego zalewu „Tama” przeprowadzając czynności kontrolno-sprawdzające wędkarzy przebywających nad wodą.
Współpraca służb ma na celu poprawę bezpieczeństwa dla osób, które przebywają w rejonie zbiornika i wiąże się to również z częstszymi kontrolami również poza okresem wakacyjnym.

DZIAŁANIA PRIORYTETOWE

Dzielnicowi Posterunku Policji w Łagiewnikach od początku sierpnia br. rozpoczęli nowe działania priorytetowe. Trwają one pół roku i tym razem obejmują:

* rejon świetlicy środowiskowej w Sokolnikach pod kątem wykroczeń takich jak spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym prawem, używanie słów wulgarnych, zaśmiecanie i niszczenie mienia - działania prowadzić będzie asp. Krzysztof Mikłaszewski

* teren skweru i cmentarza ewangelickiego na ul. Lipowej w Łagiewnikach pod kątem wykroczeń takich jak spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym prawem, zaśmiecanie i niszczenie mienia oraz gromadzenia się osób małoletnich zagrożonych demoralizacją – działania prowadzić będzie mł. asp. Wojciech Kosko.

Rejony te objęte są wzmożoną i regularną kontrolą w celu wyeliminowania lub ograniczenia popełniania zgłoszonych wcześniej wykroczeń.
Mieszkańcy zawsze mogą dzwonić na telefony służbowe, bezpośrednio do dzielnicowego i informować o napotkanych problemach. Istnieje również możliwość, gdzie osobiście można przekazać jakąś informacje lub zgłosić problem, którym zajmie się Policja. W Posterunku Policji w Łagiewnikach pełnione są dyżury przez dzielnicowych w następujące dni:

* Dzielnicowy asp. Krzysztof Mikłaszewski (tel. 797 306 219)
wtorki – w godz. 10:00 – 12:00

* Dzielnicowy mł. asp. Wojciech Kosko (tel. 797 306 218)
piątki – w godz. 10:00 – 12:00

Zawsze chętnie wsłuchujemy się w głos społeczeństwa, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazywanie wszelkich uwag bądź informacji o miejscach, zdarzeniach i problemach, którymi moglibyśmy się zająć w przyszłości. Informacje te można przekazywać również droga e-mailową (dzielnicowy.10@dzierzoniow.wr.policja.gov.pl – mł. asp. Wojciech Kosko, dzielnicowy.11@dzierzoniow.wr.policja.gov.pl – asp. Krzysztof Mikłaszewski).

Moja Gmina Łagiewniki

 

Wasze komentarze

Jakim prawem Ssr ma bluzki z logo Straż Rybacka. Z tego...
piątek, 20.09.2019 14:45 autor: Wędkarz
wczoraj, 11 godz temu
2
wczoraj, 12 godz temu
1
poniedziałek, 21.10.2019 21:00
poniedziałek, 21.10.2019 15:55
poniedziałek, 21.10.2019 15:18
2
poniedziałek, 21.10.2019 14:33
poniedziałek, 21.10.2019 14:30
1
poniedziałek, 21.10.2019 14:00
2
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar