Dwa medale zawodniczek Juniora Dzierżoniów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach

niedziela, 24.9.2023 16:30 428 0

W dniach 22-23.09.2023 w Miliczu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym oraz kobiet. W rywalizacji udział brało 120 zawodników z 40 klubów z Polski.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowały – Adela Przybylak 62kg, Karolina Kozłowska 68kg oraz Natalia Kołosz 68kg.

- Najlepiej zaprezentowała się Adela Przybylak, która zwyciężyła trzy pojedynki i dotarła do ścisłego finału o złoty medal. Niestety Adela musiał uznać wyższość tego dnia zawodniczki z Chełma. Z bardzo dobrej strony pokazała się Karolina Kozłowska, która wywalczyła brązowy medal. Na V miejscu zmagania ukończyła Natalia Kołosz.W klasyfikacji klubowej nasz Team zajął wysoki trzecie miejsce. Jestem bardzo zadowolony z naszych dziewcząt. Żałuję jedynie, że pojechaliśmy na ten turniej w okrojonym składzie. Dziewczęta jednak spisały się bardzo dobrze. W klasyfikacji sportu młodzieżowego zdobyliśmy aż 48 punktów. W tym roku w zawodach rangi Mistrzostw Polski to już nasze drugie podium w klasyfikacji klubowej. Wcześniej w Mistrzostwach Polski Juniorek uplasowaliśmy się na drugiej pozycji – mówi Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Wspierają nas Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Fundacja Ziemi Sudeckiej oraz Autoland Bielawa.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)