Dwa medale zapaśniczek IRON BULLS Bielawa w Mistrzostwach Polski Kadetek

sobota, 4.5.2019 08:00 1929 4

W dniach 1-3.05 w Staszowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet. W zawodach rywalizowało 139 z 56 klubów z całej Polski.

W finałach Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych UKS IRON BULLS Bielawa reprezentowali - Olimpia Łosyk 53kg , Adela Przybylak 57kg oraz Sofia Savina 57kg.

Zawody okazały się wielkim sukcesem dla naszego klubu, który zdobył dwa medale.

Złoty medal w kategorii 57kg wywalczyła Adela Przybylak, która uczestniczyć będzie w Mistrzostwach Europy Kadetek. Brązowy krążek w kategorii 53kg wywalczyła Olimpia Łosyk.

XIII miejsce w kat. 57kg wywalczyła Sofia Savina.

Cieszymy się bardzo, że co roku zdobywamy medale w Mistrzostwach Polski. To już nasz 4 medal rangi tych zawodów wywalczony przez nasze zawodniczki w tym roku. Wywalczyliśmy krążki w Mistrzostwach Polski Juniorek, Mistrzostwach Polski Seniorek a teraz jeszcze w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych.

- Były to świetne zawody w wykonaniu Adeli oraz Olimpii. Chciałbym podziękować wszystkim tym co przyczynili się naszego sukcesu. Wielkie brawa dla moich podopiecznych za wytrwałość i dążenie do celu – mówi Norbert Warchoł