Dominika Sztandera wielokrotną medalistką GP Polski

wtorek, 22.3.2016 12:14 65409 3

W dniach 19-20.03.2016 roku na pływalni Aqua Lublin odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski. W zawodach uczestniczyło 300 zawodników z 71 klubów. Udział w nich wzięła również dzierżoniowianka – 19-letnia Dominika Sztandera, wychowanka dzierżoniowskiego klubu, obecnie zawodniczka Juvenii Wrocław. Dominika wywalczyła cztery medale, dwa złote na dystansach 50m (31,91) i 100m (1:11,94) stylem klasycznym, srebrny na dystansie 200m stylem klasycznym (2:36,72) oraz brązowy na dystansie 50m stylem dowolnym (26,22). Dystans 100m stylem dowolnym (58,33) ukończyła na siódmym miejscu. Dominika w kategorii młodzieżowiec zajęła drugie miejsce za dwa najlepsze wyniki według punktacji wielobojowej a w klasyfikacji medalowej z dorobkiem czterech medali uplasowała się na czwartym miejscu.