Dolnośląskie firmy wizytówką regionu

piątek, 17.3.2023 13:40 133 0

Już za niespełna dwa tygodnie w Szczawnie-Zdroju rozpocznie się Dolnośląskie Forum Gospodarcze, w którym wezmą udział dolnośląscy przedsiębiorcy, samorządowcy, politycy oraz naukowcy. Dwudniowe wydarzenie pod patronatami m.in. Prezesa Rady Ministrów i Urzędu Marszałkowskiego, odbędzie się pod hasłem „Innowacje w regionie”.

Organizatorzy Instytut Piastów Śląskich oraz Fundacja Wspólnota Pokoleń, przygotowali blisko 30 paneli dyskusyjnych dotyczących wyłącznie Dolnego Śląska. Ponad 120 prelegentów porozmawia m.in. o transformacji energetycznej, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz o możliwości pozyskiwania funduszy na rozwój przedsiębiorstwa. Program Forum wzbogacony został o eksperckie warsztaty prawno-biznesowe.

- Naszym celem jest rozpoczęcie dialogu pomiędzy samorządem, biznesem, organizacjami pozarządowymi, uczelniami a politykami. Dyskusja ma przysłużyć się jeszcze szybszemu rozwojowi Dolnego Śląska – zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie skupi wokół siebie zarówno przedsiębiorców, jak i samorządowców z całego regionu.

- Jako osoba odpowiedzialna za gospodarkę regionu cieszę się, że inicjatywa została objęta patronatem Samorządu Województwa. Jestem przekonany, że podczas wydarzenia zostaną wypracowane rozwiązania, które będą mogły być wdrożone w naszym województwie. Warto wspierać inicjatywy, których celem jest łączenie wielu różnych środowisk i budowanie przestrzeni do dialogu – powiedział Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Staropolanka jednym z partnerów wydarzenia

Jednym z partnerów wydarzenia jest Staropolanka, która w 2020 roku otworzyła nową linię produkcyjną w Polanicy-Zdroju.

 - Jednym z celów inwestycji było zwiększenie mocy produkcyjnej. Tym samym chcemy połączyć innowacyjny rozwój z jeszcze lepszym wykorzystaniem zasobów naturalnych. Równocześnie stawiamy nie tylko na aspekt biznesowy, ale także społeczny. Wspieramy inicjatywy oddolne i jesteśmy partnerem wielu dolnośląskich przedsięwzięć, jak np. Dolnośląskie Forum Gospodarcze – podsumowuje Łukasz Czech, wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich.

Dolnośląskie Forum Gospodarcze odbędzie się 23 i 24 marca w Szczawnie Zdroju. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, lecz obowiązkowa jest rejestracja pod adresem: https://dfog.pl/zgloszenie/

Głównym partnerem Wydarzenia jest Totalizator Sportowy S.A., partnerem strategicznym - Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)