komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 3 grudnia 2020

Franciszka, Ksawerego

Dolnośląskie Centrum Onkologii uruchamia e-usługi

wtorek, 27.10.2020 11:20 , komentarze: 0 , odsłony: 225
kategorie artykułu:

Dolnośląskie Centrum Onkologii uruchamia e-usługi dla pacjentów, które poprawią koordynację opieki nad osobami z podejrzeniem choroby nowotworowej. Wpisując swoje dane do aplikacji e-screening, dowiemy się, gdzie i jakie badania profilaktyczne powinniśmy wykonać.

- To kolejny krok w ramach realizowanego przez Dolnośląskie Centrum Onkologii programu wdrażania e-usług. Dzięki nim pacjenci zyskają możliwość sprawnego kontaktu z lekarzami, co zwłaszcza w dzisiejszej sytuacji pomoże w sprawnej diagnostyce schorzeń onkologicznych – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

E-usługi to część wspólnej strategii dotyczącej współpracy onkologów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na Dolnym Śląsku. Jej celem jest przede wszystkim wykrywanie nowotworów na wczesnym etapie. W czasie pandemii koronawirusa spadła wykrywalność chorób nowotworowych. Szacuje się, że liczba wydawanych tzw. zielonych kart DiLO (Karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego) zmniejszyła się o około 30 procent. Pacjenci coraz częściej zgłaszają się do onkologów w zaawansowanym stadium choroby. Im później zdiagnozowany rak, tym trudniej o dobre efekty terapii i tym gorsze rokowanie. Aby temu przeciwdziałać lekarze rodzinni i onkolodzy zdecydowali się zacieśnić współpracę na rzecz poprawy dostępu i jakości udzielania świadczeń pacjentom z podejrzeniem lub rozpoznaniem choroby nowotworowej, w ramach sieci onkologicznej na Dolnym Śląsku.

- Epidemia koronawirusa jeszcze bardziej uwypukliła potrzebę współpracy i wspólnych działań onkologów i lekarzy rodzinnych na rzecz pacjenta onkologicznego  - mówi dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO i jednocześnie prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

Porozumienie o ścisłej współpracy ma być zawarte przez Dolnośląskie Centrum Onkologii, Dolnośląski Związek Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej. Głównym celem porozumienia jest stworzenie wspólnej strategii informacyjnej na temat:

  • profilaktyki chorób nowotworowych
  • wczesnego wykrywania, diagnozowania i leczenia 
  • kontroli pacjentów z chorobami nowotworowymi

E-usługi DCO, czyli bezpłatne i łatwe w obsłudze aplikacje mobilne dla pacjentów, to pierwszy element strategii informacyjnej. Aplikacje mają skrócić ścieżkę pacjenta między lekarzem rodzinnym, a specjalistą onkologiem. Nowe technologie mają także służyć samym lekarzom m.in do poprawy komunikacji między sobą.

- Zależy nam, aby choroby nowotworowe były wykrywane na możliwie najwcześniejszym etapie, ponieważ znacznie zwiększa to szanse na wyleczenie pacjenta. Podążając za międzynarodowymi wzorcami wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wchodzimy do grupy liderów jeśli chodzi o e-usługi medyczne – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
2
dzisiaj, 7 godz temu
2
dzisiaj, 12 godz temu
środa, 2.12.2020 15:28
środa, 2.12.2020 14:15
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie