Opaski medyczne będą czuwać nad dzierżoniowskimi seniorami

wtorek, 24.5.2022 13:00 2687 1

Dzierżoniowscy seniorzy bezpłatnie otrzymają nowoczesne opaski bezpieczeństwa. Trafią one do osób po 65. roku życia, których stan zdrowia powinien być systematycznie monitorowany, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, same prowadzą gospodarstwa domowe lub mieszkają z bliskimi, niebędącymi w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia i bezpieczeństwa.

To jeden ze sprawdzonych sposobów rzeczywiście poprawiający bezpieczeństwo i skuteczna forma opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, ale też osób z niepełnosprawnościami. Opaska bezpieczeństwa pozwala na stałe monitorowanie, a co za tym idzie, na szybką reakcję medyczną. Wystarczy naciśnięcie jednego guzika. Urządzenia, które trafią do dzierżoniowskich seniorów same reagują też na upadek osoby noszącej opaskę i powiadamiają ratownika o potrzebie interwencji.

Opaski trafią do chętnych mieszkańców bezpłatnie dzięki udziałowi miasta w rządowym programie ,,Korpus Wsparcia Seniorów”, finansowanego ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Seniorów zainteresowanych taką formą wsparcia prosimy o kontakt pod nr telefonu 74 645 08 90 lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 czerwca.

UM Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
środa, 25.05.2022 17:19
Pismendzie założyć nie opaskę ale obrożę .