Mościsko: Europejski Dzień Sportu Szkolnego

poniedziałek, 27.9.2021 11:23 505 0

24 września  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku miało miejsce międzynarodowe wydarzenie pn. EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO czyli wielkie święto ruchu, które odbywało się równolegle w 40 krajach na świecie, z udziałem niemal 400 polskich szkół.

   Celem przewodnim EDSSbyło wspólne spędzenie czasu na zabawie, rekreacji, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej, słowem  „W zdrowym Ciele, Zdrowy Duch”

   Cele dodatkowe to integracja sympatyków aktywności fizycznej , umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników.

  W tym roku placówka w Mościsku  świętowała EDSS z KRÓLOWĄ SPORTU  i z tej okazji zorganizowany został WIELOBÓJ LEKKOATLETYCZNY w ramach, którego odbyły się:

Skok Wzwyż, Bieg na 60m, Bieg na 200m, Sztafeta Integracyjna 4x200m

  W tym dniu wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, nie liczyły się miejsca na podium ale udział, dlatego każdy uczestnik otrzymał złoty medal i pamiątkowy numer startowy oraz słodki upominek 

   Wszystkim uczestnikom gratulujemy mega aktywnego i sympatycznie spędzonego dnia w szkole i życzymy zdrowia, pomyślności oraz jak najwięcej aktywnie spędzonych dni.

Pełna fotorelacja z wydarzenia na fb szkoły:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057192620181
                                                                                                                                                                                                                                             
Opr. Grzegorz Różycki

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek