Historyczny wynik zapaśniczek JUNIOR-a Dzierżoniów w Mistrzostwach Polski Seniorek

poniedziałek, 6.9.2021 10:41 1921 1

W dniach 3-5.09.2021 w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowały – Sylwia Martyka 53kg, Olimpia Łosyk 55kg, Marzena Martyka 59kg, Karolina Kozłowska 68kg oraz Paulina Martyka 72kg.

Znakomicie spisały się nasze podopieczne, które wywalczyły aż 4 medale. Srebrny medal w kat. 68 kg wywalczyła Karolina Kozłowska, która przed dwoma tygodniami reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorek w Rosji.

Brązowe krążki wywalczyły Sylwia Martyka, Olimpia Łosyk oraz Paulina Martyka. Niestety w wyniku kontuzji w walce o brązowy medal nie wystapiła Marzena Martyka.

Cieszę się ogromnie, że przez tyle lat dziewczęta prezentują wysoki poziom sportowy. Każda z nich zdobywała już medale w grupach kadetek, juniorek bądź młodzieżwej a teraz przyszedł czas na seniorskie medale.W klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się na 3 pozycji w kraju co dało nam historyczny wynik w naszej 22 letniej działalności klubu – Norbert Warchoł.

W tym roku zawodniczki MULKS JUNIOR Dzierżoniów wywalczyły już 11 medali rangi Mistrzostw Polski – 4 seniorskie, 2 młodzieżowe, 3 juniorskie oraz 2 w grupie kadetek.

W klasyfikacji Mistrzostw Polski Seniorek uplasowaliśmy się na 3 miejscu, w młodzieżowej na 4 pozycji, w juniorskiej na 3 a w grupie kadetek zdobyliśmy 3 miejsce w Pucharze Polski.

Podziękowania dla sponsorów Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Domino Polska, Rem-sen materace, Festa Sport.

Wyjazd współfinansowane ze środków UM w Dzierżoniowie.