Pięć medali Mistrzostw Polski w zapasach dla zapaśniczek Juniora Dzierżoniów

wtorek, 13.4.2021 14:55 1489 1

W dniach 9-10.04.2021 w Chełmie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet w zapasach.

W rywalizacji udział brało 150 zawodniczek z 40 klubów z Polski.

Świetny występ zanotowały zawodniczki MULKS JUNIOR Dzierżoniów, które zdobyły aż 5 medali. W walkach finałowych znalazły się Magda Błaszczyszyn 50kg, Olimpia Łosyk 55kg, Karolina Kozłowska 68kg. W walkach o brązowe medale wystapiły Magda Starczewska 57kg, Adela Przybylak 59kg oraz Paulina Martyka 76kg.

Po bardzo emocjonujących pojedynkach srerbne medale wywalczyły Magda Błaszczyszyn, Olimpia Łosyk oraz Karolina Kozłowska. Brązowe krążki zdobyły Adela Przybylak oraz Paulina Martyka, Tuż za podium znalazła się Magda Starczewska.

- To co si ę działo na matach w Chełmie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. 6 zawodniczek walczących w ścisłych walka o medale to historyczny sukces dla naszego klubu. W klasyfikacji klubowej Juniorek uplasowaliśmy się na 3 pozycji w kraju. Natomiast w klasyfikacji Młodzieżowej tuż za podium na 4 miejscu – mówi Norbert Warchoł.

Wielkie podziękowania dla sponsorów Rem-sen materace, Domino Polska oraz Autoland.