I LO w Dzierżoniowie Mistrzem Powiatu 2019 w siatkówce

poniedziałek, 2.12.2019 15:23 2426 0

Znamy już Mistrza Powiatu Dzierżoniowskiego w siatkówce za 2019 rok. Najlepsza drużyna wyłoniona została w turnieju finałowym, który odbył się 2 grudnia w hali Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie.

W rywalizacji wzięły udział drużyny reprezentujące I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie, Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie i Liceum Ogólnokształcące w Bielawie.

Wszystkie mecze były bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie. Faworytem turnieju byli gospodarze, ale to nie oni sięgnęli po tytuł. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy z dzierżoniowskiego I LO, którzy wygrali wszystkie spotkania. Dzięki temu zdobyli puchar starosty dzierżoniowskiego i tytuł Mistrza Powiatu Dzierżoniowskiego za 2019 rok.

W meczu o drugie miejsce zwycięstwo w tie breaku zapewnili sobie siatkarze bielawskiego LO. Tym samym na trzecim miejscu zakończyli turniej reprezentanci „Radiobudy”.

Puchary i medale wręczyli zawodnikom oraz trenerom wicestarosta Andrzej Bolisęga i dyrektor LO w Bielawie Iwona Gryś.

Turniej był częścią nowego sportowego projektu, realizowanego w szkołach przez powiat. Polega on na organizacji cyklu turniejów skierowanych do dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w różnych dyscyplinach. Każdy turniej będzie kończył się zawodami finałowymi, których zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Powiatu Dzierżoniowskiego.