MKS 9: pływacy na Mistrzostwach Dolnego Śląska

wtorek, 11.6.2019 16:25 1885 2

W dniach 07-08.06.2019 roku we Wrocławiu, na pływalni im. Marka Petrusewicza, odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP V Memoriał im. Andrzeja Wernera w pływaniu, na 50m basenie. W zawodach udział wzięło 246 zawodników z 40 klubów. Nasz Klub reprezentowało 16 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria senior (18 lat i starsi):

Paweł Juraszek wywalczył trzy medale, dwa złote na dystansach 50m stylem dowolnym (22,24) i 50m stylem motylkowym (25,03) oraz srebrny na dystansie 50m stylem klasycznym (29,06). W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty został najlepszym zawodnikiem zawodów.

Karolina Jurczyk zdobyła trzy medale, złoty na dystansie 50m stylem dowolnym (27,02) oraz dwa srebrne na dystansie 50m stylem grzbietowym (30,34) i 50m stylem motylkowym (27,64). Dystans 100m stylem motylkowym z czasem 1:05,92 zakończyła na 4. miejscu.

Jakub Bielski zajął kolejno czwarte i piąte miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym (58,37) i 50m stylem grzbietowym (28,56). Na dystansie 50m stylem motylkowym (26,46) oraz 50m stylem dowolnym (25,09) zajął kolejno 6. i 9. miejsce.

Krystian Bełtowski zajął szóste miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym (1:00,45) a dystans 100m stylem dowolnym z czasem 57,14 zakończył na 10. miejscu.

Kategoria junior (16-17 lat):

Paulina Porębska zajęła czwarte miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym (1:13,54) a na dystansie 100m stylem dowolnym (1:04,90) i 50m stylem motylkowym (32,88) zajęła 8. miejsca.

Julia Kuleta zajęła kolejno szóste i ósme miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym (34,33) i 50m stylem motylkowym (32,49).

Dominik Pietrewicz zajął siódme miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym  (38,50).

Wiktoria Bejster na dystansie 200m stylem dowolnym zajęła 10. miejsce

Izabela Bator, Miłosz Sztachelek, Lateef Hanus, Hanna Nawrot, Paulina Żebrowska, Igor Wierzbicki i Kacper Kędzierski ustanowili swoje nowe rekordy życiowe

Uczestnictwo zawodników Klubu w Otwartych Letnich Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego we Wrocławiu zostało współfinansowane ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.