Dobry występ zapaśników IRON BULLS Bielawa na zawodach w Pieszycach

niedziela, 9.5.2021 21:40 1321 0

W Pieszycach 8 maja odbył się X Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W zmaganiach rywalizowało 237 zawodników z 23 klubów z Polski.

W zawodach bielawski klub reprezentowali  : Weronika Wierzbicka, Zosia Malczewska, Klaudia Kutyba, Konrad Smaczyński, Dawid Pasternak, Szymon Cupiał, Błażej Wilk, Oliwier Węgrzyński, Szymon Pasternak, Tomasz Wierzbicki, Bartłomiej Kutyba, Michała Łakomski, Piotr Woźniakiewicz.

Najlepiej zaprezentowali się Zosia Malczewska 25kg, Klaudia Kutyba 42kg, Weronika Wierzbicka 50kg, które zdobyły srebrne medale. Brązowy krążek wywalczył w kat. 60Kg Konrad Samczyński. Pozostali zawodnicy dzielnie walczyli tego dnia lecz nie wywalczyli miejsc na podium

- To były bardzo mocne zawody, które pokazały, że młodzież bardzo chętnie bierze udział w rywalizacji z innymi rówieśnikami z kraju. Cieszymy się, że możemy sprawdzić swój poziom sportowy. Czeka nas teraz bardzo pracowity czas przed wakacjami, gdzie będziemy się zmagać na matach całej Polski - mówi Norbert Warchoł.

Podziękowania dla sponsorów Rem-sen materace oraz Festa Sport. Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Bielawie.