komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Dobro mieszkańców jest dla mnie najważniejsze

czwartek, 16.8.2018 20:45 , komentarze: 260 , odsłony: 30450
kategorie artykułu:

Rozmowa z Jarosławem Florczakiem, radnym Rady Miejskiej Bielawy.

 • Zbliżamy się do kolejnych wyborów samorządowych. Jak ocenia Pan mijającą kadencję bielawskiego samorządu?

Hmm, rewelacji nie było.

Przede wszystkim smutne jest to dla mnie, bo zaufałem i podczas ostatnich wyborów stanąłem po stronie obecnego burmistrza. Niestety, okazało się już po roku, że współpraca to fikcja i ktoś ma zdecydowanie inne zamiary niż dobro miasta.

Nieudolność w realizacji przygotowanych już projektów, chodzi m.in. o projekt dociepleń budynków, jak choćby sławnego remontu budynków Rady Miejskiej przy ul. Piastowskiej 1 czy przedszkola przy ul. Wolności, trwające około 2 lat, a efekty... No cóż, nie chcę się znęcać.

Bardzo słabe pozyskiwanie środków zewnętrznych, szczególnie w pierwszych trzech latach. Najbardziej boli mnie brak przygotowania do inwestycji, które są źle oszacowane i często potem należy do nich dokładać. A to są naprawdę duże kwoty.

Do tego sprawa dużych kosztów remontu pomostu oraz budowa wiaty przy ul. Lotniczej wykonanej bez zabezpieczonych środków w budżecie. Są to tematy względem których jest prowadzone śledztwo.

Kompromitacją, moim zdaniem, była sprawa zmian ulic. Choć grupa dziewięciu radnych przygotowała projekty uchwał w tej sprawie i radni w większości przychylili się do zaproponowanych zmian opiniując je pozytywnie podczas posiedzeń komisji, to i tak nie dopuszczono tych projektów do programu sesji i nie przegłosowano propozycji zaopiniowanych przez radnych. Choć proponowałem zwołanie sesji nadzwyczajnej w tym temacie, to sam przewodniczący przekonywał, że nie ma co się spieszyć, bo wojewoda na pewno nie zmieni nazw tak szybko, a miasto zawsze może się odwołać do sądu. Jak było wszyscy wiemy.

Bielawski Ruch Obywatelski, w którym mam przyjemność działać, odbył spotkanie z wojewodą i przekonywał o zasadności pozostawienia niektórych nazw, zgodnie z wolą mieszkańców. Niestety przez zaniechanie większości radnych nie udało się ich pozostawić, jednakże za ogromny sukces BRO uznaję, że osiedle pozostało Osiedlem XXV-lecia, a główna arteria miasta otrzymała nazwę, która nie dzieli mieszkańców i nie wywołuje zarzutów klerykalizacji naszego miasta.

Takich "kwiatków" jest więcej, choćby uchwała związana ze zmianami wynikającymi z ustawy o oświacie, ale wyszedłby z tego cały elaborat.

 • Jakie są Pana plany jako przewodniczącego Komisji Rewizyjnej przed zakończeniem kadencji?

Dużo do końca tej kadencji nie zostało. Wybory będą już w październiku, a więc na pewno nie zrealizujemy całości planu pracy. A zaplanowana jest kontrola inwestycji na targowisku miejskim, co jak widać już jest tematem rozmów wśród mieszkańców. Nawet nie wiem, czy inwestycja zostanie zakończona do czasu, w jakim jest zaplanowana kontrola. Może zmienimy plan pracy i przeprowadzimy kontrolę budynku socjalnego na OWW SUDETY, bo już dochodziły do mnie głosy, że są problemy z jego funkcjonowaniem.

 • Kilka miesięcy temu poruszał Pan mocno kwestię kontrowersji przy remoncie molo na terenie OWW Sudety. Czy ma Pan może jakieś nowe informacje w tej sprawie?

Niestety, sprawa jest nadal w toku. Z nieoficjalnych informacji wiem, że policja ponownie odwiedziła Urząd Miasta, ponieważ prowadzone śledztwo dotyczy kilku inwestycji, nie tylko remontu pomostu.

Jak wykazały kontrole Komisji Rewizyjnej wiele inwestycji było problemowych. Np. basen z brodzikiem (jak najbardziej cieszy mnie, że go otwarto) czy tor do wakeboardu były dopuszczone do użytkowania bez zezwoleń.

 • Czy polityka inwestycyjna miasta prowadzona jest właściwie?

Właściwie odpowiedziałem na to pytanie wcześniej.

Dla mnie plan inwestycyjny to duża przypadkowość i ukłony w stronę radnych, tylko koalicyjnych. Bo jak rozumieć np. remonty ulic i chodników najczęściej w rejonach okręgów kilku radnych? Inwestycji nie można realizować dla radnych tylko dla mieszkańców. Obecni włodarze mają chyba inne zdanie. Niestety.

 • Był Pan jednym z kilku radnych, którzy poparli uchwałę likwidującą Straż Miejską. Czy z perspektywy czasu podtrzymuje Pan zdanie w tej kwestii?

Straż Miejska to długi temat. Kiedy głosowano projekt o likwidacji radni koalicji zobowiązali burmistrza do przedstawienia programu restrukturyzacji Straży Miejskiej i zarzekali się, że jeśli nie będzie satysfakcjonujący, to sami złożą odpowiedni projekt. Tak się nie stało. Program burmistrza to były same ogólniki. Nie było żadnej restrukturyzacji, za to pojawiły się premie dla komendanta. Premie, których uzasadnienie wzbudza wielkie zdziwienie.

Nagroda za przeprowadzenie konkursu plastycznego lub za pogadanki dla dzieci i młodzieży... Za bardzo dobra pracę (kiedy w opinii mieszkańców jest oceniana negatywnie) lub za wprowadzenie działań zaleconych przez Komisję Rewizyjną (patrole rowerowe), mimo negatywnej opinii komendanta co do tych zaleceń. Do tego wewnętrzne konflikty w SM, które wypłynęły do opinii publicznej, moim zdaniem również mają spory wpływ na jakość realizowanych działań.

Dla mnie wynika z tego jeden wniosek. Straż Miejska, w takiej formie jak obecnie działająca w Bielawie, nie ma racji bytu.

 • Największą bolączką mieszkańców Bielawy jest...?

Mówiąc nieco żartobliwie, to największą bolączką dla Bielawy jest obecny burmistrz i jego poplecznicy.

Jednak tak naprawdę dla mieszkańców kluczowy problem to z pewnością brak pracy w Bielawie. Dla mnie jest to naprawdę wkurzające, że tylu mieszkańców, aby godnie żyć, jest zmuszonych do jeżdżenia po 3-4 godziny dziennie do i z pracy. My, którzy mamy wpływ na to miasto powinniśmy zrobić wszystko, aby ta praca była tutaj!

Do tego problem mieszkań. Rozmawiam z wieloma młodszymi ode mnie ludźmi i widzę, jakim dramatem jest dla nich to, że jedyną możliwością na posiadanie swych czterech kątów jest kredyt na 30 lat, bo jeśli chcą coś wynająć, to jest możliwość tylko na rynku wtórnym i muszą płacić co najmniej 1000-1200 zł czynszu i odstępnego. Gdy ktoś zarabia 2 tysiące bądź mniej, a takie są niestety realia w Bielawie, to jest to naprawdę wielki problem. I dlatego uważam, że muszą powstawać mieszkania komunalne. I to jest zadanie nr 1 dla miasta. Cieszy mnie, że za obecnego burmistrza oddano kilkanaście takich mieszkań, bo niestety ekipa R. Dźwiniela i A. Hordyja w ogóle nic nie robiła w tej kwestii. Tylko mieszkania w systemie TBS, ale to kropla w morzu potrzeb. Miastu potrzebny jest program mieszkaniowy z prawdziwego zdarzenia. Skoro stać Bielawę na pakowanie milionów w jezioro, to tym bardziej musi zadbać, by młode pokolenie nie wyjeżdżało z powodu braku dachu nad głową!

Oczywiście jest też wiele innych bolączek. Ludzie starsi oczekują z pewnością, by nie musieli tłuc się autobusem do Dzierżoniowa, by zmienić opatrunek i Bielawa musi pracować nad stworzeniem punktu medycznego. Jest kwestia przedszkoli i żłobków, również newralgiczna dla młodego pokolenia... Problemy drobnych przedsiębiorców, którzy wiem, że nie czują żadnego wsparcia od naszego samorządu. Kilkakrotnie wnioskowałem o uruchomienie takiego punktu... i cisza.

Myślę, że my samorządowcy musimy zakasać rękawy i zabrać się za rozwiązywanie tych bardzo ważnych dla ludzi problemów! Jasne, że jako radni możemy się skupić na zbieraniu śmieci w świetle reflektorów, ale od tego bielawianom nie będzie się żyło lżej. A śmieci powinny zbierać odpowiednie instytucje, a my jako radni pilnujmy, by się wywiązywały.

 • Co sądzi Pan o ostatnich roszadach w Radzie Miejskiej? Czy postawa radnej Masyk nie była lekko zaskakująca?

Ostatnie roszady w Radzie Miejskiej były wynikiem braku zaufania do obecnego przewodniczącego, który wielokrotnie blokował pracę Rady.

Często podkreślał wagę merytoryczności prac i działania zgodne ze statutem jednak w wielu przypadkach robił coś zupełnie odwrotnego. Przykładem były działania w sprawie zmian ulic. Jednak ostatnia sytuacja była jednak szczególnie kuriozalna.

Chodzi o zmianę terminu posiedzenia sesji absolutoryjnej, a argumentem było to (mówię to ze śmiechem na ustach), że jeden z radnych chce wyjechać wcześniej na urlop. Bez komentarza.

A co do decyzji radnej Marty Masyk... Po obserwacji jej dotychczasowych działań w polityce, absolutnie mnie nie zdziwiła.

 • Czy spotkał się Pan z politycznymi naciskami, aby nie poruszał Pan pewnych kwestii?

Takie naciski są cały czas. W wielu przypadkach jestem "dyskryminowany". Najbardziej odczułem to po konferencji w sprawie remontu molo, którą zorganizowałem razem z członkami Bielawskiego Ruchu Obywatelskiego.

Nie są realizowane praktycznie żadne moje wnioski. Podczas jednej z sesji burmistrz oficjalnie powiedział, ze jego i pracowników magistratu irytuje ilość wniosków i interpelacji, jakie wysyłam do Urzędu.

Blokują wszelkie działania, jakie powinny być realizowane w moim okręgu, choćby remont chodnika przy os. Włókniarzy czy budowę parkingu przy byłym LOK-u, choć ewidentnie widać, iż są to prace konieczne. Niestety, przez niechęć władz do jednego radnego cierpią mieszkańcy.

 • Największa porażka i największy sukces obecnego burmistrza to...?

Ha... pytamy o obecnego burmistrza, który ciągle podkreśla, że nic nie wie, czy o sukcesy władzy? Bo mam wrażenie, że to jednak nie to samo.

Zakup zbiornika miał być sukcesem. Mówiono nam radnym, że będzie to kwota 3 milionów zł, a wyszło 6. O milion mniej niż kwota, za jaką miał kupić zbiornik poprzedni burmistrz.

Remont basenu i budowa brodzika. To chyba największy sukces, bo przez wiele lat za tym optowałem i "kłóciłem" się o to z poprzednią władzą. Zwiększenie miejsc parkingowych i remont chodnika przy Żeromskiego, do cmentarza, bo o to też wnioskowałem od wielu lat. W ogóle, każde wygospodarowane miejsce parkingowe w naszym mieście to sukces.

Przypływ inwestorów na strefę, choć trzeba oddać poprzednikom, że gdyby tej strefy nie było to by nie było inwestorów.

W mieszkaniówce za słabo. Środki zewnętrzne bardzo słabo. Wyremontowanych kilka ulic, rondo na Placu Kościelnym, ale pytanie czy nie nie włożono w te inwestycje dużo więcej niż trzeba? Wiele inwestycji robiliśmy niemal wyłącznie za swoje. Mało które miasto może sobie pozwolić na taką nonszalancję. Wyraźnie zabrakło specjalistów od przygotowania wniosków po środki zewnętrzne.

A porażki... Nadzór nad inwestycjami, nad wydawaniem pieniędzy publicznych, przygotowaniem do inwestycji, ich częste niedoszacowanie. Zmiany w oświacie tak nieprzemyślane i chaotyczne, aż musiał kurator przyjeżdżać, żeby załagodzić konflikt o nadzór nad niektórymi jednostkami pomiędzy kierownikami tych instytucji.

Brak wiedzy o tym, co się naprawdę dzieje się w mieście.....chyba, że to zamierzony plan, bo tak, wtedy to byłby wtedy sukces.

 • Czy żałuje Pan, że te wybory nie odbędą się w JOW-ach? Czy sprawdziły się one w samorządzie?

Tak, system był prostszy, choć cechowała go też spora przypadkowość. Jednak jasne było kogo chcą mieszkańcy na swojego reprezentanta. Teraz będą polityczne układanki i tak naprawdę do końca nie wiadomo, kto z listy będzie radnym.

 • Pięć najważniejszych zadań dla burmistrza Bielawy w nowej kadencji według Pana?

 • Zwiększenie zaufania do władz miasta.

 • Stworzenie rozsądnego planu rozwoju mieszkalnictwa.

 • Lepsza współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami i stworzenie mechanizmów wsparcia dla nich ze strony władz miasta. Obecnie działa to, mam wrażenie "odrobinę" wybiórczo

 • Większe zaangażowanie obywateli na rzecz rozwoju miasta. Mieszkańcy muszą odczuć i zrozumieć, że Bielawa to nasze dobro.

 • Rozwój sieci ciepłowniczej. Szczególnie, gdy musimy walczyć z problemem smogu jest to bardzo ważne o co walczę i podkreślam od kilku kadencji.

To są dość ogólne hasła, ale realizacja wszelkich działań w trakcie kadencji, powinna pracować na taki właśnie wynik.

 • Z jakimi środowiskami rozważa współpracę Bielawski Ruch Obywatelski, któremu Pan lideruje?

Bielawski Ruch Obywatelski jak i ja nie zamierza się zamykać się na żadne grupy i osoby, dla których ważny jest rozwój miasta.

Jest to niekiedy ciężkie, bo różne grupy "rozwój miasta" rozumieją w różny sposób. Ja ze swej strony chcę docenić moją dobrą współpracę z Klubem Radnych Inicjatywa Dla Bielawy. Nie zawsze się z tymi radnymi zgadzaliśmy, ale w ostatnim czasie współpraca układa się znakomicie. I bardzo doceniam takie ich pomysły jak likwidację opłaty od posiadania psa czy projekt wykupu mieszkań komunalnych za 10 procent ich wartości. Jako BRO popieramy te projekty w pełni.

My nie chcemy politykować, jesteśmy społecznikami i dobro Bielawy to dla nas priorytet. Niestety polityka jest wszędobylska, a więc może się zdarzyć, ze trzeba będzie podejmować również decyzje polityczne, ale powiem to stanowczo, że i w takim wypadku zawsze na pierwszym miejscu będzie dobro miasta i jego mieszkańców.

Na pewno w wielu sprawach chcemy się odwoływać do głosu mieszkańców, bo obywatele powinni czuć, że mają realny wpływ na Bielawę i decydować o jej przyszłości. Na co dzień, a nie tylko co kilka lat przy wyborczej urnie.

 • Jak ocenia Pan działalność partii w Bielawskim samorządzie i w samorządzie w ogóle?

Jestem samorządowcem. Nigdy nie należałem do żadnej partii, nawet będąc w wojsku nie należałem do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej i raczej nie zamierzam do żadnej partii należeć.

Uważam, że na polu, szczególnie małych miast i gmin, powinni działać ludzie reprezentujący interes mieszkańców, a nie ugrupowań politycznych, ponieważ często realizowany jest interes i program partyjny, a nie oczekiwania mieszkańców.

Niestety, nie ma to przełożenia już w hierarchiach wyżej, kiedy gmina musi się starać choćby o środki zewnętrzne. Wtedy okazuje się, że trzeba mieć partyjnego "lobbystę", który wesprze działania i projekty gminy. Chciał, nie chciał, samorząd, w takich kwestiach, musi myśleć i działać politycznie i dogadywać się z partią rządzącą, a przeciwnicy nie śpią.

Sam znam przypadki negatywnego lobbowania na rzecz gminy bez konkretnych argumentów. Przez te 12 lat działalności radnego wiele widziałem i wiele słyszałem i nie napawa to optymizmem.

Wiem, ktoś mi zarzuci, że sam, jako radny, działałem w ten sposób, przeciwko władzy. Jednak wszystkie przypadki moich interwencji były podparte argumentami i zawsze chodziło o dobro miasta i obywateli. Bo dobro mieszkańców jest dla mnie najważniejsze.

 • No i ostatnie pytanie. Będzie Pan kandydował na burmistrza?

Bardzo poważnie nad tym myślę. Z każdym dniem coraz intensywniej.

 

 

Wasze komentarze

Jeden FLORCZAK na BURMISTRZA się pcha I Cuda obiecuje, drugi...
poniedziałek, 27.08.2018 10:11 autor: Obserwatorka
no nie wiem czy ten plac targowy by byl do...
piątek, 24.08.2018 21:34 autor: autor
No i zastepcy burmistrza to tez prawdziwa porażka...
czwartek, 23.08.2018 13:11 autor:
A co tamten ma wspolnego z Elkiem ?
wtorek, 21.08.2018 01:55 autor:
Elokwencje
środa, 22.08.2018 12:53 autor:
Rób karierę.
środa, 22.08.2018 01:49 autor: Nikodem
KO-wiec bez kompetencji i osiągnięć.
sobota, 18.08.2018 09:37 autor: były kolega
metamorfoza
wtorek, 21.08.2018 15:04 autor:
Widać, że wybory tuż, tuż i pomyje będą lały się...
wtorek, 21.08.2018 13:14 autor: Urszula
GDZIE PAN BYŁ JAK LIKWIDOWANO Gimnazjum nr 3 na LOTNNICZEJ?...
niedziela, 19.08.2018 13:23 autor: Wyborca,rodzic
Puste deklaracje..
niedziela, 19.08.2018 13:34 autor:
marzenia ściętej głowy
niedziela, 19.08.2018 13:36 autor:
SP nr 1 Było tak samo.
niedziela, 19.08.2018 21:22 autor:
Przeciez ten pierdelek to DYZMA.
niedziela, 19.08.2018 00:39 autor:
ELEK TRONIK
czwartek, 16.08.2018 23:33 autor:
ELEK TRYK
piątek, 17.08.2018 01:00 autor:
ELEK TORAT
piątek, 17.08.2018 01:04 autor:
WRÓB ELEK :)
piątek, 17.08.2018 01:15 autor:
PrecELEK
sobota, 18.08.2018 13:05 autor:
PantofELEK
sobota, 18.08.2018 13:07 autor:
KabELEK
sobota, 18.08.2018 13:07 autor:
mELEKs ELEKtryczny
sobota, 18.08.2018 09:53 autor: TW
pudELEK
sobota, 18.08.2018 13:11 autor:
kombinErek
sobota, 18.08.2018 13:15 autor:
kisiELEK
sobota, 18.08.2018 17:17 autor: ...
spaniELEK :)
sobota, 18.08.2018 17:58 autor:
łyżw elek
sobota, 18.08.2018 18:41 autor: obserwator
runoelek + nowelek + kantelek
sobota, 18.08.2018 18:43 autor: obserwator
po prostu aktor
niedziela, 19.08.2018 09:01 autor:
Supermen
poniedziałek, 20.08.2018 15:36 autor:
i kibELEK
poniedziałek, 20.08.2018 20:59 autor:
Altruizm bezkresny jak ocean...
poniedziałek, 20.08.2018 17:18 autor:
Elek napisał prawdę o Masykowej. Na goowno ...
poniedziałek, 20.08.2018 14:35 autor:
Ty! Ale czego ma się trzymać?
poniedziałek, 20.08.2018 15:34 autor:
Farb Lis
czwartek, 16.08.2018 21:10 autor:
Pomyliły ci się nazwiska. Lis to inna bajka.
poniedziałek, 20.08.2018 15:40 autor:
Popieram likwidację Straży Miejskiej. Nepotyzm!!!
czwartek, 16.08.2018 21:05 autor: Bielawianin
Popieram, zmiany w kadrze straży miejskiej
czwartek, 16.08.2018 21:51 autor: Wiola
I zastąpić ich komandoaami i siłami szybkiego reagowania
poniedziałek, 20.08.2018 15:39 autor:
Szkoda elek że w straży nie pracujesz tam za władzy...
sobota, 18.08.2018 07:59 autor: Antek
Bardzo lubię quizy. Moja odpowiedz to na obębna chwilę 8
sobota, 18.08.2018 10:50 autor: Prymusek
10!!! To kto tam pracuje?
sobota, 18.08.2018 13:29 autor:
Ten co premie bierze haha
sobota, 18.08.2018 13:36 autor:
Ale to straszydlo jest agresywne .....
niedziela, 19.08.2018 10:19 autor:
Ponoć grube kobiety są agresywne
poniedziałek, 20.08.2018 14:32 autor:
Brawo!
sobota, 18.08.2018 21:44 autor:
Gollum żyje !!! Te oczy i uszy. "Mój skarb" ;)
poniedziałek, 20.08.2018 08:35 autor: Bilbo
A ja na Pana zaglosuje I prosze startowac I nie...
poniedziałek, 20.08.2018 11:23 autor:
Elek daj spokój
poniedziałek, 20.08.2018 12:38 autor:
Pajac i kłamca. Znam go od wielu lat i żałuje...
piątek, 17.08.2018 08:26 autor: Bielawianin
Namówił do grzechu?:)
niedziela, 19.08.2018 11:59 autor:
Kusiciel?
niedziela, 19.08.2018 12:49 autor: Egzorcysta
może tak coś więcej?
poniedziałek, 20.08.2018 07:26 autor:
Duże dzieci nie wierzą w św.Mikołaja.
sobota, 18.08.2018 12:21 autor:
Florczak aleś mnie ubawił normalnie do łez :)
piątek, 17.08.2018 10:59 autor:
Elek ma rację w każdym słowie. Ale ma głupi styl...
niedziela, 19.08.2018 23:30 autor:
Ten wywiad to taki mały fortELEK?
niedziela, 19.08.2018 23:00 autor: Vox
Beszczelny i arogant .
niedziela, 19.08.2018 20:02 autor:
Chodzi o KLASE!
niedziela, 19.08.2018 12:27 autor:
Oczywiście
niedziela, 19.08.2018 16:35 autor:
oczywiście że o kasę
niedziela, 19.08.2018 19:42 autor:
poszukiwanie ELEK toratu?
niedziela, 19.08.2018 19:05 autor:
A irenka z PiS- babuleńka raz se skoczy do PO...
niedziela, 19.08.2018 17:12 autor: precz z układem
Jarosław Bielawe zbaw...
niedziela, 19.08.2018 12:24 autor: Nivea
BABCIU- dlaczego masz takie wielkie OCZY ???
piątek, 17.08.2018 17:17 autor:
Wzrok bazyliszka.
piątek, 17.08.2018 22:34 autor:
Zatwardzenie i nadczynność tarczycy wnusiu
piątek, 17.08.2018 22:52 autor: Babcia
To niedobór ELEKTrolitów prawdopodobnie.
niedziela, 19.08.2018 12:17 autor:
Kto ma dość już Any i jej kabaretu??? Niech uśmieszek
sobota, 18.08.2018 15:08 autor: bielawianie
Ja
sobota, 18.08.2018 15:12 autor:
Oj ja też
sobota, 18.08.2018 15:50 autor:
A ja też ☠
sobota, 18.08.2018 15:51 autor:
I ja
sobota, 18.08.2018 21:23 autor: :)
A kim jest Ana?
sobota, 18.08.2018 21:47 autor:
bąbELEK
sobota, 18.08.2018 18:37 autor: autor
A gdzie ta kolej dla Bielawy??
piątek, 17.08.2018 09:54 autor: Ader
Co tam kolej będzie lotnisko !!!!
piątek, 17.08.2018 11:02 autor:
Jeden JAROSŁAW nam wystarczyyy.
sobota, 18.08.2018 13:37 autor:
Wielu ma nasza władza hejterów na etacie
sobota, 18.08.2018 09:20 autor: d
Całe miasto!
sobota, 18.08.2018 13:33 autor:
Czekamy?
sobota, 18.08.2018 13:30 autor:
Każdy, byle nie obecny burmistrz.
sobota, 18.08.2018 13:21 autor:
ELEK JAK MOZESZ TAK KLAMAC TY SIE NIE NADAJESZ DO...
sobota, 18.08.2018 09:17 autor: BIELAWA
A może teraz będzie mówił
sobota, 18.08.2018 12:49 autor:
Do wyborów ; Do wyborów:)
sobota, 18.08.2018 13:01 autor:
Pachy? Pach się rozdwoi?
piątek, 17.08.2018 22:33 autor:
Po pachy ....To się uśmiejemy jeszcze z ciebie .
sobota, 18.08.2018 10:15 autor: Strażnik
derenoski na prezydenta
piątek, 17.08.2018 16:06 autor:
Ale Ukraińców
sobota, 18.08.2018 09:18 autor:
Czy Doba.pl przeprowadzi kiedyś wywiad z jakimś terenowym działaczem...
piątek, 17.08.2018 15:11 autor: obywatel Reinchenbachu
Pis w Bielawie to same dziadki...
sobota, 18.08.2018 09:09 autor: Hgh
ty się kuwa za Bielawie nie bierz. spadaj do Trudnych...
sobota, 18.08.2018 09:08 autor: vdvdvd
Tyle komentarzy. O kim ?
sobota, 18.08.2018 06:45 autor: Autor
Wydaje się i raczej na tym koniec
sobota, 18.08.2018 00:27 autor:
to tzw nowe oblicze wywiadu autoryzowanego
piątek, 17.08.2018 22:58 autor:
On masakra,następny rządzący
piątek, 17.08.2018 18:31 autor: ja
Florczak na burmistrza daj sobie upust facet. Z czym ty...
czwartek, 16.08.2018 23:53 autor: mieszkaniec bielawy
Panie radny Florczak moze 12 lat wystarczy. Oczernia sie wszystkich...
piątek, 17.08.2018 00:09 autor: wyborca przeciwny panu
Elek prezydentem
piątek, 17.08.2018 18:07 autor:
Jak wygra będziemy na boso chodzić jak hobbici
piątek, 17.08.2018 05:28 autor:
grybo idziesz
piątek, 17.08.2018 18:03 autor:
100 % Racji !!! ....wyskoczył jak filip z
piątek, 17.08.2018 15:01 autor: Taka Prawda
Zawsze się mówiło że ten burmistrz z leniwą ...
piątek, 17.08.2018 15:52 autor: pijaczka
pier....pier... ja posłucham
piątek, 17.08.2018 13:57 autor: ja
Oczy Saurona :)
piątek, 17.08.2018 13:31 autor: Hobbit
Elek nie ma pomostu, nie ma mola, jest most na...
piątek, 17.08.2018 12:51 autor:
Następny zaklamany facet
piątek, 17.08.2018 12:35 autor: Pik
To chyba działa u celebrytów u polityków niekoniecznie
piątek, 17.08.2018 12:34 autor: Zoroentowany
Świetny, uczciwy facet! Popieram w pełni!
czwartek, 16.08.2018 23:34 autor:
Prawda, rozsądnie mówi.
czwartek, 16.08.2018 23:39 autor:
Szkoda tylko że to co mówi nijak się ma do...
piątek, 17.08.2018 11:57 autor: ef
Ha ha ha chyba mało co znasz
piątek, 17.08.2018 12:21 autor: Mieszkaniec
Ojciec Dobro Dobro
piątek, 17.08.2018 11:51 autor:
Widzieliście jajcarza
piątek, 17.08.2018 11:36 autor: Max
Teraz leci na Polsacie
piątek, 17.08.2018 11:41 autor: Haha haha
Kariera w stylu schawarcenegera
piątek, 17.08.2018 11:25 autor: Beka z karierowiczow
Spojżenie znafcy ;) :))))
piątek, 17.08.2018 11:19 autor: Janek
A te byki to celowe
piątek, 17.08.2018 11:25 autor: Polonista
Od 12 lat siedzi w Radzie i co zrobił dla...
piątek, 17.08.2018 05:08 autor:
Dokładnie .
piątek, 17.08.2018 11:09 autor: Bielawianin
Czas na nowy sklad rady pogonic to towarzystwo wzajemnej adoracji...
piątek, 17.08.2018 11:07 autor: Bielawianin
Czas na zmiany, ta twarz ze świecznika musi zniknąć, czas...
piątek, 17.08.2018 10:52 autor: wyborca
Jeszcze jeden komediant i król życia
piątek, 17.08.2018 10:39 autor: Zz
Florczak ma swojego Wojciechowskiego Kamila, Rak - Tkacza, Masykowa -...
czwartek, 16.08.2018 21:36 autor: Każdy ma jakiegoś (...)
Głosuj na kabaret Nowaki, chociaż się posmiejesz.
czwartek, 16.08.2018 21:48 autor: Olea
Żona mu nie pozwala pewnie
czwartek, 16.08.2018 22:12 autor:
Jest jeszcze Hordyj:)
czwartek, 16.08.2018 21:58 autor: Mateusz
Małgorzata Greiner- Skibniewską :(
czwartek, 16.08.2018 21:38 autor:
Pan Hordyj
czwartek, 16.08.2018 21:42 autor:
Ok
czwartek, 16.08.2018 22:21 autor:
Jestem za
czwartek, 16.08.2018 22:28 autor:
Ja też , za Panem Hordyjem
piątek, 17.08.2018 10:01 autor:
A co z piastoską 57 pieniądze wzięło się A...
piątek, 17.08.2018 09:34 autor: Stefanek
Panie Florczak co Pan wyprawia nie widzi Pan że to...
piątek, 17.08.2018 09:17 autor: Zorientowany
Glosuje tak startuje nie
piątek, 17.08.2018 08:56 autor: Bielawianin
Trudne sprawy...
piątek, 17.08.2018 08:46 autor:
sr elek mor elek dup elek...
piątek, 17.08.2018 06:46 autor: p acan
On z zawodu jest radnym.
piątek, 17.08.2018 05:46 autor:
Ok elus złe ci było na weselach jako wodzirej
piątek, 17.08.2018 05:33 autor: Thug life
to będzie Trudna Sprawa...
piątek, 17.08.2018 00:33 autor: mąż Urszuli
Ukryta prawda
czwartek, 16.08.2018 23:58 autor:
Masz mój głos ;)
czwartek, 16.08.2018 23:22 autor: Asia
Hordyj
czwartek, 16.08.2018 23:19 autor: Jdjd
PHI TEŻ MI WAŻNA OSOBISTOŚĆ... CHYBA TYLKO NA POLSACIE
czwartek, 16.08.2018 23:10 autor: Nerwica
A niby dlaczego ma pan Florczak oceniac prace rady to...
czwartek, 16.08.2018 22:49 autor: Zdegustowany
Burmistrz boi się własnego cienia, z-ca burmistrza panu W to...
czwartek, 16.08.2018 22:37 autor: mieszkaniec powiatu
Następny do koryta?
czwartek, 16.08.2018 22:24 autor:
Przyjrzyjcie się rodacy tak wygląda twarz kłamcy.
czwartek, 16.08.2018 22:20 autor:
Pamiętniki z wakacji
czwartek, 16.08.2018 21:51 autor:
Startuj !!!!, znamy Twoje atuty, Twoją charyzmę,
czwartek, 16.08.2018 21:35 autor: TAK
Ale parodia
czwartek, 16.08.2018 21:27 autor:
To chyba z programu "Trudne sprawy " Mam wrazenie ze...
czwartek, 16.08.2018 21:19 autor: Bielawianin
Dobrze godo, polać mu!
czwartek, 16.08.2018 21:14 autor:
Ale przerost ambicji ha ha .
czwartek, 16.08.2018 21:14 autor: Zdegustowany
Takich ludzi Bielawa potrzebuje, startuj.
czwartek, 16.08.2018 21:09 autor: Masz głosy mojej rodziny
Nikt z was nie zasługuje na to stanowisko
czwartek, 16.08.2018 21:06 autor: Cześć
Masz mój głos.
czwartek, 16.08.2018 20:55 autor: Bielawianka

wczoraj, 13 godz temu
9
piątek, 15.2.2019 22:14
3
piątek, 15.2.2019 02:00
czwartek, 14.2.2019 12:30
72
środa, 13.2.2019 14:00
13
środa, 13.2.2019 07:30
2
wtorek, 12.2.2019 14:00
58
wtorek, 12.2.2019 07:00
31
poniedziałek, 11.2.2019 13:00
44
niedziela, 10.2.2019 22:53
12
niedziela, 10.2.2019 14:45
piątek, 8.2.2019 08:48
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Yes Home
Yes Home
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Tomograf3D
Tomograf3D
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl