komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Dlaczego warto zostać opiekunem osób starszych?

czwartek, 2.7.2020 00:00 , odsłony: 2688
kategorie artykułu:

Branża opieki osób starszych rozwija się na niemieckim rynku pracy od wielu lat z ogromną dynamiką, a sam zawód opiekuna osób starszych został uznany za zawód z przyszłością.

Sprawdziliśmy więc, jak można zostać opiekunem/opiekunką seniora w Niemczech i cieszyć się godnym zatrudnieniem w profesjonalnej firmie.

Dlaczego warto zostać Opiekunem osób starszych?

„Każdy kij ma dwa końce” – to tak dobrze każdemu z nas znane przysłowie można odnieść do praktycznie każdej sytuacji i zdarzenia aby uwypuklić ich przeciwności. Mając na uwadze mądrość zawartą w cytowanym przysłowiu, która ukazuje nam istniejące przeciwności, w zasadzie we wszystkim co nas otacza, pragniemy wskazać na korzyści płynące z nawiązania współpracy z Reha-Med24.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż sprawowanie opieki nad seniorem daleko od własnego miejsca zamieszkania i od swoich najbliższych jest zadaniem, do którego nie każdy jest powołany; trzeba być wyposażonym w odpowiedni kostium psychiczny i posiadać tę dozę empatii, tak, aby móc sprostać oczekiwaniom seniora i potrafić sobie poradzić w ewentualnych momentach krytycznych, czy w stanach przesilenia.

Znanych są nam przypadki osób, które pomimo odpowiedniego doświadczenia w sprawowaniu opieki nad potrzebującymi, nie podołały zadaniom opiekuńczym na terenie domostw seniorów. Wracały one do domu po upływie kilku dni. Przyczyny takich decyzji były różne, w większości jednak była to tęsknota za własną rodziną i poczucie wyobcowania, tak charakterystyczne dla opuszczających swoją Ojczyznę.

Jeżeli jednak te wyżej wymienione słabości nie są udziałem osoby zainteresowanej współpracą z Reha-Med24 i dana osoba posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe i językowe, to korzyści płynące ze współpracy z naszą firmą w odniesieniu do kształtowania przebiegu/czasu zlecanego zadania sprawia, że nasza oferta staje się bardzo atrakcyjna!

To właśnie Pan i Pani Opiekun/-ka decydują, kiedy chcą wyjechać na zlecenie i kiedy chcą z niego powrócić. Wyjazd co najmniej dwumiesięczny? Proszę bardzo! Zlecenie tylko raz do roku pomiędzy 20. lipca, a 25. sierpnia? Zapraszamy do współpracy! Wyjazd na cały marzec, a później na cały listopad? Nie ma sprawy!

Na czym polega praca opiekuna/opiekunki osób starszych?

Praca Opiekuna/Opiekunki polega na podstawowowej pielęgnacji podopiecznego oraz komunikacji – rozmowa, spacery, wspólne spędzanie czasu. To także wykonywanie prostych prac domowych. Seniorzy i ich rodziny poszukujący opiekuna/opiekunki mają zawsze jedno pragnienie – chcą by tzw. „ostatnia prosta” ludzkiego życia miała miejsce w ich prywatnym domostwie, wśród osób zaufanych i kochanych, w otoczeniu sprzętów i miejsc tak dobrze im znanych. W tym miejscu warto wspomnieć o empatii ponieważ ta cecha, oprócz umiejętności i doświadczenia, ma kluczowe znaczenie w pracy opiekuna.

Gdzie znaleźć zatrudnienie w charakterze opiekuna/opiekunki osób starszych?

Od 2012 roku firma Rehamed24 zajmuje się organizowaniem legalnych wyjazdów do Niemiec do pracy w charakterze Opiekuna/Opiekunki osób starszych. Firma posiada sieć sprawdzonych partnerów w Niemczech, dzięki czemu osoby podejmujące współpracę z Rehamed24 otrzymują bezpieczne i intratne kontrakty. Firma opłaca składki zdrowotne, wypłaca terminowo wynagrodzenia oraz oferuje dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe w Niemczech. Organizuje także podróż do i z Niemiec. W przypadku braku znajomości języka, pomaga także w opanowaniu go w stopniu komunikatywnym podczas kursu językowego.

Co należy zrobić by rozpocząć współpracę z Rehamed24?

Wystarczy, że jesteś osobą dyspozycyjną, zdrową, masz doświadczenie w pracy w charakterze Opiekuna/Opiekunki i znasz język niemiecki w stopniu komunikatywnym lub wyrażasz chęć nauczenia się go podczas organizowanego przez nas kursu. Jeśli spełniasz powyższe kryteria, zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 74 8342 147 (kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00).

Aktualne oferty pracy: https://rehamed24.com/pl/oferty-pracy/

Więcej informacji na stronie internetowej: https://rehamed24.com/pl/

Zapraszamy do kontaktu!

 
poniedziałek, 3.8.2020 15:45
12
poniedziałek, 3.8.2020 00:00
wczoraj, 22 godz temu
31
poniedziałek, 3.8.2020 10:45
29
sobota, 1.8.2020 13:40
4
piątek, 31.7.2020 14:00
6
piątek, 31.7.2020 13:26
2
czwartek, 30.7.2020 14:30
74
czwartek, 30.7.2020 13:45
28
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe