komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

Diakon Grzegorz Banda z Ratajna: list do parafian i mieszkańców gminy Łagiewniki

czwartek, 21.5.2020 10:07 , odsłony: 1240
kategorie artykułu:

Drodzy Parafianie i Mieszkańcy Gminy Łagiewniki

Po ukończeniu sześcioletniej formacji seminaryjnej, 23 maja bieżącego roku o godzinie 10:00 w Katedrze Świdnickiej, przyjmę z rąk Biskupa Marka Mendyka Święcenia Prezbiteratu. Niestety, z powodu trwającej epidemii i związanych z nią rządowych obostrzeń, co do liczby wiernych w świątyniach, w uroczystości tej będzie mogło wziąć udział jedynie bardzo wąskie grono moich najbliższych. Zachęcam jednak do duchowego towarzyszenia mnie i moim współbraciom diakonom w tym bardzo ważnym dla nas dniu. Oprócz modlitwy, zapraszam także do łączności za pomocą transmisji internetowej, która będzie dostępna na stronie Diecezji Świdnickiej (www.diecezja.swidnica.pl) oraz na Facebooku „Moja Gmina Łagiewniki”.

Zgodnie z tradycją, pierwszą Mszę Świętą będę sprawował w niedzielę 24 maja o godzinie 11:00 w kościele parafialnym p.w. św. Antoniego w Ratajnie. Moim wielkim pragnieniem było spotkanie się z każdym i każdą z Was, spośród których wyszedłem i których chciałbym obdarować w tym dniu tym, co będę miał najcenniejsze, czyli prymicyjnym błogosławieństwem, do którego Kościół przywiązuje odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej, Komunia św.). Ponieważ ze względu na panujące warunki nie możemy spotkać się w kościele (we Mszy św. weźmie udział tylko najbliższa rodzina), zapraszam, abyśmy spotkali się poza nim. O godzinie 10:30 z mojego domu rodzinnego wyruszy procesja, która będzie zmierzała do parafialnej świątyni. Proszę, abyście w tym czasie wyszli na swoje posesje czy ogródki bądź ustawili się wzdłuż trasy procesji (zachowując bezpieczny odstęp między sobą, mając założone maseczki na twarzy), tak, abym idąc mógł Wam przynajmniej w takiej formie pobłogosławić i wręczyć prymicyjny obrazek.

Również w niedzielę 24 maja o godz. 15:30 w bazylice w Bardzie Śląskim odprawię mszę świętą, bo tam może uczestniczyć większa ilości osób. Msza święta transmitowana będzie na stronie internetowej https://sanktuarium-nnmp-bardo.click2stream.com/ i retransmitowana na Facebooku „Moja Gmina Łagiewniki”.

Choć w najbliższym czasie nasze wspólne świętowanie nie jest możliwe w takiej formie, o jakiej wszyscy marzyliśmy, ufam, że niebawem, gdy sytuacja się uspokoi, spotkamy się razem również przy ołtarzu Pańskim.

Na czas przygotowania do święceń polecam się Waszej gorącej modlitwie i dziękuję za Waszą troskę i wyrozumiałość.

Diakon Grzegorz Banda

 
wczoraj, 14 godz temu
wtorek, 26.5.2020 18:37
wtorek, 26.5.2020 18:07
wtorek, 26.5.2020 17:59
wtorek, 26.5.2020 17:45
1
wtorek, 26.5.2020 14:53
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar