komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, dotycząca wydzielenia oddziału położniczo-ginekologicznego w szpitalu przy ulicy Chałubińskiego

czwartek, 17.9.2020 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 401
kategorie artykułu:

Podczas briefingu prasowego, który odbył się 16 września wojewoda dolnośląski przedstawił argumenty, uzasadniające, dlaczego podjęta decyzja jest optymalna.

- Chciałbym podkreślić, że bezpieczeństwo, zdrowie i dobro pacjentów jest priorytetem w podejmowanych przeze mnie niejednokrotnie bardzo trudnych decyzjach. W tym konkretnym przypadku pod uwagę brana była analiza liczby porodów odebranych w poprzednich latach, która wskazała, że szpital przy ulicy Kamieńskiego odbierał ich znacznie więcej niż placówka przy Chałubińskiego – mówił Wojewoda - Dodatkowo, ewentualny przypadek zakażenia koronawirusem w większym szpitalu, jakim jest przykładowo placówka przy ulicy Kamieńskiego, powoduje paraliż wszystkich świadczonych tam usług, nie tylko tych położniczych.

Jarosław Obremski wskazał również na dobre zarządzanie i organizację pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

- Uważam, że tak dobrze zarządzana placówka, jaką jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny, posiadająca dwa oddziały ginekologiczno - położnicze, jest w stanie zorganizować swoją pracę w taki sposób, aby wszystkie pacjentki czuły się tam komfortowo i bezpiecznie, a ciągłość działalności szpitala została zachowana. Otrzymałem o tym zapewnienie od dyrekcji szpitala – podkreślał Wojewoda.

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski zaznaczył, że podobne sytuacje już się zdarzały i niejednokrotnie, jedna z wrocławskich porodówek była wyłączana, a ciężar tej jakże ważnej działalności spadał na trzy pozostałe.

- Zapewniam, że i tym razem szpitale marszałkowskie są  przygotowane na przyjmowanie większej liczby pacjentek. Jestem przekonany, że poradzimy sobie z zaistniałą sytuacją. W tym momencie najważniejsza jest współpraca z Uniwersytetem Medycznym, umożliwiająca wypracowanie odpowiednich dla wszystkich rozwiązań – mówił podczas briefingu Marszałek Marcin Krzyżanowski.

W briefingu udział wzięli również: dr n. med. Bogusław Malik, dr n. med.  Jolanta Wegłowska i dr hab. Tomasz Roleder, którzy wskazali, że decyzja Wojewody Dolnośląskiego jest optymalna dla mieszkańców województwa dolnośląskiego. Dodatkowo powołali się na opinię Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego rekomendującą, że najbezpieczniejszymi placówkami dla kobiet w ciąży są takie, które zapewniają również opiekę kardiologiczną i anestezjologiczną, analogicznie do Wielospecjalistycznego Wojewódzkiego Szpitala przy ulicy Kamieńskiego.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
wtorek, 20.10.2020 15:00
37
wtorek, 20.10.2020 09:20
poniedziałek, 19.10.2020 14:00
61
poniedziałek, 19.10.2020 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ