komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna

Debata społeczna "Seniorze-ufaj ostrożnie"

wtorek, 2.6.2015 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 2620
kategorie artykułu:

"Seniorze-ufaj ostrożnie" - to hasło przewodnie debaty społecznej, zainicjowanej przez policjantów, jaka odbyła się w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie w dniu 26 maja. Jej celem było omówienie z seniorami czyhających na nich zagrożeń, a także zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa osób starszych oraz wymiana informacji w tym zakresie, mająca służyć wypracowaniu dobrej współpracy w przypadku wystąpienia zagrożenia.


Celem organizowanych przez policjantów debat jest ograniczanie zjawisk budzących poczucie zagrożenia, badanie oczekiwań społecznych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz włączenie obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

W Sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie odbyła się debata społeczna, poświęcona bezpieczeństwu osób w podeszłym wieku. Jej gospodarzem był Z-ca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Przemysław Marut. Wśród gości znaleźli się dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej - Aneta Grzelka, komendant Straż Miejskiej w Dzierżoniowie - Andrzej Mich, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dzierżoniowa - Jarosław Rudnicki oraz przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej.

W trakcie spotkania zwrócono szczególną uwagę na problematykę oszustw wobec seniorów. Policjanci przedstawili obecnym na spotkaniu seniorom oraz im bliskim najbardziej znane metody, jakimi posługują się oszuści wyłudzający pieniądze od osób starszych. W sposób szczegółowy została omówiona najbardziej znane w Polsce metody „na wnuczka” i "na policjanta".

Funkcjonariusze przekazali też przybyłym gościom wskazówki, które pomogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z przestępstwami popełnianymi na osobach starszych.

Z-ca Komendnta mówił o tym, że seniorzy to grupa szczególnie narażona na agresywne działania sprzedawców i telemarketerów. Przestrzegał zebranych przed nieuczciwymi praktykami konsumenckimi, pochopnym zawieraniu umów kredytowych, „chwilówek” oraz zakupami towarów od nieuczciwych przedstawicieli handlowych czy zagrożeniami związanymi z udziałem w organizowanych pokazach i prezentacjach.

Druga część spotkania należała do uczestników, którzy zadawali pytania prelegentom, ponadto przedstawiali swoje postulaty i sugestie dotyczące bezpieczeństwa. Podczas debaty seniorzy poddawali dyskusji nurtujące ich problemy dotyczące bezpieczeństwa. Trudne tematy omawiane były w miłej i konstruktywnej atmosferze.

Wszystkie propozycje zgłoszone przez zebranych podczas debaty zostaną dokładnie przeanalizowane i wykorzystane w działaniach podejmowanych przez dzierżoniowskich policjantów w czasie codziennych służb.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wypełnili anonimowe ankiety, mające na celu poznanie ich opinii i wniosków, które będą przydatne w podejmowaniu skutecznych działań na rzecz ich bezpieczeństwa.

            podinsp. Mariusz Furgała
Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie

Foto.: Krzysztof Brzeźniak - Doba.pl

 

Wasze komentarze


piątek, 17.5.2019 08:40
12
piątek, 17.5.2019 15:28
1
czwartek, 16.5.2019 14:20
1
czwartek, 16.5.2019 14:19
1
wtorek, 14.5.2019 16:22
1
poniedziałek, 13.5.2019 17:08
8
poniedziałek, 13.5.2019 15:50
17
poniedziałek, 13.5.2019 14:22
16
poniedziałek, 13.5.2019 12:45
poniedziałek, 13.5.2019 11:14
1
poniedziałek, 13.5.2019 11:13
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS