komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 19 listopada 2018

Seweryny, Maksyma

Czytelnik Doba.pl: kilka pytań dot. ZKM Bielawa

piątek, 17.8.2018 08:40 , komentarze: 13 , odsłony: 1750
kategorie artykułu:

                                           List Czytelnika Doba.pl

Dzień dobry.

Jestem stałym pasażerem komunikacji miejskiej organizowanej przez ZKM Bielawa. Mam kilka pytań, z którymi chciałbym się podzielić.

1) Większość przystanków w miastach, które obsługuje ZKM Bielawa, posiada nieaktualne nazwy. Przystanki noszą nazwy dawnych firm, które nie istnieją od wielu lat lub ulic, które zmieniły swoją nazwę. Kilka przykładów poniżej, chociaż przystanków z zdezaktualizowaną nazwą jest kilkadziesiąt:

- Dzierżoniów Dworzec PKS młyn, Dzierżoniów MZK, Dzierżoniów Wrocławska (Szkoła podstawowa nr 4);
- Bielawa Bieltex, Bielawa Bielbaw, Bielawa Berlinga;
- Pieszyce kino, Pieszyce VII oddział, Pieszyce IX oddział;

Czy ZKM Bielawa w najbliższym czasie planuje, w porozumieniu z innymi gminami powiatu dzierżoniowskiego, uaktualnić nazwy przystanków komunikacji miejskiej, tak by były aktualne? Coraz więcej turystów przybywa do naszego powiatu i korzysta z oferty komunikacyjnej oferowanej przez ZKM, a często trudno wytłumaczyć kogoś kto pyta, gdzie ma wysiąść, nazwę przystanku. Wielu mieszkańców ma z tym również problem. Można byłoby ogłosić konsultacje społeczne nad nowymi nazwami dla przystanków w całej sieci komunikacyjnej obsługiwanej przez ZKM Bielawa, by nazwy przystanków były czytelniejsze.

2) Dużą popularność zyskują w ostatnim czasie bilety czasowe. Zostały wprowadzone nawet w sąsiedniej Świdnicy. Myślę, że wprowadzenie biletów czasowych w ramach ZKM Bielawa byłoby świetnym rozwiązaniem, dla tych osób które chcą skorzystać z komunikacji miejskiej przez określony, krótki czas. Można byłoby wprowadzić bilety 120-minutowe po całej sieci komunikacyjnej, 24-godzinne i 3-dobowe. Czy ZKM Bielawa myślała nad wprowadzeniem takich biletów? Moim zdaniem, więcej osób przesiadłoby się do komunikacji miejskiej, gdyby ZKM Bielawa zaoferował takie bilety.

3) Za kilka miesięcy minie rok, od kiedy wprowadzono na trasy nowe autobusy. Podczas ich prezentacji wspominano o możliwości pojawienia się informacji głosowych, zapowiadających następny przystanek. Jest to bardzo duże ułatwienie dla osób starszych i niedowidzących. Czy ZKM Bielawa w niedalekiej przyszłości planuje wprowadzić zapowiedzi głosowe w autobusach komunikacji miejskiej? Jeśli tak, to mogę użyczyć swojego głosu do nagrania. :)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź,
                 Czytelnik Doba.pl

                                                  Oświadczenie ZKM Bielawa

W odpowiedzi na pana pytania pragnę poinformować że:

1) Na najbliższym spotkaniu gmin stowarzyszonych zostanie omówiona kwestia nazewnictwa przystanków. Decyzje w tym zakresie podejmuje gmina, na której terenie znajduje się przystanek.

2) Sprawa biletów czasowych jest już w fazie projektowania. W tej kwestii musi zostać uwzględnionych kilka czynników mających na uwadze zarówno dobro mieszkańców jak i utrzymanie wpływów z biletów na poziomie nie mniejszym niż obecnie. Należy również pamiętać, że taryfa powinna być jak najmniej skomplikowana i przyjazna dla pasażerów.

3) W bieżącym roku budżetowym nie planujemy wprowadzenia w autobusach zapowiedzi głosowych. Kwestia ta zostanie zaproponowana do uwzględniania w wydatkach na rok 2019.

 

 

Wasze komentarze

Następny przystanek KAMIONKI TRZY
piątek, 17.08.2018 20:14 autor:

dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
3
sobota, 17.11.2018 23:00
4
sobota, 17.11.2018 22:15
4
piątek, 16.11.2018 16:39
9
piątek, 16.11.2018 13:50
3
piątek, 16.11.2018 12:24
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Tomograf3D
Tomograf3D
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ