Cztery losy. Jeden człowiek. Jedna miłość.

poniedziałek, 12.3.2018 08:58 1959 0

Już  14 marca „4321”, dzieło życia Paula Austera, ukaże się w polskim wydaniu, w wybitnym tłumaczeniu Marii Makuch. Niedługo po premierze „4321" została okrzyknięta arcydziełem, epopeją XX wieku, nazwano ją  „powieścią totalną". Pełna pasji, porywająca powieść o losach Archiego Fergusona trafiła na wszystkie listy najważniejszych książek 2017 roku, znalazła się w finale Nagrody Bookera i osiągnęła status bestsellera. 

O KSIĄŻCE 

CZTERY LOSY. JEDEN CZŁOWIEK. JEDNA MIŁOŚĆ.

DZIEŁO ŻYCIA PAULA AUSTERA. 

3 marca 1947 roku na świat przychodzi Archibald Isaac Ferguson. Człowiek, który może przeżyć swoje życie cztery razy. Za każdym razem los prowadzi go zupełnie inaczej. Tylko jedno się nie zmienia: uczucie do niesamowitej Amy Schneiderman. 

Precyzyjnie skonstruowana i pełna pasji monumentalna powieść mistrza literatury amerykańskiej znalazła się na wszystkich listach najważniejszych książek 2017 roku i osiągnęła status bestsellera. Nazwano ją epopeją XX wieku. 

„Zdumiewająca, ambitna powieść, prawdziwa przyjemność. Jest jak odmieniająca życie podróż”. National Public Radio

Paul Auster – jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy, wielokrotnie nagradzany autor bestsellerowych książek, m.in. „Sunset Park”, „Trylogii nowojorskiej”, „Człowieka w ciemności”, oraz twórca takich filmów, jak „Dym”, „Brooklyn Boogie” i „Lulu na moście”. Jego książki zostały przetłumaczone na 35 języków. Nowojorczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)