komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 20 lutego 2020

Leona, Ludomira

Ciągłe podwyżki w dzierżoniowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej?

poniedziałek, 23.12.2019 13:30 , komentarze: 311 , odsłony: 84829
kategorie artykułu:

Redakcja Doba.pl otrzymała list od mieszkanki osiedla Różanego, w którym porusza kilka tematów dotyczących funkcjonowania Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie.

- Bardzo chciałabym, żebyście poruszyli temat ciągłych podwyżek czynszów że strony Spółdzielni Mieszkaniowej. Mieszkam na osiedlu Różanym od około 5 lat, przez ten czas czynsz podniósł mi się o prawie 200 zł! Obecnie przyszło pismo z kolejną podwyżką! Za mieszkanie niby własnościowe płace czynszu 670 zł (przy 3 osobach w domu). Oczywiście wszystkie podwyżki są niezależne od spółdzielni, tak zaznacza sobie w każdym piśmie. Spółdzielnia pobiera np. opłatę miesięczna za renowację domofonu, który jest wiecznie zepsuty, oprócz tego fundusz remontowy (czy jedno i drugie nie powinno być w jednej opłacie). Z funduszu nie wiem co jest robione, bo odkąd mieszkam w swoim mieszkaniu, to nie doczekałam się żadnych renowacji, ponadto gdy zgłasza się jakiekolwiek usterki, to zbywają na każdym kroku, próbując coś tłumaczyć przez telefon, żeby absolutnie się nie pofatygować. Z wiecznie pijącymi panami i sikającymi po piwnicach również spółdzielnia nie może nic zrobić i łączącym się z tym smrodem. Kolejna bulwersująca wszystkich sprawa, to spółdzielnia buduje nowe bloki, jak ten na osiedlu Różanym, dla których parking jest większy niż dla całego osiedla (stawia również zakaz przejazdu przez ten parking). Jeden budynek ma również swój kosz na śmieci, do którego lokatorzy tegoż bloku nie pozwalają wrzucać śmieci nikomu innemu, choć wszyscy płacą tyle samo, 21 zł już od osoby za wywóz śmieci. Proszę o zainteresowanie się tą sprawa. Może jakaś wspólna petycja o likwidację spółdzielni? - czytamy w liście.

Do wszystkich poruszonych kwestii odniosła się Spółdzielnia Mieszkaniowa, której oświadczenie prezentujemy poniżej.
 
                                              Oświadczenie SM Dzierżoniów

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie odnosząc się do powyższego maila informuje, że od 1 stycznia 2020r. wszyscy zarządcy nieruchomości w Dzierżoniowie byli zobowiązani obowiązującym prawem wprowadzić podwyżki opłat za mieszkania, w związku z podwyżką stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ( śmieci ) wprowadzoną przez Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, zmianą stawki opłat za ciepło wprowadzoną przez ZEC Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. a zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie, jak również w związku ze zmianą stawek podatku od nieruchomości na rok 2020 na podstawie Uchwały nr XII/109/19 Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Każdorazowo na nowych naliczeniach jesteśmy zobowiązani do poinformowania mieszkańców, że są to podwyżki niezależne na jakie nie ma wpływu Spółdzielnia. Tak stanowi obowiązujące w tym zakresie prawo.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie od 2015 roku raz dokonała podwyżki opłaty zależnej - eksploatacyjnej oraz dwa razy (uwzględniając zmianę od 01.01.2020 r.) podwyżki funduszu remontowego. Zdecydowana większość podwyżek, które są każdego roku to podwyżki niezależne od Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie . Podkreślamy, że wzrost opłat takich jak np. opłata za zimną wodę i odprowadzanie ścieków czy opłata za centralne ogrzewanie , czy wzrost podatków lokalnych wzrasta nie tylko w zasobach zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Dzierżoniowie ale u wszystkich zarządców również we wspólnotach mieszkaniowych, jak i prywatnych właścicieli nieruchomości różnego przeznaczenia. Wymiar opłat za mieszkanie składa się z poszczególnych składników, z których większość kosztów to opłaty niezależne od Spółdzielni, a podwyżka któregokolwiek z nich powoduje wzrost ogólnej sumy płaconej przez Państwa za mieszkanie. W ciągu ostatnich 5 lat przykładowo opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi ( śmieciami ) wzrosła z kwoty 10,50 zł za 1 osobę ( styczeń 2015r. ) do 21 zł za 1 osobę ( styczeń 2020r. ), opłata za zimną wodę i odprowadzanie ścieków w Dzierżoniowie z kwoty 8,83 zł za 1 m3 ( styczeń 2015r. ) na kwotę obecnie po ostatniej podwyżce wprowadzonej przez Wodociągi i Kanalizację Sp. z o.o. od 1 października 2019r. na kwotę 11,61zł za 1m3. Należy również pamiętać, że miesięczny wymiar opłat za mieszkanie w dużym stopniu zależy od zaliczek na zimną wodę i odprowadzanie ścieków czy ciepłą wodę oraz centralne ogrzewanie, które są indywidualnie deklarowane i indywidualnie rozliczane dla poszczególnych właścicieli mieszkań w dostosowaniu do indywidualnych zużyć z ostatnich lat. W związku z czym może zaistnieć sytuacja, że mieszkania o takiej samej powierzchni użytkowej mają różną wysokość opłat miesięcznych często nawet o 100 czy 200 zł, a maksymalnie to nawet sięga blisko 400 zł za takiej samej wielkości mieszkania, np. 47,90m² w tym samym bloku i sąsiedzi płacą w takim przypadku jeden od drugiego bliska dwa razy więcej. Jeden sąsiad płaci np. 453,48 zł a drugi 840,56 zł za takie samo mieszkanie o powierzchni o powierzchni 47,90m². Z czego opłat zależnych od Spółdzielni jest w obydwu przypadkach tyle samo, bo tylko 167,65 zł. Wynika to z indywidualnych potrzeb na zużycie mediów gdyż niektórzy właściciele mieszkań zużywają relatywnie dużo więcej mediów ( typu woda, centralne ogrzewanie, ilość osób do wywozu śmieci ).

W kwestii opłaty za naprawę i utrzymanie domofonu informujemy, że przedmiotowa opłata widnieje w naliczeniu opłat jako odrębna pozycja (niepołączona z opłatą „opłata eksploatacyjna - fundusz remontowy”), ponieważ w zasobach administrowanych przez Spółdzielnię znajdują się również pojedyncze mieszkania, lub całe klatki schodowe, które we własnym zakresie i indywidualnie prowadzą konserwację swoich domofonów i w związku z tym nie jest im naliczana opłata z tego tytułu. Ewentualne usterki domofonów należy zgłaszać do działu technicznego swojego osiedla pod numerem (74) 831-44-73(74,75) lub osobiście w siedzibie Spółdzielni. Tego typu usterki są systematycznie usuwane, natomiast należy nadmienić, iż wiele z nich powstaje wskutek celowego działania lub dewastacji osób trzecich. Koszt obsługi i naprawy domofonów jest w zasobach obsługiwanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Dzierżoniowie na bardzo niskim poziomie, dzięki wyłonieniu wykonawcy dla dużej ilości obsługiwanych domofonów.

Ponadto przypominamy, że z opłaty na fundusz remontowy w zasobach zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Dzierżoniowie przeprowadzonych zostało w ostatnich latach szereg licznych prac remontowo- budowlanych i to bez żadnego kredytu bankowego, w tym najważniejsze to: docieplenie elewacji budynków, docieplenie stropodachów, docieplenie stropów piwnicznych, likwidacja junkersów i wykonanie nowej instalacji ciepłej wody użytkowej, remont chodników, wykonanie nowych parkingów, remonty dachów, wymiana wind osobowych, montaż nowoczesnych zaworów podpionowych regulacji C.O., czy wymiana w ostatnim okresie grzejnikowych głowic termostatycznych w mieszkaniach. Oprócz tego szereg mniejszych robót remontowo – budowlanych na poszczególnych budynkach i w ich otoczeniu. Niektóre z tych prac w dalszym ciągu są w trakcie realizacji, lub będą realizowane w najbliższych latach, jak np. kompleksowy program wymiany instalacji wewnętrznych we wszystkich obejmujących insalację budynkach ( gazową, zimnej wody, elektryczną i kanalizacyjną.) Dzięki konsekwentnym działaniom Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie kompleksowej termomodernizacji budynków i osprzętu technicznego np. C.O., udało się ograniczyć do około 50% jednostkowe koszty stałe centralnego ogrzewania w zakresie zamówionej mocy na budynki i zminimalizować ilość zużywanych GJ pobieranego ciepła, z zachowaniem pełnego komfortu cieplnego użytkowanych mieszkań. Gdyby nie ciągle prowadzone konsekwentne działania Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie w tym zakresie, mieszkańcy ponosili by dużo większe koszty i opłaty miesięczne, o czym już mało kto pamięta.

Jednocześnie informujemy, że temat gromadzenia się w piwnicach i korytarzach piwnicznych postronnych osób trzecich, które zanieczyszczają korytarze piwniczne i spożywają alkohol jest nam znany. W w/w przypadkach posiłkujemy się służbami mundurowymi Policją oraz Strażą Miejską, które mają możliwość egzekwowania przestrzegania przepisów prawa i nałożenia mandatu, lub w skrajnych przypadkach skierowania sprawy do sądu. Dlatego ważne jest, by w przypadku wystąpienia tego rodzaju sytuacji mieszkańcy zgłaszali ten fakt do Policji lub Straży Miejskiej, która będzie mogła podjąć szybką interwencję w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy biura Spółdzielni są zamknięte.

Jeśli chodzi o kwestię dotyczącą nowego budynku na os. Różanym 46 informujemy, że pomiędzy mieszkańcami Różanego 46, a sąsiednimi istniejącymi budynkami powstał konflikt, lecz dokładamy wszelkich starań, by go rozwiązać i przywrócić przyjazne relacje międzysąsiedzkie.

 

 

Wasze komentarze

Za dzierżawę parkingu też wzrosły opłaty z 12 zł na...
sobota, 11.01.2020 17:57 autor: Gygygy
Co za idioci wybrali hordja i komunistę dzwiniela,
sobota, 11.01.2020 15:23 autor: Prawda
w bloku Nr 46 mieszka ważniak Rudnicki , być może...
piątek, 10.01.2020 21:42 autor: mieszkaniec różanego
Ortografia fatalna!
piątek, 10.01.2020 13:44 autor: kf
Za trzy miesiące zaplacisz 2 razy tyle i co z...
wtorek, 07.01.2020 10:23 autor:
Jakiej parze?
piątek, 27.12.2019 12:18 autor:
Dom na mazurach, 15 ( piętnaście) minut od centrum Warszawy.
środa, 08.01.2020 19:46 autor: Hołowczyc
Przez te 17 lat opłat oddałam Spółdzielni prawie ...
poniedziałek, 23.12.2019 19:45 autor:
jak chyba zostal tam jakis jeden emeryt
środa, 08.01.2020 20:25 autor:
PRECZ Z BLOKADAMI miejsc parkingowych. Dlaczego mam niby płacić za...
piątek, 27.12.2019 13:13 autor: Precz z BLOKADAMI miejsc parking
Jeśli masz rację, to jestem przerażony skalą korupcji i...
poniedziałek, 23.12.2019 23:50 autor: Zaniepokojony
fakt
wtorek, 07.01.2020 10:27 autor:
i to jest cała prawda,szkoda tylko że wszyscy piszą ,...
niedziela, 05.01.2020 16:14 autor: andzia
w punkt 100 % Racji
poniedziałek, 23.12.2019 16:42 autor: taka prawda
tak jest w normalnych krajach,a nie jak tu to jest...
niedziela, 05.01.2020 15:55 autor: andzia
to wogóle jest śmieszne, kiedy czlowiek chce się dostac do...
czwartek, 02.01.2020 08:55 autor: członek sm
I z wszystkich mieszkań i garaży na siebie i rodzinki
środa, 25.12.2019 21:09 autor: Wiesz kto Prezesie
Święta racja
poniedziałek, 23.12.2019 23:54 autor: Mnich
Jakie?
niedziela, 05.01.2020 12:41 autor:
TYLKO KŁAMCA POTRZEBUJE TYSIAC SŁÓW ŻEBY SIĘ WYBIELIĆ.
środa, 01.01.2020 22:18 autor: Wiedżmin - k
W Bielawie czynsze są tanie, jedynie 760 zeta za 60...
środa, 01.01.2020 14:58 autor: Parafianin z XXV-lecia
Aha i mamy Burmistrza przez duże B
środa, 01.01.2020 15:02 autor:
tzn. H
środa, 01.01.2020 15:02 autor:
Efekt rządów PO i PSL w Dzierżoniowie
czwartek, 26.12.2019 16:56 autor:
dopisz jeszcze PO
wtorek, 31.12.2019 19:25 autor:
Chcieliscie PIS , glosowaliscie na PIS to teraz macie ....
poniedziałek, 23.12.2019 15:49 autor: Arte
będą jeszcze wyli do księżyca pisowskie komuszki
poniedziałek, 23.12.2019 15:55 autor:
Wolisz złodziei z PO, którzy będą cię golić jak...
poniedziałek, 23.12.2019 19:00 autor:
PIS PO+= to samo zło idioto!
wtorek, 31.12.2019 18:21 autor:
Przecierz w Dzierżoniowie Rządzi PO
poniedziałek, 23.12.2019 18:19 autor: Aaa
Hello ! Widziałam jak się witali z grzesiem wszyscy wodzireje...
czwartek, 26.12.2019 22:24 autor: Wiedźmin-k
Wiosną podnieśli fundusz remontowy a później rozwiązali zakład, gdzie i...
wtorek, 31.12.2019 11:17 autor: mieszkanka os. Tęczowego
Za 54 m 2 we Wrocławiu płacę 380 zł i...
wtorek, 31.12.2019 07:53 autor: xyz
Wkoncu ktos ruszyl temat. Co pol roku pismo o srednio...
wtorek, 24.12.2019 19:18 autor: katarzyna
600 zł za 47 metrów to niski czynsz?Chyba kpisz W...
wtorek, 31.12.2019 00:21 autor: Nina
Jasne, że Jasne ma niskie... Prawie 500 za 38m2 ...
wtorek, 24.12.2019 20:17 autor: Lokator z Jasnego.
Walne chyba niewiele pomoże. Łatwiej wygrać w totka niż dostać...
poniedziałek, 30.12.2019 21:36 autor: Rozczarowany....
Ja na Andersa 47 m place 250 we wspólnocie. I...
poniedziałek, 30.12.2019 21:53 autor: Oburzony
54 m2 i ponad 710bzl czynszu. Chyba najdrożej w kraju. To ile...
poniedziałek, 23.12.2019 23:42 autor: Grek
na imprezę w Kudowie b] ło grubo nie? za mój...
niedziela, 29.12.2019 23:16 autor:
Wybudowali nowe budynki to od razu dom wybudowali
poniedziałek, 30.12.2019 09:30 autor:
A zastępca kupił na tęczowym dwa mieszkania. Z czego ?
sobota, 28.12.2019 19:15 autor: członek SM
Akurat ten to najrosądniekszy z tej bandy...
niedziela, 29.12.2019 23:18 autor:
Ty lizusie płać 75% czynszu za to ,na 40 lat...
poniedziałek, 30.12.2019 21:27 autor: Wiedżmin - k
NAIWNY !!!
sobota, 28.12.2019 19:17 autor: członek SM
Ponegocjuj cenę szynki w miesnym
piątek, 27.12.2019 09:11 autor: Belfer
Nie wiem ile u nas. W Olsztynie ok.60 tys . Miesięcznie
poniedziałek, 23.12.2019 23:59 autor: Ja
A u nas ponoć 70 tys! Czy ktoś to sprawdził?...
sobota, 28.12.2019 17:42 autor: Spółdzielca
Nie chce Ci ubliżać, ale musisz być z Rady Nadzorczej...
sobota, 28.12.2019 19:10 autor: Były członek tej spółdzielni
To mas oświeć, inteligencie.
poniedziałek, 23.12.2019 23:44 autor: Grek
Są jawne? Prezes zarabia 20 tys. zł? Czy się mylę?
poniedziałek, 23.12.2019 15:22 autor:
Nie.on już się tyle nahapał,że nawet dom se postawił.
poniedziałek, 23.12.2019 15:54 autor:
A gdzie znajdę te jawna informacje?
poniedziałek, 23.12.2019 18:19 autor:
My tez placimy za parkingi drogi i chodniki na terenie...
czwartek, 26.12.2019 22:35 autor: Ja
jakie "nasze" wasze ! ? se domek wybuduj...
niedziela, 29.12.2019 18:35 autor:
Za Łosia pewnego razu wypadną Ci przedwcześnie zeby.
piątek, 27.12.2019 10:53 autor: Ludwik
Nie strasz, nie strasz...
niedziela, 29.12.2019 16:49 autor:
Komentarze znikają, to dziwne.
sobota, 28.12.2019 19:11 autor: K
Najlepiej to mieszkać za darmo i nic nie płacić bo...
poniedziałek, 23.12.2019 14:13 autor: Um
Słuchaj mnie za to , że opłacasz za wodę wg....
sobota, 28.12.2019 21:31 autor: BOGUMIŁA KOWALCZYK
Osiedle Tęczowe wysokie czynnsze tam od lat.
wtorek, 24.12.2019 10:31 autor: Justyna
Mniejsze niz na rozanym. Ktory masz blok i ile placisz...
wtorek, 24.12.2019 19:22 autor: katarzyna
Ha,ha. Brawo.
sobota, 28.12.2019 00:46 autor: klon
Ta ich gazetka to jak dziennik TVPis . Nie da...
piątek, 27.12.2019 09:46 autor: Antygazetkowiec
60 metrów w Piławie obecnie płacimy 250wszystko plus fundusz remontowy
środa, 25.12.2019 20:20 autor: Mieszkaniec Pilawy
Resztę dopłaca opieka
piątek, 27.12.2019 20:20 autor:
Ciekawe ;)
środa, 25.12.2019 21:26 autor: .
Opłaty są tak wysokie, ponieważ trzeba utrzymać całą brać pracująca...
piątek, 27.12.2019 19:01 autor: Były Spółdzielca osiedla Różaneg
Hello!!! TO jest wina zarządu , ponieważ stworzył na osiedlu...
piątek, 27.12.2019 15:23 autor: Wiedżmin-K
Odezwała się jedna z czterech osób skłócona z innymi mieszkańcami
poniedziałek, 23.12.2019 19:25 autor: Ona by tak chciała
Czytaj baranie co kto pisze i nie rób gowno burzy.
piątek, 27.12.2019 10:57 autor: Irena
Pisz droga Pani w swoim imieniu i nie wypowiadaj się...
poniedziałek, 23.12.2019 21:24 autor:
Szanowna Pani! Problem z parkowaniem samochodów na "waszym" parkingu powstał...
wtorek, 24.12.2019 14:00 autor: mieszkaniec "Starego Różane
A i nie każdy mieszkaniec z tego bloku potrafi zadbać...
czwartek, 26.12.2019 00:21 autor: Lokator
Oszołom może nie ,ale snob na pewno tak.
czwartek, 26.12.2019 10:50 autor:
W odpowiedzi do komentarza ze dwóch emerytów i dwoje młodych...
poniedziałek, 23.12.2019 19:55 autor: Aaaaaaa
33 podpisy od ludzi, którzy podobnie jak ja byli w...
poniedziałek, 23.12.2019 20:20 autor: Różane 46c
ALTERNATYWY 4 powinien ten budynek miec adres !
wtorek, 24.12.2019 13:42 autor: Szkoda ze Bareja nie zyje
Wygody i zabawy kosztują plus koszty administracji
czwartek, 26.12.2019 19:15 autor: autor
Z tego wynika że sxystko przez podwyzki CO i smieci. A...
piątek, 27.12.2019 00:05 autor: ...
Przykro słuchać ale w 2020 roku będzie jeszcze drożej
czwartek, 26.12.2019 19:26 autor: lokator
Macie PO ! . PO to partia komunistyczna
czwartek, 26.12.2019 11:11 autor:
TAK PIS RZADZI W DZIERZONIOWIE I MACIE PODWYZKI!!!
poniedziałek, 23.12.2019 18:57 autor:
A CO MA PIS BO TEGO JAK PREZYDENT Z ...
czwartek, 26.12.2019 11:07 autor:
przecież jest radny pijak
środa, 25.12.2019 22:12 autor:
Jak to? Bez konkursu? Nepotyzm pełną gębą?
środa, 25.12.2019 23:35 autor:
Czas na Wspólnotę Mieszkaniowa
poniedziałek, 23.12.2019 18:54 autor:
Jeszcze za mało podnoszą żeby ludzie zrozumieli że nadchodzi czas...
czwartek, 26.12.2019 00:13 autor: Właściciel
Słusznie , płacić i nie jęczeć jak baby. Nie chce...
środa, 25.12.2019 17:22 autor: Płacz i Płać - nie jęcz jak baba
CBA do SM
wtorek, 24.12.2019 08:00 autor: Gh
Jak masz dowody to podaj nr telefonu to się zgłoszę...
środa, 25.12.2019 18:55 autor: TMSM
Wesołych świąt prezesie.
wtorek, 24.12.2019 08:01 autor: Gh
mafia a ten od cicpłowni to jezus robi cuda
poniedziałek, 23.12.2019 15:50 autor:
Opal do ciepłowni kosztuje (liście)
wtorek, 24.12.2019 18:44 autor: Szatan
Ha i jeszcze 6zł za niedziałające gniazdko z tzw...
poniedziałek, 23.12.2019 15:55 autor: MietekM
100 % Racji
wtorek, 24.12.2019 13:48 autor:
To jest totalna bzdura. Mam na myśli ten list. Może...
poniedziałek, 23.12.2019 22:24 autor: Obiektywna
Aaaa I jesCze jedno _ każdy moze zalozyc tez spoldzielnie...
poniedziałek, 23.12.2019 22:30 autor: Obiektywna
Zawsze mozna symbolicznie rzucic to wszystko i bedac bardzo z...
wtorek, 24.12.2019 11:23 autor: obiektywna
Dużo słów mało czynów , czyli biurokracja!
wtorek, 24.12.2019 06:32 autor: jacenty
Prezes w Olsztynie zarabia ok. 60 tyś miesięcznie. W Warszawie...
poniedziałek, 23.12.2019 23:57 autor: Ciekawy
OBECNIE PŁACĘ OK.850 ZŁ ZA 3 OSOBY.OSIEDLE TĘCZOWE.ZŁODZIEJE
poniedziałek, 23.12.2019 23:48 autor: Ronaldo
To prawda. Ręce opadają. Dziadostwo.
poniedziałek, 23.12.2019 23:52 autor: Jaja
My mieszkamy ponad 3 lata na różanym i za 62m...
poniedziałek, 23.12.2019 20:56 autor: Marek Walczak
syn za identyczne mieszkanie we wroclawiu z miejscem parkingowym za...
poniedziałek, 23.12.2019 20:35 autor: mieszkaniec jasnego
ot 500 plus nie jest za darmo
poniedziałek, 23.12.2019 14:35 autor:
Niech się wypowiedza zwolennicy pisu
poniedziałek, 23.12.2019 15:14 autor:
Brawo gratulacje bidote z polski porownywac do zachodu
poniedziałek, 23.12.2019 23:55 autor: PIS SRIS
SZANOWNA pani B .SZ pozostali mieszkancy tez placa...
poniedziałek, 23.12.2019 19:39 autor: rozane
brawo pis ,drogo w Polsce jak nigdy wcześniej
poniedziałek, 23.12.2019 18:08 autor:
SPODZIELNI TO UKLAD ZAMKNIENTY!
poniedziałek, 23.12.2019 18:44 autor:
A bloki spodzielni podwyzki robi spoldzielnia
poniedziałek, 23.12.2019 18:26 autor:
A KTO RZADZI W DZIERZONIOWIE KRASNALE?TYLKO PODWYZKI ROBIA
poniedziałek, 23.12.2019 18:34 autor:
Dlaczego ludzie z PISu nic nie mówią o podwyżkach 10%,...
poniedziałek, 23.12.2019 18:01 autor:
Inflacja około 3 % a podwyżki śmieci i podatku o...
poniedziałek, 23.12.2019 17:57 autor: Piotr
pislamiści ujadają, a karawana jedzie dalej ;)
poniedziałek, 23.12.2019 14:31 autor: j23
250 nie klam
poniedziałek, 23.12.2019 19:02 autor:
czynsze z mediami w ddz są wyższe niż we Wrocławiu,...
poniedziałek, 23.12.2019 16:31 autor: ja
We Wrocławiu co ty piszesz jak nie wiesz
poniedziałek, 23.12.2019 19:01 autor:
Za mieszkanie 62m czynsz wynosi670 zl mieszkamy 32 lata...
poniedziałek, 23.12.2019 15:53 autor: rozane
SM w Polsce to bastiony POstKOmunistycznej bolszewii.
poniedziałek, 23.12.2019 15:51 autor: Oko proroka
tak jak w pisie ,same komuchy
poniedziałek, 23.12.2019 15:53 autor:
sraty taty,a my płacimy coraz wiecej
poniedziałek, 23.12.2019 17:13 autor: gosc
nie ma
poniedziałek, 23.12.2019 16:40 autor:
A za wykonanie instalacji cieplej wody to my płacimy? Czy...
poniedziałek, 23.12.2019 16:24 autor: Rożane
I wszystko będzie rosło w góre, idźcie głosujcie dalej napis...
poniedziałek, 23.12.2019 16:17 autor: Rene
Może potrzebna jest zmiana zarządu łącznie z RN.... ?
poniedziałek, 23.12.2019 15:59 autor: Leon
Ludze wescie się zbiesicie w kupe i idzie do tej...
poniedziałek, 23.12.2019 15:56 autor: Szymon
Komentarz Zarządu dotyczący bloku nr 46 to jedna manipulacja. To...
poniedziałek, 23.12.2019 15:27 autor: Różane 46c
W Pieszycach w starym budownictwie nie wykupione mieszkanie 49 m...
poniedziałek, 23.12.2019 15:25 autor: mieszkaniec
Co to znaczy drogo ? za darmo nie da...
poniedziałek, 23.12.2019 15:20 autor: Marlena
Wedle mnie drogo nie jest i mieszka się dobrze.
poniedziałek, 23.12.2019 14:23 autor: Marzena
Słabe...
poniedziałek, 23.12.2019 14:29 autor:
A po co wy siedzicie w tych spółdzielniach ?...
poniedziałek, 23.12.2019 14:17 autor: kolanko
Dobra zmiana.!!!
poniedziałek, 23.12.2019 13:56 autor: Belfer
W spółdzielni czas się zatrzymał w latach 80. Spółdzielcy są...
poniedziałek, 23.12.2019 14:03 autor: JarekZegarek
poniedziałek, 17.2.2020 15:00
poniedziałek, 17.2.2020 10:56
czwartek, 13.2.2020 13:13
środa, 12.2.2020 08:00
wtorek, 4.2.2020 13:45
12
poniedziałek, 3.2.2020 14:00
4
środa, 29.1.2020 10:25
poniedziałek, 27.1.2020 15:07
czwartek, 23.1.2020 15:45
czwartek, 23.1.2020 10:45
czwartek, 2.1.2020 10:56
środa, 11.12.2019 11:03
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie