komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 26 listopada 2020

Delfiny, Sylwestra

Burza po słowach dzierżoniowskich radnych PiS

środa, 28.10.2020 17:29 , komentarze: 264 , odsłony: 33166
kategorie artykułu:

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa 26 października, która odbyła się online, radni PiS-u Zbigniew Zeń i Irena Bukalska zgłosili swoje zastrzeżenia dotyczące protestu kobiet w Dzierżoniowie. 25 października blisko 1000 osób, w ramach Spaceru po Wolność przeszło ulicami Dzierżoniowa, by wyrazić swój sprzeciw wobec ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł że wykonanie aborcji w przypadku stwierdzenia poważnego uszkodzenia płodu jest niezgodne z konstytucją.

- W dniu wczorajszym odbyła się manifestacja pań feministek, które protestowały przeciwko ustawie nie pozwalającej na zabijanie dzieci nienarodzonych. Mam pytanie do pana burmistrza: czy była zgoda miasta na przeprowadzenie tej manifestacji? Jeżeli tak, czy była ona odpowiednio zabezpieczona? Nie myślę tutaj o zabezpieczeniu protestujących, tylko znając zdziczenie tych grup, czy były zabezpieczone sklepy, mieszkańcy, kościoły, pomniki. Bo jak oglądamy to w Internecie albo w telewizji, wygląda to bardzo brzydko – zwrócił się do burmistrza podczas sesji radny PiS Zbigniew Zeń.

- Zgodnie z ustawą o zgromadzeniach muszą być one zgłoszone do urzędu danej gminy. W tym przypadku nie było zgłoszenia o zgromadzeniu publicznym, Urząd Miasta nie miał więc obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa – odpowiedział burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Użyte przez radnego określenie "zdziczenie" zostało potem negatywnie odebrane przez wielu mieszkańców miasta. 

- Myślę, że zostałem źle odebrany. Nie chodziło mi o marsz kobiet w Dzierżoniowie, tylko w ogóle o to, co się w Polsce dzieje. Przytoczyłem tylko opinie komentatorów, które wyczytałem lub usłyszałem na niezależna.pl, wpolityce.pl, TVP Info, Polsat (nie oglądam TVN), że to jest dzicz, która włamuje się do kościołów, profanuje obiekty sakralne. Przywozi się młodych ludzi autobusami, płaci się im za to, by brali udział. Są moim zdaniem zmanipulowani. Co taka 13, 16-letnia dziewczyna może wiedzieć? Czy mówią jej o tym, że dokona aborcji, a potem nie będzie mogła mieć dzieci? Nie widziałem tego marszu kobiet w niedzielę w Dzierżoniowie, tylko się o tym dowiedziałem i spytałem burmistrza, czy była zgoda na ten marsz - wyjaśnia radny Zbigniew Zeń. - A teraz otrzymuję groźby karalne. Tylko za to, że wyraziłem swoją opinię. Dla mnie to zorganizowana akcja polityczna, takie rzeczy zazwyczaj wybuchają po przegranych wyborach - dodaje radny. 

 Zapytanie o marsz skierowała do burmistrza także radna Irena Bukalska (PiS). 

- Czy to zgromadzenie według państwa było legalne, czy był zachowany reżim sanitarny? W jaki sposób powołana przez burmistrza Rada Kobiet brała udział w organizacji tego wydarzenia, bo nie sądzę, żeby to spontanicznie się zadziało – dopytywała radna Irena Bukalska. Przewodniczący Rady Miejskiej pouczył ją, że zapytania tego typu powinny był składane na piśmie. Radna zapowiedziała, że w najbliższych dniach złoży pisemnie takie zapytanie.

- Skierujemy jako klub radnych formalnie zapytanie do burmistrza - potwierdziła nam Irena Bukalska. Zapytana, czy chodzi o legalność marszu, czy sam fakt jego organizacji,  zapewniła, że zdanie wyrobi sobie po otrzymaniu odpowiedzi.
Na Facebooku MD pod wystąpieniem radnej na sesji pojawiły się dramatyczne wpisy dwóch kobiet, rodziny radnej Ireny Bukalskiej: "Wstydzę się Ciebie, Irena Bukalska, wstydzę się, że jesteśmy rodziną. Nie urodzę Ci prawnuka, bo przez Ciebie boję się rodzić w swoim kraju" i drugi z nich:  "Mam wiadomość do radnej Bukalskiej - babciu, nie urodzę Ci prawnuka, bo przez Ciebie boję się rodzić w Polsce". 
- Bez komentarza. Nie jestem zdziwiona - powiedziała zapytana o wpisy radna. 

O atmosferę i ewentualne naruszenia prawa na Spacerze po Wolność 25 października zapytaliśmy dzierżoniowską policję. 
- Podczas niedzielnego marszu nie doszło do żadnych zakłóceń ładu i porządku publicznego, zniszczeń mienia czy aktów wandalizmu - poinformował kom. Marcin Ząbek, rzecznik dzierżoniowskiej policji. 

                                   Radna Irena Bukalska i radny Zbigniew Zeń

Na dziś, 28 października, podobnie jak w innych miejscach w kraju, zaplanowano kolejny Spacer po Wolność Kobiet, godz. 17.30 w dzierżoniowskim Rynku. 

 

Wasze komentarze

puste baniaki pis-ows-kie .podzielili kraj .
środa, 04.11.2020 22:03 autor: rydzyk jedzie maybahem
Jaką ten nasz rząd jest KANALIĄ żeby tak ważny i...
wtorek, 03.11.2020 10:10 autor: Rumburak
Wiem dlaczego na Dobie nikt się nie podpisuje , bo...
niedziela, 01.11.2020 17:19 autor:
Młodzi Radni
piątek, 30.10.2020 23:39 autor: Kobiety z biedronki
byly diorowiec ! ???,
piątek, 30.10.2020 18:00 autor: malutki
O ja już wiem dlaczego Diora upadła.
sobota, 31.10.2020 07:39 autor:
Panie ZEN jest mi wstyd za twoją wypowiedz. Wyparłem się...
czwartek, 29.10.2020 19:51 autor: zawiedziony
Przyjaciel co nazwiska nie zna. Trol za 50 groszy. ...
czwartek, 29.10.2020 20:34 autor: Zawiedziony to ****a
Dobrali się w korcu maku , Bukalska i Zeń dwoje...
piątek, 30.10.2020 18:02 autor: nauczycielka
Odnosić się trzeba zawsze z szacunkiem, nawet do wroga... Dlatego...
piątek, 30.10.2020 11:01 autor: Jacek W., który nie jest za pis,
BRAWO RADNI Z PIS!!!
piątek, 30.10.2020 09:03 autor:
Brawo Polki,brawo!Pogonimy to towarzystwo z PiS u!
piątek, 30.10.2020 12:18 autor: Autorka
To prawda.
piątek, 30.10.2020 09:44 autor:
A co w tym złego? Za co ukarać i za...
piątek, 30.10.2020 11:11 autor: ...
Zatrudnic siostry zakonne,steady jest ok.
piątek, 30.10.2020 11:52 autor: Autorka
Na katorge also do o.dyrektora!
piątek, 30.10.2020 12:16 autor: Autor
BRAWO PANI IRENO !!!!
piątek, 30.10.2020 07:02 autor: Dzierzoniowianie
Brawo TK .
czwartek, 29.10.2020 19:33 autor:
Bravo prezesie z motłochem nie ma co gadać ich trzeba...
czwartek, 29.10.2020 19:42 autor: Jaro
Zeń nie miał na myśli to co mówił , marszu...
czwartek, 29.10.2020 15:09 autor: ***** ***
PiS the end!
czwartek, 29.10.2020 12:42 autor: autorka
Byłem uczniem Pani Bukalskiej , jestem jej serdecznie wdzięczny ,ze...
czwartek, 29.10.2020 11:35 autor: były uczeń
Ale wazeliniarz,wstydu nie masz?
czwartek, 29.10.2020 12:40 autor: parafianka
Golym okiem widac.
czwartek, 29.10.2020 11:58 autor: obiektywna
Zeń pisze Hrystus na swoim profilu na fb. :)
czwartek, 29.10.2020 11:20 autor: .
Idą na marszu kobiety i nie wiedzą po co ?...
czwartek, 29.10.2020 11:15 autor: Niezależna.
Brawo Irena!
środa, 28.10.2020 21:38 autor:
JAKI DZBAN!!,
czwartek, 29.10.2020 14:10 autor:
Nadchodzi koniec PiS-u,oby jak najszybciej!
czwartek, 29.10.2020 10:55 autor: autorka
PIS na śmietnik historii
czwartek, 29.10.2020 09:36 autor: Bielawianin
Co za beton z tych PiSiaków, na szczęście już to...
czwartek, 29.10.2020 06:59 autor: AntyPiS
Wolnosc. Po co wam wolnosc? Macie przeciez telewizje... Pisowizje
czwartek, 29.10.2020 07:34 autor: AntyPiS
a ty znasz ten testament, bo z tego wynika ze...
środa, 28.10.2020 23:41 autor:
PiS wywołał tą wojnę, był kompromis, trzeba było o niego...
czwartek, 29.10.2020 07:55 autor: Kto sieje wiatr, ten zbiera burz
Takich jak ty powinno się izolować.
czwartek, 29.10.2020 07:07 autor:
Manipulacje. Lecz się człowieku. Wstyd PiS
środa, 28.10.2020 22:25 autor: Kasia z Biedronki
Ty chyba już się zaraziłeś............
środa, 28.10.2020 20:57 autor:
Jakie 1000 osób jak było 300 to góra. Jak zwykle...
środa, 28.10.2020 23:38 autor: dzierzoniowianin
..... WSTYD MI ZA TAKICH LUDZI , KTORZY CHODZA...
środa, 28.10.2020 23:16 autor: DZ- OWIANKA
Wspaniałe kobiety ❤️ Gratulujemy Wam kobiety z Biedronki. Jarek zrezygnuj...
środa, 28.10.2020 22:23 autor: Kobiety z Biedronki
WYBÓR czy ZAKAZ ?
środa, 28.10.2020 20:24 autor:
pisiorki, idziemy po was, my młodzież !
środa, 28.10.2020 22:17 autor: kkk
zaraza pisowska jest gorsza od pandemii.
środa, 28.10.2020 21:48 autor: wyznawca pisu
Zabrakło elementarnego słowa, które dla członków PiS u znajduje się...
środa, 28.10.2020 21:51 autor: Zbyszek Kieliszek
Wystarczy spojrzeć na ich facjaty i wszystko jasne
środa, 28.10.2020 21:45 autor: Ddz
dawac imigrantow - 5 zon i zadna nie ma nic...
środa, 28.10.2020 21:06 autor:
Skandal, że możliwym jest by takie półgłówki i betony...
środa, 28.10.2020 18:53 autor: Jarząbek
Szok. O czy mowa ludzie? Chcecie karac za znecanie zabijanie...
środa, 28.10.2020 20:14 autor: żołnierz Chrystusa
pan Zen sam jest zdziczały, delikatnie pisząc
środa, 28.10.2020 18:54 autor: olo
Zuzanna jesteś boska...
środa, 28.10.2020 20:45 autor: ******(*(((
Biedne dziewczęta wykorzystywane do walki politycznej.
środa, 28.10.2020 17:49 autor: Obserwator1
Nie biedne tylko naiwne
środa, 28.10.2020 19:33 autor:
Bieda z głupotą w parze idzie
środa, 28.10.2020 18:07 autor:
To koniec Pis u
środa, 28.10.2020 19:21 autor:
Dobrze wam tak ,ciemnota wybrała ciemnotę to stara teraz radzi.
środa, 28.10.2020 19:06 autor: Wypad z kraju
PIS TO NIE LUDZIE TO ZGNIŁA IDEOLOGIA!
środa, 28.10.2020 17:39 autor:
panie moderatorze nie popieram ale rozumiem
środa, 28.10.2020 18:48 autor:
LGTB TO NIE LUDZIE, TO IDEOLOGIA.
środa, 28.10.2020 19:09 autor:
Male dzieci, maly klopot. Duze dzieci, duzy klopot. Irenka, jak...
środa, 28.10.2020 18:16 autor: obiektywna
Tempactwo. ii cciemnota ...
środa, 28.10.2020 18:23 autor: RACJONALISTA ENDRIU
Dobre czasy złych ludzi tworzą i odwrotnie.
środa, 28.10.2020 18:09 autor: